Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

przez miko84 17 maja 2010, 09:18
No to dziękuj sobie za wytrwałość, która jest potrzebna przy tym leku. Wiele osób zbyt szybko się zniechęca. Jak ktoś nie reaguje pozytywnie na SSRI i leki na serotoninę to pozostają mu leki na noradrenalinę lub dopaminę. Pozdrawiam.
miko84

przez zdesper 19 maja 2010, 22:06
A testowałem większość SSRI i klomipraminę i nie pomagało. A tu takie coś! Dajcie sobie spokój z tymi żałosnymi SSRI czy TLPD. Agoniści dopaminy rządzą, kropka.

Też odczułem sporo zmiane w zakresie depresjii i anhedoni.Jednakże ogolnie nie polecałbym tego leku osobom z nerwica lękowa w tym co gorsze NL z napadamy paniki.Można w jeszcze większe bagno wejsc;)
zdesper

przez miko84 20 maja 2010, 09:06
Nie koniecznie, ja mam nerwicę lękową i lek działa na mnie bardzo dobrze.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zdesper 20 maja 2010, 09:56
No a u mnie spotęgował ataki do niewyobrazalnej formy...Ale jak widac wszystko zależy od organizmu.
zdesper

przez miko84 20 maja 2010, 15:23
Dokłądnie - organizmu i problemu, bo wiele jest rodzajów depresji i nerwic.
miko84

przez magic 22 maja 2010, 02:15
a norandralina jest ważna?tzn jakie leki z tej grupy są ale z tego co piszeszecie to dopamina i serotonina najważnriejsze tak? a ta nora jak jej brak jest czy coś to co z człowiekiem???
magic

przez miko84 22 maja 2010, 10:09
No jak masz mało noradrenaliny to jesteś senny, brak Ci motywacji, energii i masz problemy z koncentracją. Ale większości znerwicowanych ludzi nie brak noradrenaliny, mają jej wręcz zbyt dużo. Dla mnie ewidentnie gryzie się nerwica i brak noradrenaliny, wystarczy popatrzeć na efekty jej działania. Co innego jest, że leki działające na noradrenalinę mogą zadziałać pozytywnie także u osób z jej nadmiarem - trzymając ją w ryzach i nie powodując spontanicznych jej wyrzutów. Chodzi o to by wszystko przebiegało łagodnie, dlatego inhibitory wychwytu noradrenaliny czasami mogą okazać się pomocne u osób z jej nadmiarem. W większości przypadków jednak będą powodować jeszcze większą nerwicę.

Dopamina idzie razem z noradrenaliną. Leki zwiększające dopaminę zazwyczaj zwiększają noradrenalinę, dopamina w końcu przekształca się w noradrenalinę. Agoniści dopaminy to chyba jedyne leki działające na dopaminę, które celując dokładnie w receptory dopaminy zmniejszają wyrzuty noradrenaliny, dlatego tonizują jej poziom.
miko84

przez Adwentystka 17 paź 2010, 11:35
El Chupacabra, witaj.piszę do Ciebie bo wiem że brałeś ropiniol i fajnie na Ciebie zadzialal,powiedz czy nadal to bierzesz,ja mam zamiar tego sprobowac na wlasna odpowiedzialnośc,mam sztywne mięsnie calych plecow i szyi,nic nie pomaga.proszę odpisz,pozdrawiam El Chupacabra,

przez El Chupacabra 17 paź 2010, 12:37
Adwentystka napisał(a):El Chupacabra, witaj.piszę do Ciebie bo wiem że brałeś ropiniol i fajnie na Ciebie zadzialal,powiedz czy nadal to bierzesz,ja mam zamiar tego sprobowac na wlasna odpowiedzialnośc,mam sztywne mięsnie calych plecow i szyi,nic nie pomaga.proszę odpisz,pozdrawiam El Chupacabra,

Requip fajnie zadzialal jedynie na poczatku - przez pierwsze 2 tygodnie. Potem musialem zredukowac dawke, bo lapalem akatyzje. Teraz jestem na takiej mikrodawce, ze efektu prawie nie ma. Szkoda, bo wiazalem nadzieje z tym lekiem.

wola człowieka jest jego niebem

przez Adwentystka 17 paź 2010, 13:54
dziękuję za odpowiedz,szlag by to wszystko trafil,to wredne chorobsko

przez miko84 20 paź 2010, 16:11
U mnie ten lek dobrze poradził sobie z nadmiernym napięciem karku - zniwelował napięcie a co za tym idzie i ból.
miko84

przez Adwentystka 21 paź 2010, 14:16
bardzo dziękuję.miko84 a czy Ty też miałes to napięcie tak stale,tzn.dlugo,bez przerwy?czy odpuszczalo czasem?bo u mnie to jest stale napięcie,k...a nie wyrabiam z bolu

przez miko84 21 paź 2010, 15:24
U mnie odpuszczało przy dłuższym leżeniu w wygodnej pozycji. Słuchaj takie napięcie może być neurologiczne, byłaś u neurologa?
miko84

przez Adwentystka 21 paź 2010, 16:27
byłam u neurologa i mnie wypieprzyl jak poprosilam o rezonans powiedzial że to nerwica i że pracowac mi nię nie chce,mowię Ci miko84 masakra,przed chwilą wrociłam od psychiatry,jest bardzo otwarta,pogadalam z nią o tych lekach jak ropiniol ona nie zna tego leku.powiedziala że poczyta,kazala mi odpisac z tego forum leki które Tobie pomogly i ona je "przetestuje"na mnie

Sortuj wg