Elektrowstrząsy (ECT) -kompendium wiedzy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Kalebx3 17 lut 2014, 21:09
Daje sobie ostatnią szansę, jeżeli w przeciągu 2 miesięcy moje denne samopoczucie nie ulegnie zmianie poddam się EW.

Myśli Pani ,że to takie proste , ot i pstryk i za dwa dni kwalifikują na zabieg . Juz nie raz gadałem ze swoją prowadzącą lekarz ,( a określa mnie raczej mianem przypadku bezbnadziejnego ) i raczej nie była skora , bo na NN to nie rusza ,a depresje cóz , od tego sa leki ,że niby bezpieczniejsze.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez AddictGirl21 17 lut 2014, 22:28
Zdaję sobie sprawę z tego, że to nie jest proste ale jestem już tak zdesperowana, że za wszelką cenę będę dążyć do tego, żeby spróbować tej metody, jeżeli medykamenty i psychoterapia zawiodą...
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

przez zzYxx 17 lut 2014, 22:30
True, ect mam w odległych planach. Zbyt ciekawe miałem życie żeby teraz je przespać ;o
The Walking Dead.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 18 lut 2014, 15:36
No niesamowite, ale ja też bardzo intensywnie ostatnio myślę na temat elektrowstrząsów. Pytałam nawet mojego terapeuty o to i potwierdził, że jest to metoda bardzo skuteczna i przynosi długotrwałą poprawę. Jednakże zaznaczył, że mam marne szanse, żeby się dostać ale pogadać z psychiatrą na ten temat zawsze mogę, ponieważ w szpitalu, w którym się leczę EW stosują. Generalnie czuję się już tak dobrze, że zasadniczo nie mam potrzeby w taki sposób ryzykować, nie zmienia to faktu, że nadal łapię doły, coś mi się przypomni i zaczynam płakać, no ale nie trwa to miesiącami jak zazwyczaj. Uważam, że jest to zasługa terapii. To czego nie wyleczy żadna terapia to wieczna senność, chroniczne zmęczenie i zamiana nocy z dniem, co poważnie utrudnia mi życie. Największe kosy noradrenalinowe mnie nie ruszają, jest poprawa przez jakiś czas, a później znów wszystko wraca. Nie mam żadnej choroby organicznej, która mogłaby wywoływać takie zjawisko. Terapeuta stwierdził, że senność, szybkie przemęczanie się i ogólne przewlekłe zmęczenie mogą być wskazaniem do EW. Z tym, że jak powiedział poważne choroby psychiczne "widać", a senności już nie, bo to moje subiektywne odczucie. No nic, dzisiaj będę próbowała na ten temat rozmawiać z lekarzem, może okaże się człowiekiem albo konowałem i dostane kolejną armatę zamulających SSRI :roll:

przez xanonymous 14 kwi 2014, 23:48
Jedna osoba mi mowila , że lekarz jej powiedzial że w pewnym momencie cos blokuje sie w mozgu czy ze lek nie dociera w jakies rejony mozgu i wtedy nie ma zadnych efektow terapeutycznych leku a odczuwa sie tylko skutki uboczne leków. Elektrowstrzasy ponoc maja naprawic ten stan rzeczy. Mnie sie tak w pewnym momencie zrobilo. Leki dziwnie na mnie dzialaja.

przez JużTuByłem 13 lip 2014, 19:42
EW na lęki działa ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Chada 13 lip 2014, 20:14
Z tego co wiem to po elektrowstrząsach dalej się bierze leki nie ma tak że telepnie kilka razy i po ptokach wolność :D
Widziałem w klinice mnóstwo tych co wracali po wstrząsie ;P

Lamotrygina 150mg

przez JużTuByłem 14 lip 2014, 12:59
A zna ktoś przypadek żeby komuś to pomogło na lęki ? Nie mowie ,że w 100% ,ale czy coś pomogło.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez depresja24h 23 gru 2014, 20:46
Tak mojemu znajomemu pomogly na leki. Sama zaczynam rozwazac elektrowstrzasy...

przez 1986 19 cze 2015, 21:39
depresja24h napisał(a):Tak mojemu znajomemu pomogly na leki. Sama zaczynam rozwazac elektrowstrzasy...

rozważać sobie możesz, ale czy cie ktoś przyjmie na oddział

przez coccinella 26 lis 2015, 21:07
czytam wątek i zastanawiam się czy jest tu ktoś, kto rzeczywiście przeszedł ten zabieg i mógłby napisać coś więcej ze swojej strony. Mam troche wrażenie, że wątek opiera się na domysłach, opiniach zasłyszanych, ale brak tu konkretów. NIkt z forum się nie poddał.
Mi psychiatra powiedziała, że być może byłoby to dla mnie dobre, ale spróbujemy jeszcze kilku leków.

Czy EW są na NFZ?
Czy w każdym szpitalu robią?
Nie chce mi się.

przez elo 26 lis 2015, 21:15
coccinella napisał(a):czytam wątek i zastanawiam się czy jest tu ktoś, kto rzeczywiście przeszedł ten zabieg i mógłby napisać coś więcej ze swojej strony. Mam troche wrażenie, że wątek opiera się na domysłach, opiniach zasłyszanych, ale brak tu konkretów. NIkt z forum się nie poddał.
Mi psychiatra powiedziała, że być może byłoby to dla mnie dobre, ale spróbujemy jeszcze kilku leków.

Czy EW są na NFZ?
Czy w każdym szpitalu robią?

tak
nie
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez coccinella 14 cze 2016, 20:34
odgrzebuję wątek. Ktoś moze korzystał? Moja psychiatra już kolejny raz o tym wspomina i twierdzi, że u mnie być może by pomogło. Szukam jakiś relacji z całego zabiegu.
Nie chce mi się.

przez Stracona100 21 cze 2016, 21:30
Odgrzewam ten kotlet :mrgreen:
Czy ktoś z Was miał taki zabieg?
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Sortuj wg