wypłukiwanie leków

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

wypłukiwanie leków

przez samiec alpha 24 maja 2010, 02:46
czy to prawda, że duże ilości płynów wypłukują połknięte wcześniej leki - wiem, wiem, że tyczy się to kawy, ale co z na przykład ze zwykłą wodą, czy jeśli wypijam jej dziennie duże ilości (około 1,5-2 litry) to czy wypłukuję tym samym leki zażyte rano?

Re: wypłukiwanie leków

przez paradoksy 24 maja 2010, 10:04
samiec alpha, wodą nie wypłuczesz leków z organizmu.
paradoksy

przez Magdaa 24 maja 2010, 12:10
W zasadzie może się wydawać że nie, bo jak łykniesz lek to on prawie od razu przenika Ci do organizmu- znajduje się we krwi, osoczu itd Więc sam wodą teoretycznie go nie wypłuczesz. Ale! Jak trafiłam do szpitala po przedawkowaniu paracetamolu to dali mi pare litrów wody do wypicia i do zwymiotowania, a potem 30 tabletek węgla do zjedzenia (wiąże chemię aby się nie rozeszła po organizmie). W dodatku trzy dni leżałam pod kroplówką- sól fizjologiczna, i bardzo dużo dawali mi do picia- non stop kazali pić.

Więc w zasadzie widzisz- w szpitalu leki wypłukiwali mi wodą i płynami, dostarczanymi normalnie i dożylnie.
Magdaa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pasman 24 maja 2010, 13:01
1,5 litra to nie jest dużo, nawet powiedziałbym że to norma.
(6 herbat dziennie)
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez paradoksy 24 maja 2010, 13:13
Magdaa, dostałaś tyle wody, żeby się wyrzygać. ale na wypłukanie leków z organizmu nie wpłynęła woda, tylko węgiel. sól fizjologiczną dostałaś na wzmocnienie i odwodnienie po rzyganiu, ale sól fizjologiczna to nie woda.

btw. samiec alpha, pijesz tyle, ile się powinno pić.
paradoksy

przez Magdaa 24 maja 2010, 14:50
paradoksy napisał(a):Magdaa, dostałaś tyle wody, żeby się wyrzygać. ale na wypłukanie leków z organizmu nie wpłynęła woda, tylko węgiel. sól fizjologiczną dostałaś na wzmocnienie i odwodnienie po rzyganiu, ale sól fizjologiczna to nie woda.

Najpierw dali mi wodę do rzygania i węgiel do związania tego, co jeszcze mi się w przewodzie pokarmowym zostało- a zaraz potem to zwymiotowałam- wodę z węglem, ale potem jak leżałam pod kroplówką z solą (wiem, że to nie woda :P ) to kazali mi pić bardzo dużo wody, soków itp. Nie wiem ile tego we mnie wmusili, ale bardzo dużo, i co pare godzin pobierali mi krew do badania. A siku chodziłam dosłownie co 20-30 minut.
Więc jednak wypłukiwali ze mnie te leki. Zresztą, lekarz mi mówił że jak chcę wyjść na niedzielę wielkanocną to muszę pić też w nocy, i wstawałam co ok 1h i piłam na siłę pół butelki wody. I wieczorem w sobotę wyniki nie były jeszcze dobre, a w niedzielę o 10 już były i puścili mnie do domu. Więc coś w tym jest.
Magdaa

Sortuj wg