Kobieta nie zgadza sie zebym bral leki

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Kobieta nie zgadza sie zebym bral leki

przez zagubiony5777 23 kwi 2010, 15:13
Osoba z ktora jestem nie zgadza sie zebym bral leki psychotropowe, bo jej zdaniem "cpanie lekow" nie pomaga, a tylko uzaleznia, jak mam jakis problem to moge z nia o nim porozmawiac. Podchodzi do nich identycznie jak do narkotyków i powiedziala ze jesli zaczne z powrotem je brac to odejdzie. Zadne argumenty nie pomagaja :(

Re: Kobieta nie zgadza sie zebym bral leki

przez Shadowmere 23 kwi 2010, 15:16
zagubiony5777, przywal jej.
Shadowmere

przez ALEKS*OLO 23 kwi 2010, 15:19
Ona przybywa ze średniowiecza?

Nie, powaznie... na co cierpisz? Napisz cos wiecej o tej sytuacji, dlaczego ona jest tak negatywnie nastawiona do leków psychotropowych? Woli, zebys sie meczył i nie wyzdrowiał? Wytłumacz jej , ze jest roznica miedzy takimi lekami a narkotykami.
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Goldielocks 23 kwi 2010, 15:23
Ja też zostałam zaszantażowana w bardzo podobny sposób... I to jeszcze prze osobę, która takie leki kiedyś brała. Prawie trzy lata nie brałam leków, przy bardzo zaawansowanej NN (zesp. lękowy z natręctwami + depresja). Ponad pół roku temu, kiedy moje czubkostwo, przyjęło rozmiary ekstremalne... Mimo sprzeciwów X, zaczęłam brać leki. Jestem w miarę wdzięczna losowi, bo pewnie bez nich leżałabym już dawno pochowana pod płotem.
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez Majster 23 kwi 2010, 17:02
zagubiony5777 napisał(a):Osoba z ktora jestem nie zgadza sie zebym bral leki psychotropowe, bo jej zdaniem "cpanie lekow" nie pomaga, a tylko uzaleznia, jak mam jakis problem to moge z nia o nim porozmawiac. Podchodzi do nich identycznie jak do narkotyków i powiedziala ze jesli zaczne z powrotem je brac to odejdzie. Zadne argumenty nie pomagaja :(
W jakich jestescie relacjach? Ile macie lat? Jesteście malzenstwem? Macie dzieci? Leki przepisał Ci lekarz, czy sam sobie bierzesz? Co to za leki, jak sie nazywają?? Ona jest lekarzem, ze tak sie mądrkuje? Jej postawa jest ekstremalnie nieodpowiedzialna i niedojrzała, przykre to i smutne. Bierz leki i nie zwazaj na takie durne gadanie, powodzenia :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez ewaryst7 23 kwi 2010, 19:11
Sorry , ale ona jest po prostu ciemna.I jakim prawem Cię szntażuje??? To TWOJE zdrowie I TWOJA sprawa.Żałosna jest ...

przez Goldielocks 23 kwi 2010, 19:28
Zagubiony - Może warto by było porozmawiać z Nią o lekach. Wypożyczyć jakiś poradnik, albo nawet udać się na wspólna wizytę do specjalisty.

Powiem Ci tak - to prawda, Twoja kobieta zachowuje się egoistycznie. Jednak trzeba też zwrócić uwagę na przyczyny jej zachowania. Obawia się o Ciebie, o to co będzie działo się z Tobą po zażyciu leków. Musisz ją z tym oswoić, pokazać że narkotyki i leki to nigdy nie będzie to samo. Wyargumentować jej pozytywy, jakie będą płynąć z podjęcia leczenia farmakologicznego. :)
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez zagubiony5777 26 kwi 2010, 12:39
Probowalem jeszcze o tym porozmawiac, ale dostalem ultimatum: albo biore leki albo jestem z nia, nie zgadza sie na nie bo boi sie o moje zdrowie.wiadomo co wybralem.Nawet nie powiedzialem jej ze bylem u psychiatry, powiedzialem ze psycholog dal mi te leki (cale szczescie nie wie ze psycholog nie ma prawa do wypisania lekow) bo wiedzialem ze relakcja bedzie negatywna. Ale trzeba myslec pozytywnie, mysle ze teraz poradze sobie bez nich, bede chodzic na psychoterapie (choc nie bedzie zadowolona ale trudno, moze nawet o tym nie powiem) wiec bedzie spoko.

przez Lili-ana 26 kwi 2010, 13:33
zagubiony5777 napisał(a):bede chodzic na psychoterapie (choc nie bedzie zadowolona ale trudno, moze nawet o tym nie powiem) wiec bedzie spoko.

To nawet na psychoterapię nie możesz wg niej chodzić??!! Przecież to jest dla Twojego i jej dobra też. Nie rozumiem tej Twojej baby. A poza tym, ona jest Twoją mamusią? Ile Ty masz lat, żeby się jej słuchać w takich sprawach? Przecież to Twoje życie, a psychoterapia jest dla Twojego dobra... to już pisałam, ale nie mogę wyjść z podziwu co to za baba dziwna :roll: rzeczywiście ze średniowiecza czy coś...
Lili-ana

przez Zenonek 26 kwi 2010, 14:03
Ale jakie leki masz brac ? Antydepresanty czy neuroleptyki i w jakich w dawkach ? I na co sie leczysz ?

przez Shadowmere 26 kwi 2010, 14:29
zostaw tego babiszona w cholere.ona w ogole Cie chyba nie kocha,skoro gdzies ma Twoje zdrowie i życie.
Shadowmere

przez magdalenabmw 26 kwi 2010, 15:37
Niech mi ktoś powie jeszcze raz, że to MY jesteśmy dziwni czy nienormalni :roll:
Autorze tematu- nie mam pewności, czy Twoja dziewczyna pochodzi z epoki średniowiecza czy jest ufo, ale na pewno jedno z dwóch.

Dobra rada-> zostaw ją, szybko.
magdalenabmw

przez depresyjny86 26 kwi 2010, 15:48
Zgadzam się z Magdą.
:)

przez Shadowmere 26 kwi 2010, 16:16
zgadzasz sie z Magdą,bo jest piękna i chcesz jej sie przypodobać :P
Shadowmere

Sortuj wg