Leki antydepresyjne a bóle i brak kondycji

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki antydepresyjne a bóle i brak kondycji

przez the grove unlimited 12 kwi 2010, 18:18
Chciałbym podzielić się spostrzeżeniem, mianowicie po zażywaniu leków z grupy nowoczesnych antydepresantów /cipralex, efectin/ następują objawy uboczne takie jak: ból w kolanach, szybkie męczenie się uniemożliwiające normalne treningi, np bieganie, itp.
Jestem ciekawy, czy ktoś również ma takie doświadczenia przy tych lekach.

Mam wiele własnych doświadczeń z różnymi lekami, ale chciałbym wiedzieć, czy to są osobnicze odczucia i działania uboczne, czy też mają je inni.
Proszę o Wasze opinie i charakterystykę objawów ubocznych, szczególnie takich, po których wystąpieniu zdecydowaliście się na odstawienie leku. To po pierwsze.

Po drugie, czy po odstawieniu danych leków, zaczęliście brać inne, zamienniki, czy w ogóle zrezygnowaliście z leczenia takimi lekami.
Myślę, że taka dyskusja może wiele wyjaśnić oraz ukierunkować myślenie odnośnie sensowności używania tego typu leków w terapii. Cały czas mnie nurtuje pytanie, czy te leki nie są przepisywane poprzez nacisk koncernów i łapówki dawane lekarzom i instytucjom dopuszczającym te leki do obrotu. To druga kwestia i też jestem ciekawy, jak inni to widzą.
Proszę na moje posty odpowiedać merytorycznie, na osobiste złośiwe, itp uwagi nie odpowiadam i nie reaguję.
Jak ktoś chce, to zapraszam na maila, ale nie na pw. Nie odpowiadam na pw w ogóle!!!
medicine@op.pl

Re: Leki antydepresyjne a bóle i brak kondycji

przez agusiaww 13 kwi 2010, 16:22
the grove unlimited, nie tworz spiskow nt lekow. Ja biore zamiennik Effectinu i nie mam zadnych objawow ubocznych.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg