coś jak xanax, ale mniej uzależniający

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

coś jak xanax, ale mniej uzależniający

przez mikamika 29 cze 2010, 14:47
Czy istnieje jakiś lek podobnie działający do xanaxu, który można brać przez parę tygodni non stop, ale który mniej uzależnia niż xanax? Chodzi mi o coś przeciwmyśleniowego, przeciwlękowego, rozluźniającego......
mikamika

Re: coś jak xanax, ale mniej uzależniający

przez linka 29 cze 2010, 14:57
Wszystkie benzodiazepiny są uzależniające.....hmm możesz spróbować np Hydroxizinu, on jest z innej grupy, nie uzależnia.
Swoją drogą po kiego planujesz brać tyle czasu uspokajacze? Bierzesz na stałe jakieś antydepresanty?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez mikamika 29 cze 2010, 16:26
linka napisał(a):Wszystkie benzodiazepiny są uzależniające.....hmm możesz spróbować np Hydroxizinu, on jest z innej grupy, nie uzależnia.
Swoją drogą po kiego planujesz brać tyle czasu uspokajacze? Bierzesz na stale jakieś antydepresanty?

Nie biore nic na stale, zadnych antydepresantow. Jedynie doraznie xanax (od jakis 10 lat jak nie wiecej). Ostatnio mam jednak nasilenie i czuje, ze potrzebuje sie wyciszyc bo oszaleje. Daawno temu bralam cos tam jeszcze, nie pamietam tranxene na pewno i cos tam jeszcze na uspokojenie, ale nie dzialalo na mnie tak dobrze.
Wiadomo, ze zadycyduje lekarz, ale tego najbardziej sie boje.... :?
mikamika

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zachmurami 30 cze 2010, 11:25
Niezbyt dobrze jest, jeżeli lekarz leczy tylko lekami z grupy benzodiazepin. Jest cała gama leków antydepresyjnych o działaniu wyciszającym, uspokajającym, przeznaczonych do długofalowego stosowania i nie powodujących uzależnienia, ani zjawiska tolerancji, chociażby takich jak popularny Pramolan.

mikamika, poczytaj też wątek dotyczący Afobazolu - tak z ciekawostek, jeżeli chodzi o lek, który działa podobnie jak benzodiazepiny, ale (podobno?) nie powoduje uzależnien. lek w Polsce niedostępny, ale można go... kupić bez recepty przez Internet. Kilkoro forumowiczów zaopatrzyło się w ów Afobazol, i całkiem sobie chwalą ten specyfik

przez aree1987 30 cze 2010, 13:03
Buspiron moze
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez mikamika 30 cze 2010, 16:14
Dzieki za odpowiedzi. Poczytam o kazdym z lekow, ktore podaliscie :)
Nie sadzilam, ze antydepresanty moga tak dzialac, zawsze mi sie kojarzyly tylko z lekami, ktore daja dodatkowego 'kopa'.
Tylko jeszcze jeden problem..... ja pojde do psychiatry i to on decyduje co przepisac a nie ja... Tak wprost mowic im nazwe leku to chyba troche faux pas a sam lekarz pewnie na to nie wpadnie :105:
mikamika

Sortuj wg