SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Który SSRI działa najpozytywniej na nastrój ?

przez Shadowmere 09 mar 2011, 18:19
Fluoksetyna,ale jezeli brales dużo czasu leki silniejsze-a o podobnym mechanizmie-możesz poprostu jej nie poczuć.
Shadowmere

wrażliwość na SSRI i odstawienie ich po 2 dniach

przez JamesRS 17 kwi 2011, 08:48
Swoją historię opisałem w innym dziale, a tutaj podpytam o nurtującą mnie kwestię: Tydzień temu wziąłem w sobotę i w niedzielę po 1 tabl. elicei 5 mg rano. Niestety kiepsko to na mnie podziałało, koszmarne skutki uboczne, które do dzisiaj odczuwam. Podkreślę, że mam już doświadczenie z SSRI, elicea jest 3. Kiedy mi może to minąć i wrócić do formy z przed tygodnia? Mam wrażenie, że podrażniło to moje receptory i fajnie by wróciły one do funkcjonowania przed łyknięciem elicei (przynajmniej narazie) Muszę skonsultować to oczywiście z lekarzem psychiatrą, czy czasem pochopnie mi tego nie przepisał mój neurolog... Ale wolałbym być znów w punkcie wyjścia a nie 5 kroków do tyłu...Zaznaczam, że nie wykluczam brania SSRI, bo pomagają, ale mam jeszcze nadzieję i siłę, że może obędzie się bez leków. Chyba się pośpieszyłem się z lekiem, bo tak było najłatwiej i najwygodniej. Plus tego jest taki, że znowu się zaparłem w sobie i powalczę z choróbskiem również silną wolą.
Chociażbym, przechodził przez ciemną dolinę,
zła się nie ulęknę...

przez Badziak 18 kwi 2011, 00:58
Neurolog Ci przepisał SSRI? Jakie miałeś konkretnie te objawy uboczne?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez JamesRS 18 kwi 2011, 06:07
Niesamowite mdłości, gonitwa myśli, duża potliwość, szumy w uszach, niepokój, krótkie ale silne ataki lęku, bezradność, pobudzenie, deralizacja, rozregulowanie jelit. Najbardziej niepokoi mnie strach przed zrobieniem sobie krzywdy co spowodowany jest takim uczuciem niepanowania nad sobą. Neurolog mi przepisał eliceę, wcześniej (5-6 lat temu) ten sam lekarz wyciągnąl mnie asentrą, ale średnio to wspominam - leczenie. Teraz cały czas odczuwam silne szumy w uszach, pobudzenie, co jakiś czas te głupie myśli o zrobieniu sobie krzywdy (w trakcie uczucia niepanowania nad sobą) deralizację, w nocy śpię na raty - tak 4x2h. Przed wzięciem leku miałem raczej tylko objawy somatyczne. Nie wierzę, że po 2 tabletkach na stałe zmieniła mi się biochemia.
Chociażbym, przechodził przez ciemną dolinę,
zła się nie ulęknę...

przez NoMoreDepression 18 kwi 2011, 22:42
Wg mnie to po prostu teraz swoje depresyjne / nerwicowe objawy odczuwasz po prostu pod innymi objawami, wziecie substancji psychoaktywnej, ktora cos tam troszke namiesza z przekaznikami, czesto to powoduje. Slowem - nie jest ani lepiej, ani gorzej, tylko rownolegle, a problemy nadal sa. Moge sie oczywiscie mylic, tak tylko na swoim przykladzie mowie z wlasnego doswiadczenia.

Czy stosuje z Was ktoś SSRI wieczorem zamiast rano?

przez bliksa 23 kwi 2011, 22:17
ja mam jedna tabletkę rano a druga po południu (ok.16) , ale na wieczór to nie ..
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez bliksa 23 kwi 2011, 22:20
obecnie fluoksetynę, ale jak przez 2 lata brałam paro gen to robiłam podobnie .
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez Adamo 24 kwi 2011, 11:48
Czasem lepiej na noc, jeżeli Cię lek zamula.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez linka 24 kwi 2011, 12:18
Ja też fluoksetynę dostawałam zawsze rano, ona ma pobudzać wiec branie na noc wiązałoby się z bezsennością....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kahir 24 kwi 2011, 19:57
również biorę (fluoksetynę) na noc. rozwiązuje to u mnie kwestię drżących rąk w kilka godzin po przyjęciu leku. na skuteczność substancji nie ma to większego wpływu, profil działania SSRI-ów jest rozciągnięty w czasie, a sama metabolizacja związku zazwyczaj także trwa długo.
świat jest pełen psychologów.

przez Pasman 27 kwi 2011, 16:35
Heja. Temat mnie zainteresował, przetestowałem. Mam wrażenie że przyjmowanie wieczorem sertagenu ma skutek delikatnie słabszy , tak gdzies o 1/4 tabletki
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez Trzepaczka 29 kwi 2011, 19:09
Ja biorę wieczorem przed pójściem spać i jest ok. (Elicea)

przez wodnik79 01 maja 2011, 22:16
Ja Cital do tej pory rano ale ponieważ strasznie mnie zamulał teraz przerzuciłem się na wieczór i zamula mnie i na noc i na następny dzień ;)

WYSYPKA PO SSRI

przez lunatic 03 maja 2011, 12:50
Przytrafiła się komuś jakaś wysypka po SSRI? W objawach ubocznych pisze że może wystąpić, ale nie wiadomo czy jest to objawem alergii na lek czy czegoś innego. Dostałem czegoś takiego po 2 miesiącach zażywania paroksetyny, po zmianie na inny SSRI jest to samo.Przechodzi po leku przeciwalergicznym, ale jak go nie wezme to zaraz wraca z powrotem.

Sortuj wg