SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

SSRI-temat ogólny

przez csrpk 27 mar 2016, 22:31
Temat niniejszego postu dotyczy w glownej mierze wplywu lekow z grupy ssri na oczy pacjenta, gdzie w niektorych przypadkach (czyt. rowniez w moim) jest on w mniejszym lub wiekszym stopniu odczuwalny.. wydaje sie, ze objawy te sa mimo wszystko w pewnym stopniu powszechne skoro wertujac i drazac temat, te skutki uboczne sa wymieniane w wiekszosci jako jedne z czesciej wystepujacych..

czytalem duzo na temat wplywu lekow z grupy SSRI na wzrok i istotnie cos musi w tym byc i to nie moje widzi mi sie. chcialem teraz szybko zejsc z setraliny odstawiajac "cala 100we", czesto za malolata tak robilem biorac mase roznych lekow i praktycznie nigdy nie mialem zadnych objawow abstynencyjnych, napewno nie przebijaly sie do mojej swiadomosci, skoro robilem to z niedoksztalcenia, wielokrotnie i bylo to "bezkarne" (po prostu nie odczuwalem skutkow odstawiennych...)

tym razem chyba troche przecenilem swoje mozliwosci i niestesty bylo to nawet przeciwnoscia tej wspomnianej bezkarnosci ;) cozz samopoczucie jak na malo przyjemnym zejsciu zarowno pod wzgledem nastroju jak i pewnosci siebie (czyt. sporych stanow lekowych nie dajacych sie zbic nawet benzodiapinami) i uswiadomiwszy sobie po 4dniach, ze JEDNAK to MOŻE BYĆ nagly brak sertraliny, szybciutenko wskoczylem na 50tke, i majac na uwadze cos takiego jak placebo, mimo wszystko wydaje mi sie, ze czuje sie duzo lepiej.

Jesli chodzi o moje oczy i stany, ktore opisywalem w poprzenich postach czyli napiecie i nierzadko przymusowe mrugniecia przez ktore chcialem wyeliminowac ssri z mojej diety, gdyz z powodu powyzszych mialem utrudniony kontakt wzrokowy z innymi osobami. Majac przy okazji klarowny obraz jesli chodzi o bycie kilka dni "off" na leku i momentu kiedy dzisiaj przymusowa dawka spowrotem trafila do mojego krobiegu moge wyciagnac subiektywne wnioski na temat problemow z oczami. Po zazyciu medykamentu zauwazylem ze, mam problem z ostroscia widzenia (czesto zreszta wymienianą w objawach ubocznych jako dosyc czesto wystepujacą), po drugie mam wrazenie jakby momentami deliktanego klejenia spojowek przez co jesli "nieodmrugne tego" to obraz jest rozmazany, nazwalbym to taką mgiełką..

Wydaje mi sie, ze w moim przypadku te dwa objawy, juz same w sobie tworza napiecie oczu przez co mam niestesty mniejszy luz jak z kims przewijam gadke patrzac mu w patrzaly ;)

Prosilbym rowniez, aby ktos majacy podobne problemy przy braniu SSRI's;) napisal jakies swoje sposoby. Zalezy mi na tym leku, bo gdyby nie ten objaw to czuje sie w miare ok..

To co mi przychodzi do glowy to jakies kropelki nawilzajace do oka.. noi 2. mam wade wzroku wiec moze do salonu optycznego czas wreszcie zapie***c???????? Dzieki pozdro, bylo calkiem milo, elo
Offline
Posty
210
Dołączył(a)
15 gru 2015, 13:59

SSRI-temat ogólny

przez csrpk 27 mar 2016, 22:48
sebo001 napisał(a):Czy wjazd Esci może powodować ogromne pogorszenie stanu ? Jestem 4 dzień na Esci i odchodzę od zmysłów, leżę i gapie się bezmyślnie w tv, nie mam siły nawet obiadu zrobić, derealizacja sięgnęła szczytów, widzę wszystko jakbym był naćpany, płacze...


