SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: SSRI - pytanie

przez Sian 10 sie 2010, 18:25
Ja teraz też jestem sama, a jednak nie chciałabym znów mieć podobnych problemów. Jestem młoda i chcę normalnie żyć.

przez namiestnik 10 sie 2010, 21:52
didol napisał(a):Ja teraz też jestem sama, a jednak nie chciałabym znów mieć podobnych problemów. Jestem młoda i chcę normalnie żyć.

Tak - to bardzo dobrze. I uważam, że zamykanie się w sobie i oddzielanie od świata, sztuczne zaniżanie swoich emocji i potrzeb to nic dobrego, nawet jeżeli w danej chwili wygodne.

przez mikamika 11 sie 2010, 10:04
didol, namiestnik mniej wiecej dal odpowiedz dlaczego.....

namiestnik napisał(a):Mi się wydaje, że chęć by mieć zerowe libido nie jest normalna. Ale może być wygodna. Sam byłem w takiej sytuacji, że byłem... właśnie sam. I było to dla mnie bardzo wygodne by mieć jak najmniejsze.

a normalnie i tak nie bede zyla szybko (jesli w ogole) więc po co sie meczyc

ale znajac zycie to u mnie moga wystapic wszystkie skutki uboczne oprocz tego :lol:
mikamika

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mechanizm SSRI

przez johny234 12 sie 2010, 16:11
Witam, mam takie trochę dziwne pytanie, mam nadzieję jednak że udzielicie mi jakiejś odpowiedzi :P

Otóż od jakiegoś czasu biorę SSRI na agorafobię, poprawiło mi się bardzo w niektórych sytuacjach, np. kiedyś nie mogłem przebywać na otwartych przestrzeniach a teraz jest to dla mnie normalne..

I tu jest moje pytanie, bo mam jeszcze jedną sytuację w której nie wiem jakbym się zachował nawet teraz biorąc te leki bo jej obawiałem się znacznie bardziej niż tamtych które mi przeszły jak na razie, a więc pytanie jest czy skoro takie leki działają na mnie w sytuacjach X i Y tzn. lęk się nie pojawia to będą też działać w sytuacji Z (tu lęk zanim zacząłem brać leki był duuuuużo większy niż w sytuacjach X i Y) .. Jaki jest mechanizm działania tych tabletek? Hamują lęk czy jak? Czy wystarczy po prostu zwiększyć dawkę (oczywiście po wcześniejszej konsultacji z lekarzem) i wtedy wszystko będzie ok nawet w tej sytuacji trudniejszej dla mnie czy może zdarzyć się tak że w tej określonej sytuacji te tabletki pomimo że działają w innych sytuacjach nie będą działać?

Przepraszam, że tak pokręciłem ale mam nadzieję że wiecie co mam na myśli, proszę o pomoc, pozdrawiam! :D

Jest to dla mnie bardzo ważne :)

[Dodane po edycji:]

up

up

Re: bóle stawów po ssri-cipralexie i innych

przez Wujek_Dobra_Rada 13 sie 2010, 19:23
Nie bierz Tramadolu przy kuracji SSRI. Tramadol to bardzo bliski ''kuzyn'' Wenlafaksyny, działa jak SNRI o działaniu przeciwbólowym. Rozpierdzieli ci cała kurację antydepresantami.
Wujek_Dobra_Rada

Re: Mechanizm SSRI

przez cytrynka84 14 sie 2010, 08:48
Napierw moze sproboj zwiekszyc sawke,to powinno pomoc,ale moze sie zdarzyc tez tak jak piszesz,ze dany lek usuwa objawy X , Y,a na objaw Z juz np. dany lek nie zadziala.Trzeba to niestety sprawdzic na sobie,bo nikt Tobie tutaj nie powie,czy zwieksz. dawki pomoze,bo kazdy jest inny i moze inaczej reagowac na dany lek.
O ile nie pomoze,a dany objaw bardzo nam doskwiera,wtedy zmienia sie lek.

Dusznosci przy przyjmowaniu SSRI

przez Michaal 22 sie 2010, 18:43
Witam,

Czy rowniez odczuwacie dusznosci i ciasnosc w klatce piersiowej zwlaszcza w pierwszych tygodniach przyjmowania lekow z grupy SSRI? Strasznie dziwne i nieprzyjemne uczucie :/ , ale badania w porzadku.

