Neuroleptyki mogą powodować zab. wzroku?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Neuroleptyki mogą powodować zab. wzroku?

przez Pyritie 19 cze 2010, 17:41
Biorę od 3 dni solian i zauważyłem, że szybko pogłębiła się wada krótkowidza. Jak załorzę okulary dla krótkowidza to obraz jest ostry. Więc wzrok mi się zepsuł czy to skutek uboczny solianu?
Pyritie

Re: Neuroleptyki mogą powodować zab. wzroku?

przez celineczka3 19 cze 2010, 19:03
Neuroleptyki faktycznie mogą pogarszać wzrok, ale jeśli lek i dawki są odpowiednio dobrane to raczej nie powinno być problemu.
celineczka3

przez Pyritie 19 cze 2010, 19:12
Biorę 600mg tej trucizny. CZasami na chwilę ostrość powraca. Boję się czy to może nie objaw SM !?
Pyritie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez celineczka3 19 cze 2010, 19:42
Jeśli objawy ewidentnie pojawiły się po lekach, to raczej nie ma mowy o SM. A dawka jest dość duża, więc objawy uboczne już mogą dokuczać.
celineczka3

przez soulfly89 19 cze 2010, 19:58
Zobacz czy w ulotce przypadkiem nie pisze, że lek może powodować "zaburzenia akomodacji oka" <--- to jest tylko chwilowe pogorszenie wzroku i powinno minąć jak dłużej pobierzesz ten lek.

przez Pyritie 19 cze 2010, 20:01
Jeśli objawy ewidentnie pojawiły się po lekach
Krótkowzroczny byłem już przed lekami lecz była to mała wada. Po braniu leków znacząco się pogłębiła.

"zaburzenia akomodacji oka"
nie ma tego w ulotce :smile:

[Dodane po edycji:]

...no własnie tez zauważyłem że po solianie cos sie dzieje ze wzrokiem ;( ma sie wrazenie jak by sie gozej widziało ;(

mi po nim robi sie cos z oczami (ciezej skupic wzrok na np. tekscie, psuje
sie ostrosc widzenia i pojawia sie cos w rodzaju zeza/drzenia )

że gdy brałem Solian bardzo niewyraźnie widziłemże,

i przy innych lekach
UFF...

[Dodane po edycji:]

Ale to jest chwilowy skutek uboczny czy dopiero po odstawieniu leku minie? Nie wyobrażam sobie bycia ślepcem do następnej wizyty u psycha prawie za miesiąc.
Pyritie

Sortuj wg