EE no raczej, na poczatku przewaznie jest duzo gorzej jesli chodzi o SSRI's. To brzmi na tyle banalnie, ze nie wiem czy moja odpowiedz dotyczy dokladnie tego o to co pytales. Na poczatku moze byc slabo :/ jak to z wiekszoscia antydep trzea troche poczekac az sie sie rozkreca, do tego momentu moze byc i przewaznie jest gorzej nic w momencie sprzed rozpoczecia kuracji. 2-4tyg to czas kiedy wiekszosc klasycznych antyd zaczyna dzialac (ssri tlpd nassa itp). Mam nadzieje ze udzielilem adekwatnej odpowiedzi. Ew po konsulatacji z psychiatra mozesz zagadac o zmniejszenie dawki w celu zmniejszenia objawow niepozadanych.. Zalezy jeszcze jaka dawke bierzesz? Podejrzewam, ze 5tke. Czasem stosuje sie lzejsze benzodiazepiny, zeby troche odciazyly w tym nagorszym okresie, ale z drugiej strony nie wiadomo czy jest sens sie ladowac. To chyba wszystko co moge powiedziec na podstawie danych ktore przedstawiles. Zycze szybkiego powrotu do zdrowia, wiem jak to czasem jest 3maj sie!
Offline
Posty
210
Dołączył(a)
15 gru 2015, 13:59

SSRI-temat ogólny

Avatar użytkownika
przez sebo001 28 mar 2016, 20:25
Dzięki za odpowiedź. Rozmawiałem z psychiatrą i zalecił cierpliwe czekanie. Przyjmuję dawkę 10mg. Najgorsze jest to że w takim stanie mogę zapomnieć o pracy. Próbowałem prowadzić auto i nie ma opcji. Otoczenie odbieram bez przerwy jak po 0,7. Okropna zamuła, jestem nieprzytomny. Dzisiaj 7 dzień.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
493
Dołączył(a)
07 sty 2016, 15:26

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SSRI-temat ogólny

przez joaszka 28 mar 2016, 21:10
Czy po odstawieniu ssri (brałam ponad półtora roku, schodziłam z dawki stopniowo) możliwe są zawroty głowy?
joaszka
Offline

SSRI-temat ogólny

przez csrpk 28 mar 2016, 23:56
sebo001 napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Rozmawiałem z psychiatrą i zalecił cierpliwe czekanie. Przyjmuję dawkę 10mg. Najgorsze jest to że w takim stanie mogę zapomnieć o pracy. Próbowałem prowadzić auto i nie ma opcji. Otoczenie odbieram bez przerwy jak po 0,7. Okropna zamuła, jestem nieprzytomny. Dzisiaj 7 dzień.



Jak dla mnie to zeecydowanie za duza dawka przy takich objawach. Dycha to polowa maximum z tego co pamietam. Ja bym wrzucal stopniowo, moze nawet od 2.5 a 5 max i co tydzien zwiekszal. Nie ja jestem lekarzem, sluchaj jego. Jak bedzie ch. Cie prowadzil to zmien na innego. U mnie max dawka to np 200, cos jak twoje 20 i nie wyobrazam sobie od razu wskoczyc na 100 od razu chociaz sertraline b dobrze toleruje i mam stabilny nastroj po niej. Jedyne co mi przeszkadza to problemy z oczami jak po wszystkixh ssri.. Tak czy inaczej, nie ujednolitujac mimo wszystko sytuacji sert zaczyna sie przewaznie od 25mg czyli ekwiwalentu 2,5mg twojego leku.

Tak czy inaczej skoro jestes poki co pod jego opieka, sluchaj lekarza. On ponosi odpowiedzialbosc za twoje samopoczucie.

Mam nadzieje ze obhawy szybko mina czasem jest to doslownie z dnia na dzien i bedziesz sie cieszyc coraz lepszym samopoczuciem.

