SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: SSRI

przez stardoll 06 gru 2010, 00:24
Uczucie sennosci i oszolomienia ja mam, ale po paro. Bylam zaawsze leniwa, ale co dzieje sie ze mna teraz przechodzi wszelkie pojecie. Psychiatra zalecil fluanxol, ktory mial mnie zaktywizowac, ale ni /cenzura/ :?
stardoll

przez Wujek_Dobra_Rada 06 gru 2010, 00:29
Ja też mam lenia po paro. Tylko cieszę się, że to taki powiedzmy naturalny leń. A nie leżenie na wyrze i gapienie się w sufit z myślą ''po co coś robić i tak niebawem zdechnę''...
Wujek_Dobra_Rada

przez stardoll 06 gru 2010, 00:39
U mnie sama nie wiem czy to juz nie przesada, ale paro boje sie odstawic, boje sie powrotu lęków i ciaglych atakow paniki to bylo pielko, juz wole lezec w wyrze jak warzywo. Choc to tez nie jest zbyt komfortowe :? juz sama nie wiem co robic. Fluanxol jak na razie nic a nic mnie nie zaktywizowal... chyba poleze sobie tak do nastepnej wizyty u psychiatry....
stardoll

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez refren 06 gru 2010, 00:40
Vi, Ketrel, ale biorę dłużej i to była inna senność :D, a to takie oszołomienie... I Ketrel już zmniejszyłam, mniej już nie pójdzie w tym sezonie, bo minimalnie go łykam.
refren

przez Vi. 06 gru 2010, 10:20
Refren, jeśli Kventiax to to samo co Ketrel to też miałem senność gdy brałem.

Wujek, mam nadzieję, że to przez zwiększenie dawki i później będzie ok :)
Vi.

przez Robanix 06 gru 2010, 15:57
refren napisał(a):Czy ma ktoś może uczucie ciągłego oszołomienia i senności na wenlafaksynie?

Ja czym mniejsze dawki wenlafaksyny biorę, tym jestem bardziej senny. Lekarz mi mówił, że ten lek działa aktywizująco od 225mg. I faktycznie przy większych dawkach było u mnie jako tako. Natomiast teraz, gdy biorę 75mg, jest tragedia z ciągłą sennością. Dlatego m.in. chcę na wiosnę zobaczyć jak się żyje bez leków, po 6-7 latach ich ciągłego brania 8) . Aczkolwiek w Twoim przypadku do senności mógł się jednak przyczynić ketrel.
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
Stanisław Jerzy Lec

przez refren 06 gru 2010, 16:49
Ketrelu biorę tylko 50 mg, wiem, że działa usypiająco, bo już biorę wiele lat, ale chyba nie tak odrealniająco. Biorę 75 mg wenla też, z jednej strony budzi i podnosi ciśnienie, z drugiej nie mogę się skupić na niczym. Nie wiem, czy zwiększać, czy zmniejszać. Ketrel już zmniejszyłam właśnie. Ale nic, w ostateczności można też zapytać lekarza, co myśli ;) i tak zrobię. Ale możecie się skupić, uczyć na wenla / SNRI ?
refren

przez Robanix 06 gru 2010, 17:38
Ja również nie mogę się skupić, ale do tej pory zwalałem to na natręctwa... Chyba też muszę poważnie porozmawiać z lekarzem ;)...
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
Stanisław Jerzy Lec

przez refren 06 gru 2010, 18:18
Tak, co on sobie wyobraża!!! :D A tak poważnie, to pewnie, że nie można się skupić przy natręctwach, to już zupełny odjazd. Ja teraz ich nie mam i dlatego myślę nad lekami, bo nastrój dobry, ale myślenie do....
refren

przez nnn 06 gru 2010, 21:43
nnn

przez zdesperowany1 07 gru 2010, 10:49
w tym artykule nie pisza o rzeczach o których wiekszosc z nas nie wie;)
zdesperowany1

przez kasia000 07 gru 2010, 15:23
a co tam piszą?

[Dodane po edycji:]

a co tam piszą?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez linka 07 gru 2010, 15:27
nnn, a skąd ten artykuł? Ja po przeczytaniu wersu: Seroxat zawiera Serotoninę, wątpię bardzo we wiarygodność tego tekstu...... :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kasia000 07 gru 2010, 15:49
dokładnie...
wiecie co lekarka z osrodka mnie wczoraj troche uspokoiła,bo powiedziałam jej jakie straszne rzeczy czytałam o seroxacie-stad chec odstawienia go ,nasiliły mi sie lęki przez to czytanie internetu itp..
Seroxat i leki SRRI są stosowane a Stanach jako lek pierwszego wyboru w zaburzeniach lękowych..są to leki tak przepisywanie milionom pacjentów na caaałym świecie,ona tAKICH SCENARIUSZY GROZY NIE ZNA!!
a w internecie moze pisac każdy kto ma tylko ochote i na co ma ochote bo nikt nikomu nie zabroni ,każdy ma prawo pisac co chce-czasem mija sieto z prawdą czasem bardzo wyolbrzymoine...i takie tam..
bo historii sukcesu nikt nie napisze bo po co...
ludzie lubia tylko czarne scenariusze pisać..
Ona mówi ,że jak czasem cos w necie przeczyta to włosy jej sie jeżą na głowie -zdrowego człowieka można w chorobe wpędzić!
powiedziała też,że ma pacjentów co juz przychodzą z katreczkami jakie leki chcą poprostu sami diagnozuja sobie chorobę przez internet,wiedza jaki lek im napewno pomoze a jaki nie-mówi to co sie teraz dzieje to jest nie do pomyślenie zanim nie było internetu.Kiedyś mówi ,że lepiej sie leczyło pacjentów.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Sortuj wg