Leki zażywane w podróży

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki zażywane w podróży

przez Brokuł 05 maja 2010, 18:46
Prawie każdy z nas wybiera się na wakacje różnymi środkami lokomocji.Jakie leki można brać przy nerwicach,
po to żeby znieść zgiełk podróży lub gdy "nawali autobus" albo pociąg stanie w środku pola na wiele godzin itp.?
Kiedyś na takie wpadki (jak miałem przepisany) brałem Fluanxol,co można brać poza tym ? Bo Doxepin jest chyba
za mocny?
:tel: :bezradny: :why:
Brokuł

Re: Leki zażywane w podróży

przez linka 05 maja 2010, 19:01
Benzodiazepiny - zwykle jest to Alprazolam czyli xanax, neurol, alprox, zomiren.
Działa szybko, uspokaja, nie otępia. Tyle tylko że wypada go stosować naprawdę w przypadkach ataków i nie częściej bo uzaleznia.

Można też sie wspomagać Hydroksyziną (Hydroxyzina, Atrax) - to nie uzaleznia, uspokaja ale też usypia.
No ale oba są na receptę, wię tak czy inaczej warto o tym porozmawiać z lekarzem.

Doxepin to lek antydepresyjny, nie doraźny, nie działa po zażyciu, trzeba go brać dłuższą ilość czasu żeby coś zadziałał...nie ma sensu brać to na "podróże"
fluanxol - o tym nie wspomnę, to neuroleptyk, klasyczny psychotrop....brać na takie pierdoły jak lęki w podróży - odważnie ...... :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Leki zażywane w podróży

przez RafQ 05 maja 2010, 19:08
Tylko Xanax (alprazolam).Odpręża,nie usypia,powoduje że czas jakby szybciej płynie.Ale zażywać tylko doraźnie i np. przy długich i wyczerpujących podróżach (np całą noc jedziesz zatłoczonym pociągiem a i tak spać nie możesz).U mnie to działa super i nie wyobrażam sobie lepszego leku w takich wypadkach.
Używany doraźnie jest bardzo dobry ale totalnie się nie nadaje do częstego zażywania bo mocno uzależnia.
RafQ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg