Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez mvp95 25 mar 2014, 12:27
To dziwne bo czytam o tym Pirybedylu i nigdzie nie ma ani słowa o tym że to antagonista alfa-2 więc jesteś pewny tego? Bo potrzebuje właśnie jakiegoś agonisty dopaminy który nie będzie zaburzał noradrenaliny no i chyba ten Pirybedyl byłby dobry dla mnie gdyby nie wpływał na to alfa-2.
mvp95

przez miko84 25 mar 2014, 12:37
"Antiparkinsonian agent piribedil displays antagonist properties at native, rat, and cloned, human alpha(2)-adrenoceptors: cellular and functional characterization."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11356907

Antagonizm alfa-2 zwiększa noradrenalinę więc tego osłabienia i senności jak przy innych agonistach nie powinno być.
miko84

przez mvp95 25 mar 2014, 12:41
Aha no to nie rozumiem troche, antagoniści receptorów noradrenargicznych chyba powinni zmniejszać noradrenalinę a nie zwiększać? Wytłumacz mi to jak możesz.
mvp95

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 25 mar 2014, 13:13
Receptory alfa-2 to autoreceptory dla noradrenaliny, więc ich zablokowanie powoduje zwiększone uwalnianie tego neuroprzekaźnika.
miko84

przez mvp95 25 mar 2014, 13:21
No to w takim razie jeszcze lepiej dla mnie jak zwiększa noradrenaline. Dzięki za wyjaśnienie Miko84 i Kalebx3 za podsunięcie tego leku. Pzdr
mvp95

przez jastrzab1978 13 kwi 2014, 11:22
Miko84 miałem jakieś problemy nerwicowe i różne takie urojenia po czym to się uspokoiło , a później pojawił się ból psychiczny i na to dostałem abilify - antagoniste dopaminy, odkąd to biorę mam pustkę i wogóle myśleć nie mogę , pomóż , co zrobić ?

przez iamx 27 lis 2014, 10:48
Co miałbym powiedzieć lekarzowi, żeby dostać ropinirol?

Czy xanax i asertin w tym przeszkodzą? Tzn. z asertinu chcę już rezygnować, a xanax niby nic nie daje, biore doraźnie przed jakimś wyjściem.

I czy brać o przedłużonym uwalnianiu?
Stare już nie jare, założyłem nowe: http://www.lastfm.pl/user/iamxiamx

LEWICA WITH LOVE

przez Vizir 28 lis 2014, 19:06
iamx napisał(a):Co miałbym powiedzieć lekarzowi, żeby dostać ropinirol?

Zgłosić się do niego z nieznanymi ci i rujnującymi życie objawami RLS.
iamx napisał(a):Czy xanax i asertin w tym przeszkodzą?

Xanax i Asertin nie przeszkodzą w wyjściu z domu, pójściu do neurologa i zgłoszeniu objawów RLS.
iamx napisał(a):I czy brać o przedłużonym uwalnianiu?

To zależy od celu w jakim ma być stosowany lek.

przez Zbychu 1977 22 lut 2015, 16:01
Zbychu 1977

przez stracony 27 lut 2015, 11:44
Lek widzę mało popularny :/
Zacząłem brać aropilo na domniemany RLS bo teoretycznie parkinsona mi neurolog wyklucza. Stosuję przeciw mrowieniu i pieczeniu w stopach, dłoniach i twarzy. Na razie bez efektu ale to dopiero 5 dzień.
Stosuję dawkę 0,5 mg na noc (zaczynałem przez 2 dni od 0,25) Neurolog przepisała mi dawkę 0,25 ale zastanawiam się czy nie dawkować tak jak to jest opisane w ulotce przeciw RLS. Co doradzicie?
Wrażenia na razie to senność przez pierwsze dni podczas dnia oraz jakby ostrzejsze widzenie, bez takiej mgiełki jak zawsze. Od wczoraj senność trochę mniejsza.
Pytanie jak sie ma ten lek do alkoholu? W ulotce papierowej nic nie pisze, w internetowej jest, że nie powinno się.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

przez Vizir 27 lut 2015, 13:40
stracony napisał(a):Pytanie jak sie ma ten lek do alkoholu? W ulotce papierowej nic nie pisze, w internetowej jest, że nie powinno się.

Możliwe że będziesz rzygał jak świnia po powrocie na chate XD Ja nie zapomne jak brałem solo pirybedyl pare lat temu, wypiłem torche piwek na imprezie (zadnego ostrego alko), nie byłem nawet nawalony czy cuś, jak sie położyłem i zamknęłem oczy tak czysty ch*j ! XD ledwo wyrobiłem zakręt do kibla XD

przez Lord Kapucyn 27 lut 2015, 14:59
Ponieważ rzeczone leki maja swoje tematy w indeksie przymykam, a temat został cudnie odkopany w lutym.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg