Czy można samemu zwiększyć dawkę leku?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Czy można samemu zwiększyć dawkę leku?

przez yans 17 maja 2010, 17:08
Hmm swego czasu też to brałem... nie jest to przypadkiem lek na receptę? A skoro tak, to właściwie pytanie nie ma sensu - no bo jak "zjesz" tabletki na miesiąc w ciągu dwóch tygodni, to i tak się Twój lekarz skapnie, że zwiększyłaś dawkę bez jego zgody. Nie lepiej więc tę sprawę przedyskutować z lekarzem?
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez Pasman 17 maja 2010, 17:09
[quote="Śmiertelniczka"]http://www.nerwica.com/seroxat-t464-880.html - zadałam tutaj pytanie, ale nikt mi nie odpowiedział. Od dwóch miesięcy biorę paroksetynę (Arketis) w dawce 10 mg, ale niezbyt pomaga. Czy mogę sama zwiększyć sobie dawkę do 20 mg? Czy ktoś z Was kiedykolwiek zwiększył sobie dawkę (nieważne, jakiego psychotropu)? Jakie były tego skutki? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
[/quote]

ciężko stwierdzić co lekarz chciał osiągnąć przez
dawkę 10mg bo minimum terapeutyczne to 20mg.

najlepiej uzgodnij to z lekarzem, coby on ocenił
czy lepiej zmienić dawkę czy lek.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez shadow_no 17 maja 2010, 18:20
Czy ktoś z Was kiedykolwiek zwiększył sobie dawkę (nieważne, jakiego psychotropu)? Jakie były tego skutki?

Różne rzeczy się robiło i różne były tego efekty ale nie oczekuj, że ktoś weźmie odpowiedzialność za ewentualne szkody jakie mogą wynikać z samodzielnego dawkowania leków. :)
Przypominam o pewnej klauzurze która widnieje na dole forum:
Forum ma charakter informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zdesper 18 maja 2010, 11:21
ciężko stwierdzić co lekarz chciał osiągnąć przez
dawkę 10mg bo minimum terapeutyczne to 20mg.

Pomiędzy 10 a 20 mg rożnica jest praktycznie zerowa jezeli chodzi o terapeutyczne dzialanie
zdesper

Sortuj wg