SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

SSRI-temat ogólny

przez Marek1977 05 lut 2014, 23:22
Wszystkie dostępne w Polsce SSRI mają potencjał zobojętniający emocje co wynika z ich agonizmu rec 5HT2c,mniejszy potencjał w tej materii ma jedynie fluoksetyna.
Tak na marginesie ideą działanie leków z grupy SSRI miało byc gdy je projektowano-spłycanie afektu,tak bowiem mozna dzięki nim poza potencjałem przeciwdepresyjnym osiągnąć efekt przeciwlękowy.
Conscientia est, necesse est

SSRI-temat ogólny

przez sylvek 06 lut 2014, 09:12
radek111 napisał(a):Pytanie do siedzących mocno w temacie. Czy wszystkie leki z grupy SSRI spłycają emocje???? Dodam że miewałem uczucie wewnętrznego niepokoju,rozdrażnienia.Może to powodowało że zapisywali SSRI???
Nie mogę pojąc ze prawie przez rok chodziłem do lekarza (już zmieniłem) gdzie ciagę powtarzałem że jestem zobojętniały,nie czuje emocji,czuje się pusty itd.

biorąc pod uwagę ze ich główny mechanizm działania oparty jest na tym samym czyli blokadzie SERT -jest to wielce prawdopodobne. Zaznacze ze nie we wszystkich przypadkach SSRI spłycają emocje na tyle zauważalnie zeby było to problemem, czesto, szczególnie nas początku terapii następuje krótkotrwałe pogłębienie afektu.

napisz coś wiecej o sobie, czy potrafisz powiązać utratę emocji z jakimś konkretnyn wydarzeniem/sytuacją ? Problem pojawił się nagle czy rozwijał się powoli etapami ?

SSRI-temat ogólny

przez Kalebx3 06 lut 2014, 14:27
SSRI spłycają emocje na tyle zauważalnie zeby było to problemem,

dla mnie to działanie "spłycenia emocji" po Paro-SSRI jest rzeczą wielce pożądaną. Zawsze byłem wyrywny , za bardzo impulsywny , w gorącej wodzie kompany , i zamin pomyślałem juz zrobiłem ( niekoniecznie dobrze ) . Więc dla mnie ten efekt jest super . Jak znowu ktos jest powolny ,ameniczny , flegmatyczny to dołożenie sobie dodatkowo owego " spłycenia " nie jest raczej pozytywne. Tak to widzę .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SSRI-temat ogólny

przez lunatic 08 lut 2014, 12:59
Kiedyś powiedziałem lekarzowi że chciałbym czuć obojętność. Dostałem wtedy sertralinę, ale nie po to żeby tak się czuć tylko żeby zadziałała p/depresyjnie. Obojętność pojawiła się z czasem, nie chciałem jej już, bo sertra na tyle dobrze zadziałała na samopoczucie, że już nie potrzebowałem obojętności. Po paroksetynie obojętność była zdecydowane większa, ale też pojawiło się to z czasem, nie od razu, po kilku miesiącach zaczynała być już problemem.

-- 08 lut 2014, 12:02 --

Nie mam innego pomysłu na to jak blokowanie dopaminy przez SSRI, ciekawe czy zastosowanie neuroleptyków powoduje jeszcze większą obojętność, ze nie czuje się nic, kiedyś lekarz mi o tym wspominał, ze może mi dać coś po czym nie będę nic odczuwał, ale będę jak warzywo, może miał na myśli neuroleptyk właśnie jakiś

SSRI-temat ogólny

przez Kalebx3 08 lut 2014, 14:12

Nie mam innego pomysłu na to jak blokowanie dopaminy przez SSRI, ciekawe czy zastosowanie neuroleptyków powoduje jeszcze większą obojętność, ze nie czuje się nic, kiedyś lekarz mi o tym wspominał, ze może mi dać coś po czym nie będę nic odczuwał, ale będę jak warzywo, może miał na myśli neuroleptyk właśnie jakiś

No ,nie ma co.Neuroleptyki , ręce opadają. To Ci na pewnoo nie pomoże .I żeby Ci tylko nie zaszkodziło.

SSRI-temat ogólny

przez lunatic 08 lut 2014, 14:20
Kalebx3,
to była raczej tylko luźna rozmowa z nim i odpowiedź na moje pytanie, wątpie zeby mi dał neuroleptyk

SSRI-temat ogólny

przez Kalebx3 08 lut 2014, 14:24
To dobrze . Neuroleptyki w większości szkodzą . Niew mówię tu o jakiś skrajnych stanach , schizofreniach , pobudzeniach , kiedy sa nieodzowne ,,, ale leczyć sie tym przewlekle , to raczej sromotna porażka.

