Kreatywość i motywacja do działania

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Kreatywość i motywacja do działania

przez Golden_Queer 05 maja 2010, 13:22
Czy macie jakieś doświadczenia z wpływem leków na twórczość? Czy są jakieś leki, które sprawią, ze będziecie bardziej płodni, jeśli chodzi o twórczość artystyczną? Niektórzy próbują stosować w tym celu narkotyki, ale ja nie chcę. Wolę bezpieczny lek. Może po prostu potrzebuję antydepresantu, ale nie wiem...

Obecnie biorę trilafon, 12 mg na dobę, ale nie za bardzo to pomaga w tych sprawach... a życie płynie...

Re: Kreatywość i motywacja do działania

przez miko84 05 maja 2010, 14:30
Chodzi Ci raczej o motywację do działania. Gdy jesteśmy zmotywowani to łatwiej wszystko przychodzi. Rzeczywiście niektórzy artyści poszukują dziwnych stanów by tworzyć ciekawe rzeczy, ale nie polecam takiego rozwiązania.
miko84

przez El Chupacabra 08 maja 2010, 12:39
Golden_Queer napisał(a):Czy są jakieś leki, które sprawią, ze będziecie bardziej płodni, jeśli chodzi o twórczość artystyczną?

Takich lekow nie ma.

wola człowieka jest jego niebem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aree1987 08 maja 2010, 12:43
lsd i grzybki :twisted:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Golden_Queer 29 lip 2010, 11:03
To ja już sobie sam odpowiem, że może pomóc każdy lek antydepresyjny :P tymczasem neuroleptyki klasyczne osłabiają kreatywność, dlatego biorę, to, co biorę teraz, tylko na noc... i faktycznie trochę więcej energii i ochoty do twórczego działania mam w dzień

przez szczesliwy_chomik 22 sie 2010, 00:27
Neuroleptyki sobie odpuść - mi na początku nie wpływały na kreatywność, ba, przez długi czas nie wpływały, ale ostatnio jak mi się zdarzy coś łyknąć takowego to nic mi się nie chce. Antydepresanty - u mnie bywało różnie. Motywacja była, ale też dziwne "urzeczywistnienie" - nie chciało mi się twórczo myśleć, zaczełam bardziej zwracać uwagę na kontakty towarzyskie,na codzienne sprawy, często miałam czarną dziure w głowie. Wpłynęły na mnie raczej negatywnie, ale ja jestem dziwna 8) Wolę już swoje wahania nastroju - w naturalnej euforii i tragicznym smutku udaje sie stworzyc fajne rzeczy. jeśli chodzi o narkotyki...cóż, nie znam lepszego środka :o Na narkotykach puszczają zahamowania, wstyd, ma się siłe na zrealizowanie wszystkich pomysłów, zwraca się większą uwagę na piękno nas otaczające. Ja muszę naćpać się jak zwierze aby puściły mi zahamowania, smutna prawda. choć czasem na trzeźwo tez czuje sie jak na narkotykach :lol:
Większość artystów musiała ćpać aby ciągle tworzyć dobre rzeczy, większość szukała wrażeń aby wywołać u siebie skrajne emocje. Choc wielu sie do tego nie przyznaje, to widać po nich samych, że są wykręceni. Wena nie przychodzi co minute i nie zawsze mozna ja spożytkować.Jak tak bardzo poszukujesz twórczych wrażeń to zamiast psychotropa zapal sobie Mary Jane - szkodliwość mniejsza, a kreatywność bardziej pobudzona.

przez miko84 22 sie 2010, 07:24
Nie polecam neuroleptyków na twórczość - blokują dopaminę, która jest odpowiedzialna za motywację do działania no i większość narkotyków podnosi znacznie poziom dopaminy.
miko84

przez LonLuvois 20 gru 2010, 20:02
Na twórczość to psychodeliki, ale tych wśród leków nie znajdziesz.

przez szczesliwy_chomik 20 gru 2010, 20:48
Nie tylko psychodeliki. Dysocjanty ,alkohol , stymulanty także, bynajmniej w moim przypadku. Na każdego co innego.

[Dodane po edycji:]

Byle dopamina była w górze.

przez Moolik 20 gru 2010, 21:05
no przeciez neuroleptyki w małych dawkach i dopamina w gore
Moolik

przez miko84 20 gru 2010, 22:38
Pewne tak, ale to są wyjątki wśród neuroleptyków - amisulpiryd, sulpiryd, flupentiksol, nic więcej mi na myśl nie przychodzi. Większość ma za zadanie zablokować receptor D2.
miko84

przez Jr John Nash 26 gru 2010, 17:51
Myśle ze za motywcje do działania odpowiedzialna jest przede wszystkim dopamina. Aktualnie nie biore zadnych leków, pisze prace doktorską i żyje matematyką. Czuje ze własnie to dopamina- potezna moc i motywacja.

http://www.motywator.org/index.php?option=com_content&view=article&catid=50%3Amartykuy&id=122%3Aszalestwo-i-geniusz&Itemid=141

" Tajemnice mózgu
Wciąż niejasne jest, co dokładnie decyduje o tym, że człowiek popadający w skrajne nastroje, mający kłopoty w kontaktach z otoczeniem może jednocześnie zadziwiać twórczym umysłem. Szukając odpowiedzi na to pytanie, naukowcy badają geny, aktywność mózgu i funkcję różnych neuroprzekaźników. Szczególną rolę przypisuje się dopaminie. Nie ma bowiem wątpliwości, że jest ona jednym z najważniejszych ogniw łączących szaleństwo i geniusz"

"Wzmożone wydzielanie dopaminy nie tylko działa jak doping, ale zmi"enia też sposób postrzegania świata. Sprawia, że wszystkie sygnały dopływające do mózgu człowiek zaczyna odczuwać intensywniej. To, co zazwyczaj jest dla niego obojętne lub ma niewielkie znaczenie, zaczyna nabierać szczególnej wagi. Dlatego chory reaguje często w sposób nieadekwatny do sytuacji. To nie tylko wyjaśnia przyczyny dziwnych zachowań osób z zaburzeniami psychicznymi, ale także tłumaczy, czemu tacy ludzie dostrzegają to, co dla innych jest niewidoczne, i wyczuwają to, czego inni nie czują."
Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania

przez magic 26 gru 2010, 19:54
a które to leki na tą dopamine?jak taka ważna jest może z pustki choć troche mnie podniesie?marek77 co ty bierzesz aktualnie i jak sie czujesz ???
magic

przez LonLuvois 26 gru 2010, 20:35
Sertralina odrobinę pomoże na dopaminę, ale jednocześnie przyćmi to wpływem na serotonie, a amisulpryd to chyba jakiś żart ;P

Sortuj wg