SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

SSRI-temat ogólny

przez spiety99 03 kwi 2016, 00:09
Właśnie kurcze nie wiem co jest nie tak z tą tarczycą
w 2015 w lutym miałem robione badania krwi i niby wyszło że jest niedoczynność tarczycy nie wierzyłem w to
poszedłem w lipcu na badania krwi po raz drugi i tsh wyszło idealnie 3 lekarzy powiedziało że nie mam niedoczynności tarczycy

SSRI-temat ogólny

przez csrpk 03 kwi 2016, 01:15
monapayne napisał(a):Może być trwała zmiana, ale rzadko uszkodzenie. Niektórzy już np.nie bedą nigdy tak czuć jak kiedyś. Zależy jak długo się brało leki.

Antydepresanty np.zmniejszaja zdolność odczuwajnia zakochania.

Ciezko cos takiego obiektywnie zweryfikowac... chociazby jakies tam zwchowanie moze hyc kwestia choroby. Skoro jest cos co cie rozleguluje napewno musi byc cos przeciwstawnego chociwzby czas. Malo obiektywne. Poza tym to mozg czy razczej umysl kontroluje materie choc wchodze bardziej w sfere ducha i jesli bardzo ciegos prwgnirsz to to zdobedziesz a w medycynie roi sie sie od wielu uzdrowien nad ktorymi kekarze csy naukowcy moga zazyczaj co najwyzej zareagowac szerokim karpiem.

SSRI-temat ogólny

przez monapayne 03 kwi 2016, 01:47
Ale nie rozumiesz, ze życie jest krótkie? Myślisz, ze jak ktoś brał leki 10 lat to sobie przypomni co to mocne emocje? Będzie rozżalony przez kolejne kilka lat. A mózg tez nie mlodnieje. Nie wiemy jak te leki działają. Na każdego inaczej.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SSRI-temat ogólny

przez monapayne 03 kwi 2016, 01:49
Zrób dokładniejsze badanie tarczycy niż tsh.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

SSRI-temat ogólny

przez spiety99 03 kwi 2016, 02:35
Chodziło mi o krótki okres brania leków max 3 lata

SSRI-temat ogólny

przez monapayne 03 kwi 2016, 10:17
No trzy lata to niby mało. Ale znam ludzi co i 20 lat biorą.

SSRI-temat ogólny

przez spiety99 03 kwi 2016, 22:51
monapayne napisał(a):No trzy lata to niby mało. Ale znam ludzi co i 20 lat biorą.

po takim okresie 20 lat to chyba mózg po odstawieniu by dochodził do siebie z rok czasu albo lepiej
u tych ludzi co biorą te leki 20 lat wystąpiły jakieś choroby np neurologiczne,albo otępienia lub inne od braniu tych leków ?
może jest tu ktoś co brał czas jakieś leki np przy nerwicy a potem odstawił chodził na terapię i było wszystko ok ?

SSRI-temat ogólny

przez monapayne 04 kwi 2016, 04:32
Dużo ludzi ma ok po lekach. Otepienie jest po innych lekach, nie po ssri.

SSRI-temat ogólny

przez spiety99 04 kwi 2016, 05:22
monapayne napisał(a):Dużo ludzi ma ok po lekach. Otepienie jest po innych lekach, nie po ssri.

ale ogólnie leki ssri nie mają takich właściwości że np ktoś je bierze rok na lęki później powoli odstawi oczywiście chodzi na terapię i po odstawieniu tych leków mózg jakby nie może funkcjonować normalnie bez nich i nerwica wraca ? te leki są w stanie takie coś zrobić ? jakby przestawić ten mózg że leki mu będą potrzebne już cały czas ?

SSRI-temat ogólny

przez monapayne 04 kwi 2016, 09:15
To jest jak loteria. Zależy od człowieka, jego nastawienia, sytuacji, jego mózgu... Podatnosci itd. Mi po tych lekach było cieżko wrócić do siebie. Czułam się oderwana od siebie. Jakby ktoś mi zabrał mnie. Może tak powinno być, może rzeczywiście miałam nerwice. Nie wiem. Ale potem zalowalam, ze brałam te leki, bo zaczęłam w wieku 20 lat. Myśle, ze gdybym była starsza to byłoby inaczej i może łagodniej, ponieważ mózg jeszcze miałam zwyczajnie kształtujące się itd.

SSRI-temat ogólny

przez warrior11 04 kwi 2016, 09:32
monapayne,
Jeżeli miałaś nerwice,nie powinnaś brać tak silnych psychotropów.Też czuję,że leki te wyrządziły Ci
szkodę.
spiety99, bo ssri często uzależniają,ale o tym się rzadko mówi.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

SSRI-temat ogólny

przez spiety99 04 kwi 2016, 09:47
Słuchajcie mam jeszcze jedno pytano,czy są jakieś leki na nerwicę lekową ale żeby nie było to benzodiazepiny,ssri,snri,neuroplektyki widziałem tu chyba na forum jakiś właśnie taki lek był on chyba właśnie tylko na nerwicę, znacie może ten lek,jak się nazywa ?

SSRI-temat ogólny

przez spiety99 04 kwi 2016, 09:59
spiety99 napisał(a):Słuchajcie mam jeszcze jedno pytano,czy są jakieś leki na nerwicę lekową ale żeby nie było to benzodiazepiny,ssri,snri,neuroplektyki widziałem tu chyba na forum jakiś właśnie taki lek był on chyba właśnie tylko na nerwicę, znacie może ten lek,jak się nazywa ?

edit
już wiem spamilan co o nim sądzicie ?
znacie też jakieś inne leki tego typu ?

SSRI-temat ogólny

przez elo 04 kwi 2016, 14:35
monapayne napisał(a):bo zaczęłam w wieku 20 lat

no ja tak samo i zaluje wchuj bo powinnam je zaczac brac wtedy gdy dostalam te recke od psychiatry czyli w wieku 15 lat to bym sie szybciej ogarnela i nie spierdolila po drodze tylu rzeczy eh
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY