Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

przez miko84 03 maja 2010, 17:09
Dużo nie ma wspólnego z amfą, nie działa na te neuroprzekaźniki - działa głównie na serotoninę. Drugiego pytania nie bardzo rozumiem - chodzi Ci o to czy odstawienie anafranilu może powodować depresję podobną do zespołu abstynencyjnego jaki daje odstawienie amfy? Jeśli o to chodzi to raczej nie, chociaż szybkie odstawienie może być złe i powodować powrót do depresji.

[Dodane po edycji:]

Jest korelacja między dopaminą a testosteronem ale agoniści działają inaczej, nie podnoszą one wprost dopaminy. Działają na receptory dopaminowe, początkowy agonizm tych receptorów to także odrębna sprawa - po czasie agonizowanie tych receptorów doprowadza do ich przystosowania się. Sam do końca nie wiem co składa się na pozytywne działanie agonistów. Wiem jedno - na pewno działają w jakiś sposób na noradrenalinę, powodują, że organizm nie "wyrzuca" jej tak nachalnie, co przekłada się (przynajmniej u mnie) na większy spokój i brak napadów paniki. Agonizowanie receptorów dopaminy także ma swoje plusy, u mnie zmniejsza napięcie mięśni, nie boli mnie już kark.

Dziwnym działaniem (przynajmniej u mnie) agonisty jest jego wpływ na androgeny (wydaje mi się, że nadnerczowe, bo agoniści byli testowani jaki eksperymentalne leczenie w chorobie cushinga), ropinirol u mnie tonizuje androgeny, co objawia się mniejszym wydzielaniem łoju przez skórę. Z drugiej strony agonizm receptorów D3 dopaminy doprowadza do zwiększenia libido i uwrażliwienia na bodźce seksualne. To akurat może być niebezpieczne u osób z dużym libido.

[Dodane po edycji:]

No mało osób je stosuje. U mnie nie działały żadne leki, dlatego wpadłem na agonistów. Co było sukcesem.
miko84

przez Shadowmere 03 maja 2010, 17:32
miko84, dziękuję.
Shadowmere

przez El Chupacabra 03 maja 2010, 20:09
zdesper napisał(a):Widze ze oprocz Miko nikt jeszcze dobrze nie zareagowal na ropinirol....;/

Pomyslalem o tym samym...

Czy istnieje sposob, zeby lekarstwami obnizyc noradrenaline, bez wzrostu dopaminy ?

Czy poziom noradrenaliny mozna wiarygodnie zbadac ?

wola człowieka jest jego niebem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 04 maja 2010, 09:22
Może i można w dobowej zbiórce moczu. Bada się "wydaliny" przy powstawaniu noradrenaliny. Jak jest ich za dużo tzn że organizm produkuje sporo noradrenaliny. Ale to może także występować w stanie przewlekłego stresu. Organizm przeważnie musi odpowiadać wyrzutami noradrenaliny na stres, tak działamy, bo bez tego bylibyśmy bezbronni. Gorzej jak jest wysoka noradrenalina a niski kortyzol, wtedy czujemy się zestresowani ale organizm nie potrafi sobie radzić z tym stresem. Zwiększoną noradrenalinę i zmniejszony kortyzol wykryto u osób z PTSD. Są leki które zmniejszają poziom noradrenaliny, np Klonidyna, ale nie polecam tego stosować, człowiek czuję się jak g... Takie proste zmniejszenie noradrenaliny nie jest dobrym sposobem, bo potrzebujemy jej cały czas. Wydaje mi się, że agoniści działają na to dobrze, bo tonizują wyrzuty noradrenaliny, nie hamując jej wydzielania. Stosuje się też blokery receptorów dla noradrenaliny, np beta i alfa blokery, co zmniejsza działanie noradrenaliny na konkretne części ciała - serce, żyły, pęcherz moczowy, częściowo mięśnie. U osób z PTSD testuje się też podnoszenie kortyzolu podając syntetyczny jego odpowiednik, co pewnie też w jakiś sposób przywraca równowagę noradrenalina - kortyzol.

