SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: SSRI

przez kasia000 23 gru 2010, 19:58
6 lat
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Re: SSRI i Coca-Cola = lęki?

przez L:) 26 gru 2010, 20:04
maxyncius napisał(a):cola jak najbardziej moze wzmocnic Twoje leki poniewaz zawiera kofeine a ta jak wiadomo pobudza przez co mozesz czuc sie bardziej poddenerwowany, proponuje pic wode mineralna lub soki, nawet herbata ma w sobie kofeine a unikaj jak ognia napojow energetycznych, kawy coli i wszystkiego co pobudza!

Kawa ma substancje drażniące, od których są lęki, jak ktoś jest tego świadomy to się uspokoi ; )

Oczywiście kawa w ilościach nie za dużych, ja osobiście łyżeczkę parzoną, nie więcej, bo mnie już trzęsie ; )
L:)

przez *Monika* 26 gru 2010, 20:07
uzytkownik, Jeśli zauważyłeś ,że wzmaga Twoje lęki więc jej nie pij.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez RafQ 26 gru 2010, 20:12
Marek to było na początku XX wieku i wcale nie był to zły pomysł :smile: .

A współczesna coca-cola duzo od zwyklej wody sie nie rozni i z tego co wiem z zadnymi lekami nie reaguje.
Reaguje jedynie z mentosami :mrgreen:
RafQ

przez _asia_ 26 gru 2010, 20:14
TheGrengolada napisał(a): Albo źle tolerujesz zbyt dużą dawkę cukru dostarczaną na raz do organizmu? Chociaż nigdy nie słyszałam, żeby po cukrze mogły wystąpić lęki, najwyżej ból głowy, zawroty itp.

Owszem, po cukrze moga wystapic leki, zwiazek zaburzen lekowych i duzej ilosci spozywanych slodyczy jest bardzo znaczacy, dowiedzialam sie o tym kiedys nawet od pani psycholog. Ludziom z zaburzeniami lekowymi, napadami agresji, gniewu, atakami paniki, niestabilnoscia emocjonalna odradza sie spozywanie slodyczy, a przynajmniej jego ograniczenie, gdyz wzmaga te objawy.
W przypadku coca coli mysle, ze mimo to chodzi jednak przede wszystkim o kofeine.
Ostatnio edytowano 26 gru 2010, 20:14 przez _asia_, łącznie edytowano 1 raz
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Leki SSRI/ Lexapro a znieczulenie u dentysty

przez black roan 27 gru 2010, 12:07
Witam! Mam dzisiaj wizytę u dentysty i nie obejdzie się bez znieczulenia. Biorę od dwóch miesięcy Lexapro. Czy znieczulenie będzie bezpiecznie i czy prawidłowo zadziała?

Re: Leki SSRI/ Lexapro a znieczulenie u dentysty

przez Wujek_Dobra_Rada 27 gru 2010, 12:15
Ja byłem znieczulany wielokrotnie na SSRI. Zawsze było ok. Zresztą dentysta pytając przed znieczuleniem, nic nie mówi i nie pyta o antydepresanty. Więc spokojnie możesz iść.
Wujek_Dobra_Rada

przez linka 27 gru 2010, 12:18
Też miałam wiele razy znieczulenie i na SSRI i na benzo - zawsze było ok. Ważne jest, żeby coś zjeść przed wizytą ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Apii 27 gru 2010, 13:35
a jak jest z ogolnym znieczuleniem?
Apii

przez paradoksy 27 gru 2010, 14:05
black roan, nie ma się czego bać, ale dla własnego spokoju uprzedź dentystę jakie leki bierzesz.
i powodzenia :smile:
paradoksy

przez black roan 27 gru 2010, 14:49
Dzięki wszystkim za opinie! A już myślałam, że zwieję od dentystki;)

Antybiotyki przy SSRI,Pomocy!!!!

przez kacha73 04 sty 2011, 18:33
Witam.Od 3 miesięcy biorę Eliceę.Wczoraj strasznie spuchłam od zęba.Wybieram się po antybiotyk do dentysty,ale mam pytanie.Czy ktoś z Was brał przy antydepresantach antybiotyk na stan zapalny zęba?Jak tak to co z samopoczuciem.Boję się strasznie mieszać te leki!!!

Re: Antybiotyki przy SSRI,Pomocy!!!!

przez shadow_no 04 sty 2011, 18:39
kacha73, a stomatolog co Ci powiedział? O takie rzeczy powinnaś spytać lekarza lub farmaceuty a nie nas.
Na ból zęba nie brałem nigdy antybiotyku, ale zwykłe antybiotyki na jakieś ciężkie przeziębienia łączyłem z sertraliną, wenflaksyną czy paroksetyną i nigdy nie było żadnych skutków ubocznych.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Re: Antybiotyki przy SSRI,Pomocy!!!!

przez paradoksy 04 sty 2011, 18:39
kacha73, ja bralam antybiotyki na zapalenie zatok i węzłów chłonnych przy jednoczesnym braniu ssri. po prostu kiedy będziesz u lekarza musisz mu podać leki, jakie zażywasz, zeby wybrał dla Ciebie coś, co nie będzie kolidować z tymi, które bierzesz na codzień.
paradoksy

Sortuj wg