Pozdrobi Trzymaj sie!! Pamietaj, ze to ni rzeczywistosc tylko chwilowy stan umyslu ;)
Offline
Posty
210
Dołączył(a)
15 gru 2015, 13:59

SSRI-temat ogólny

przez csrpk 29 mar 2016, 00:11
joaszka napisał(a):Czy po odstawieniu ssri (brałam ponad półtora roku, schodziłam z dawki stopniowo) możliwe są zawroty głowy?


Sa.moim zdaniem schodki to tylko zminimalizowanie ubokow odsrawienia. Jesli nie masz innych okolicznosci typu bylrs na diabelskim mlynie na wesolym miasteczku badz innych.. to sila rzeczy przyczyna gdzies lezy i byc moze tu. Bole glowy czy zawroty sa dosc czestym, powszechnym objawem odstawki tych lekow, pozdro niedlugo pewnie minie ;)
Offline
Posty
210
Dołączył(a)
15 gru 2015, 13:59

SSRI-temat ogólny

Avatar użytkownika
przez Vengence 29 mar 2016, 00:44
joaszka napisał(a):Czy po odstawieniu ssri (brałam ponad półtora roku, schodziłam z dawki stopniowo) możliwe są zawroty głowy?
Jak najbardziej są możliwe, a z jakiego leku zeszłaś??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"


ODSTĄPIĘ LEKI
Avatar użytkownika
Offline
obserwowany
Posty
2072
Dołączył(a)
14 lip 2015, 22:23

SSRI-temat ogólny

Avatar użytkownika
przez Kalebx3 29 mar 2016, 02:42
Czy po odstawieniu ssri (brałam ponad półtora roku, schodziłam z dawki stopniowo) możliwe są zawroty głowy?


--- jak najbardziej ,
pisali juz o tym Tutaj ludzie kilkukrotnie ( jak pamietam ) .
Powinnaś ( ew. możesz ) podratować się niskimi dawkami viccebrolu lub ginko biloba , a jak to nie pomoże czyś bardziej specjalistycznym, profesjonalnym .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>
Avatar użytkownika
Offline
Posty
9027
Dołączył(a)
26 cze 2011, 00:09
Lokalizacja
człowiek śmiertelny i grzeszny

SSRI-temat ogólny

Avatar użytkownika
przez monapayne 29 mar 2016, 09:41
Tak, zawroty to standard. To z oczami to ja mam nadal, ale to od innego leku. Ale poprawiła mi się ostrosc.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1351
Dołączył(a)
24 lip 2013, 15:12

SSRI-temat ogólny

Avatar użytkownika
przez sebo001 29 mar 2016, 10:55
Serio zastanawiam się czy to nie jest już odpowiedni moment aby zgłosić się na oddział. Moja sytuacja jest taka od 5 miesięcy, nawet jednego lepszego dnia, wegetuje z dnia na dzień.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
493
Dołączył(a)
07 sty 2016, 15:26

SSRI-temat ogólny

Avatar użytkownika
przez monapayne 29 mar 2016, 11:52
A masz jakiś sensowny oddział, bez ekstremalnych przypadków?
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1351
Dołączył(a)
24 lip 2013, 15:12

SSRI-temat ogólny

Avatar użytkownika
przez sebo001 29 mar 2016, 11:55
Kraków, szpital uniwersytecki.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
493
Dołączył(a)
07 sty 2016, 15:26

SSRI-temat ogólny

Avatar użytkownika
przez monapayne 29 mar 2016, 12:07
O, Kraków jest chyba ok. Ja jadę do Babinskiego.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1351
Dołączył(a)
24 lip 2013, 15:12

SSRI-temat ogólny

Avatar użytkownika
przez sebo001 29 mar 2016, 12:22
Dostałaś się na 7F ?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
493
Dołączył(a)
07 sty 2016, 15:26

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Przeskocz do