Innym sposobem jest też stosowanie inhibitorów wychwytu zwrotnego noradrenaliny. Zwiększają one jej poziom przez hamowanie wychwytu, ale nie pozwalają na ciągłe wyrzuty, co może odpowiadać np za działanie pozytywne u osób z ADHD. Najgorsze są te ciągłe wyrzuty, bo targają organizmem i doprowadzają do ataków paniki. Stały, równy, nawet podwyższony jej stan moim zdaniem nie jest tak uciążliwy.
miko84

przez El Chupacabra 04 maja 2010, 17:49
No i mam juz wyniki. Hipoteza sie potwierdzila, mam zatrzymaną wlasna produkcje testosteronu i bede musial brac Clomid lub HCG na oblokowanie. Ogolnie to czeka mnie przez to ladnych pare tygodni koszmaru :(

Mój wynik TSH to 2,12 ng/ml, przy normie 2,8 - 8 (w moim wieku powinno byc powyzej 6).

Nie jest to jednak zwiazane z Requip lub jest bardzo posrednio. Nie rezygnuje wiec z tego leku. Musze po prostu w przyszlosci dostosowac dawke Omnadrenu.

przez miko84 04 maja 2010, 19:42
Wynik TSH po agonistach się zaniża. Wiem po sobie.
miko84

przez El Chupacabra 04 maja 2010, 21:26
miko84 napisał(a):Wynik TSH po agonistach się zaniża. Wiem po sobie.

Czemu ? Jest przeciez dodatnia korelacja pomiedzy dopamina i TSH.

przez miko84 05 maja 2010, 08:00
http://www.czytelniamedyczna.pl/postepy ... ycznych-66

Obniżone stężenie TSH:

Pierwotna nadczynność tarczycy
Ośrodkowa niedoczynność tarczycy (choroby podwzgórza i przysadki)
Podeszły wiek
Leki:
- glikokortykosteroidy,
- dopamina,
- agoniści dopaminy,
- amiodaron,
- fenytoina,
- opiaty
Ciężkie choroby ogólnoustrojowe
Ostre zespoły psychiatryczne
Głodzenie
W czasie leczenia L-tyroksyną: przedawkowanie L-tyroksyny

Nie wiem czemu tak jest, ale tak jest :)
miko84

przez El Chupacabra 05 maja 2010, 19:02
Chupacabra napisał(a):
miko84 napisał(a):Wynik TSH po agonistach się zaniża. Wiem po sobie.

Czemu ? Jest przeciez dodatnia korelacja pomiedzy dopamina i TSH.

Kurde machnalem sie. Myslalem, ze TSH = testosteron. Stad nieporozumienie :)

przez zdesper 05 maja 2010, 19:05
a jak miko zareagowales na leczenie selegilina?:) Byłem u neurologa z zamiarem nabycia recepty na baclofen(na okropne napiecie miesni karku) a dostalem selegiline...eh

Zebym czasem nie zareagowal na selegiline tak samo jak na agonistow...
zdesper

przez miko84 06 maja 2010, 09:07
Selegilina działa inaczej, zwiększa poziom dopaminy chroniąc przed jej rozpadem. Ja czułem działanie dopaminowe na selegilinie, ale czułem też noradrenaline. Jedyny lek na którym nie czuję zwiększenia wydzielania noradrenaliny to agoniści.
miko84

przez zdesper 06 maja 2010, 13:02
hm..no nie wiem sam;) Juz drugiego dnia dostalem niezlej bomby na tym leku:P.Latam wszystko zalatwiam a do tego koncentracja genialna.Oby minela ta nerwowosc;P
zdesper

przez kuzyn 06 maja 2010, 19:03
ja czułem sedacje
noradrenaline czuc słabo na selegilinie
świetna jest selegilina żeby ruszyć du..ko i posprzątać
na pamięć średnia i przereklamowana, ale dobry motywator
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez zdesper 06 maja 2010, 19:21
Jedyne co ja teraz czuję to nasilone lęki i masakryczne pobudzenie... :8):

Znów noc pojdzie na marne...eh widzę ze te dopaminowe dzialanie lekow nie sluzy mii
zdesper

Sortuj wg