SSRI-temat ogólny

przez Lord Kapucyn 10 lut 2014, 13:05
Kalebx3 napisał(a):
SSRI spłycają emocje na tyle zauważalnie zeby było to problemem,

dla mnie to działanie "spłycenia emocji" po Paro-SSRI jest rzeczą wielce pożądaną. Zawsze byłem wyrywny , za bardzo impulsywny , w gorącej wodzie kompany , i zamin pomyślałem juz zrobiłem ( niekoniecznie dobrze ) . Więc dla mnie ten efekt jest super . Jak znowu ktos jest powolny ,ameniczny , flegmatyczny to dołożenie sobie dodatkowo owego " spłycenia " nie jest raczej pozytywne. Tak to widzę .

Jedna z mądrzejszych rzeczy jaką czytałem.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

SSRI-temat ogólny

przez Modi 12 lut 2014, 14:42
Modi napisał(a):Czyli co radzisz, wywalic esci? i dac samo paro 20mg wbrew zaleceniom lekarza?

-- 20 sty 2014, 16:34 --

Ide za tydzien do innego lekarza, zobaczymy co on powie na polaczenie SSRI + SSRI

Bylem u drugiego lekarza, nie byl zdziwiony polaczeniem SSRI+SSRI, powiedzial,ze to normalne i tak sie czasami robi i lekarz nie popelnil zadnego błędu. Jak widac teoria teoria,a praktyka praktyka;)

Pozdrawiam

SSRI-temat ogólny

przez likerto 12 lut 2014, 21:53
Marek1977 napisał(a):Wszystkie dostępne w Polsce SSRI mają potencjał zobojętniający emocje co wynika z ich agonizmu rec 5HT2c,mniejszy potencjał w tej materii ma jedynie fluoksetyna.
Tak na marginesie ideą działanie leków z grupy SSRI miało byc gdy je projektowano-spłycanie afektu,tak bowiem mozna dzięki nim poza potencjałem przeciwdepresyjnym osiągnąć efekt przeciwlękowy.

Cześć!
Dla mnie też to jest bardzo ciekawe.
Od kilku tygodni moje objawy to uczucie obojętności, nic-nie-robienie, niechęć do kontaktu z ludźmi, trudności w podejmowaniu decyzji, problemy z tworzeniem (tekstu, maila, wypowiedzi).
Nie ma natomiast szczególnego cierpienia, lęku, płaczu, poczucia beznadziejności, żadnych fizycznych dolegliwości. Tylko uczucie "wszystko mi jedno", "nie wiem co zrobić", "nie wiem, co powiedzieć".
Biorę Asentrę, 150 mg. Może powinnam dostać inny lek? Może Asentra nie zwalcza moich problemów, ale je pogłębia?

SSRI-temat ogólny

przez sylvek 12 lut 2014, 22:56
likerto, bupropion moze być rozwiązaniem, ew. mirtazapina, tianeptyna. Najlepiej zrobisz jak skonsultujesz się z lekarzem.

SSRI-temat ogólny

przez likerto 14 lut 2014, 15:31
Dzięki!

Byłam wczoraj u lekarza i dostałam wenflaksynę (Alventa). Ciekawe, jak zadziała...

SSRI-temat ogólny

przez Vizir 14 lut 2014, 15:57
likerto napisał(a):Dzięki!
Byłam wczoraj u lekarza i dostałam wenflaksynę (Alventa). Ciekawe, jak zadziała...

XD to będzie coś zupełnie innego :D !!! zmiana o 179st.

A tak poważnie to na co się leczysz ? "Rdzeń roboczy" wenlafaksyny , sertraliny jest ten sam, te leki tak działają nie czujesz lęku, pustki, nie czujesz też miłości, dumy i innych super ekstra podniosłych uczuć - a czy to sertralina, czy wenla, czy paro to ma takie znaczenie jak ....... ...... no potem dopisze bo mi nic nie przychodzi do głowy :D

SSRI-temat ogólny

przez Joanna96 14 lut 2014, 16:15
U mnie SSRI działa i nie zauważyłam żadnych efektów ubocznych :) I to przede wszystkim na fobię a nie depresję. Wyciszyły się lęki i dokuczające emocje.

Sortuj wg