Re: Parcie na słodycze podczas zażyw SSRI

przez NatNat 28 sie 2010, 17:02
Hmm ja odkąd biorę leki strasznie schudłam. To prawda, wcześniej zajadałam swoje smutki, no i szło mi w biodra. Odkąd biorę Depralin z 75kg zeszłam na 65kg (w ok.2,5 miesiąca) - ludzie jak mnie widzą ciągle powtarzają jak zeszczuplałam i do tej pory nie miałam pojęcia w czym leżała przyczyna. Poza tym kiedy teraz mam zły humor nie mam ochoty na słodycze, rozładowuje emocję tańcząc lub skacząc do Stepmanii. Pamiętam, że zanim zaczęłam brać leki naczytałam się jak ludzie tyją po antydepresantach, aż zaczęłam się zastanawiać czemu u mnie jest na odwrót, oczywiście pierwsza myśl to to, że nawet w takim przypadku muszę odstawać od normy, poprzedzone palnięciem się w łepetynę ;)

Poza tym odkąd zaczęłam brać leki nauczyłam się niesamowicie smacznie gotować - rozpieszczam moją mamę i sąsiadki, a jakie robię desery i ciasteczka hoho, a co najważniejsze nie jem już dla poprawienia nastroju tylko dla smakowania dania. Wiem, że kiedyś odstawię leki, ale zmiana stylu życia już się u mnie dokonała, więc nie będę miała powodów do wracania do starych nawyków :)

Ale spokojny sen mi jednak nie wrócił - znaczy wrócił na czas brania Depakine, który sama odstawiłam- więc może tak: artykuł fajny, ale chyba nie wpasowuje się w niego tak jakbym chciała ;)
NatNat

przez El Chupacabra 28 sie 2010, 22:41
Parcie na slodycze i weglowodany jednoznacznie kojarzy mi sie z Kandydoza (Candida Albicans). Dlatego na wszelki wypadek na Twoim miejscu zbadalbym sprawe robiac posiew kalu i wymazu z gardla pod tym katem. Sam mam ten problem, a to dosyc uciazliwe jest.

wola człowieka jest jego niebem

przez L:) 29 sie 2010, 23:05
ja mam parcie tylko wtedy gdy muszę przy czymś posiedzieć (nauka), bo szybko tracę siły i koncentrację

W innym przypadku nie :P
L:)

SSRI a picie kawy ?

przez nnn 04 wrz 2010, 09:27
Mam pytanie czy podczas brania ssri picie kawy może być szkodliwe ?
nnn

Re: SSRI a picie kawy ?

przez Pasman 04 wrz 2010, 10:02
Masz na mysli jakis konkretny ssri ?
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Re: SSRI a picie kawy ?

przez nnn 04 wrz 2010, 10:20
Tak Citalopram tzn. Citabax

Chech .... już znalazłem odpowiedz: "nie wolno pić kawy z ssri"

Oto cytat ze strony: http://www.ssrireview.com/SSRI_Side_Effects/SSRI_and_Caffeine.php

"Combining Caffeine and SSRI

SSRI are commonly used to treat anxiety, stress disorders, and mild to moderate depressions. Blocking the reuptake of serotonin by the presynaptic cell/receptor, the SSRI leaves a surplus of serotonin in the system. The serotonin left in the system leave the user feeling more relaxed and happier in most cases. There are various types of ssri on the market, including: Fluexotine (Prozac), Sertraline (Zoloft), Paroxetine (Paxil), Escitalopram (Lexapro), Fluvoxamine (Luvox), and Citalopram (Celexa). Because caffeine is a contributor to various levels of stress, its use along with an ssri is not recommended.

At the very least, taking caffeine along with the SSRI may increase the occurrence of stress and negate the positive effects of the SSRI. In some cases, SSRI can cause anxiety for their users. In such situations, use of caffeine with the SSRI can compound the anxiety to cause the user greater stress and discomfort. Fluvoxamine is an SSRI that comes with specific warnings against caffeine use. Some studies indicate that using caffeine alongside fluvoxamine may lead to caffeine intoxication. Read the labels carefully to make sure you understand all of the possible SSRI side effects.

Be sure that you thoroughly research your options and speak with a qualified medical professional before undergoing any type of SSRI drug treatment regimen. Not all SSRI's are the same so be sure and do your homework
nnn

Najlepszy SSRI obecnie dostepny

przez Moolik 22 paź 2010, 15:00
Witam chciłabym sie dowiedziec jaki ssri jest według was najlepszy ??
Moolik

Sortuj wg