Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Kalebx3 14 lut 2014, 15:42
Kitex ,coś własnie mi sie o uszy obiło , ale typ chyba raczej na mega dawkach jechał , niepamiętam .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Marek 1977 14 lut 2014, 17:24
Tylko Panowie jak bierzecie piribedil (super lek) to róbcie sobie przerwy co pewien czas na kilka dni żeby tolerka nie wyskoczyła.
Masz racje Kalebx 3 totek nie rychliwy ale pamiętliwy ,bilans musi byc na jego korzyść,gram za swoje nic nie sprzedaje by miec za co zagrac takze narazie:) nie jest najgorzej,ale widac ze sprawy zaszły za daleko i będę musiał sobie zrobic rachunek sumienie i zrobic limit dzienny (np max 5zł dziennie na totka).
Dzis mnie wzięło na uzywki,kupiłem sobie cygaro i własnie sie nim racze. :mrgreen:

przez Kalebx3 14 lut 2014, 22:43
,ale widac ze sprawy zaszły za daleko i będę musiał sobie zrobic rachunek sumienie i zrobic limit dzienny

Marek , mały kacyk ? ;) Jakbyś wygrał drugiegio tysiaka inaczej bys spiewał i kagańca limitowego nie potrzeba by zakładać .Bo ja Ci mówie tu trzeba gruchnąć z melona i wtedy robić sobie limit do góra 100zł miesięcznie , a nie wtedy jak się nic jeszcze nie wygralo.
Jak to mówią , jeden tylko raz los daje nam TAKĄ szansę ,że soook .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez brown 19 lut 2014, 20:29
Też zastanawiam się nad tymi agonistami, ale kiedyś też lubiłem hazard, alkohol i wolałbym do tego nie wracać co może być skutkiem ubocznym tych agonistów. Jednak biorę pod uwagę najniższą dawkę ropinirolu o nazwie Raponer, 2 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu koszt około 33 zł za 28 tabl. albo ten piribedil o nazwie Pronoran, 50mg, tabletki, o przedłużonym uwalnianiu 30 tabl. cena około 29zł tylko obawiam że ten drugi może być za mocny a występuje tylko w jednej dawce. Nie chciałbym zmienić się w napalonego ogiera myślącego całe dnie o sexie albo w geja jak ten francuz ;)

przez Kalebx3 19 lut 2014, 20:52
Brown , a jakie i czy w ogóle bierzesz leki , które zaburzają Ci libido?

przez brown 19 lut 2014, 20:59
Kalebx3 biorę teraz tianeptynę i olanzapinę. Nie chodzi mi tylko o libido ale głównie o podniesienie nastroju bo leki na serotoninę działają na nastrój za słabo, no i też nie likwidują anhedonii. Tianeptyna działa trochę za słabo i muszę brać 3 razy dziennie. Olanzapina obniża poziom dopaminy ale biorę jej tylko 2,5 mg co pomaga zasnąć i likwiduje trochę lęki.

przez Kalebx3 19 lut 2014, 21:09
agoniśći dopaminy to nie są leki do równoległego brania z neuroleptykami ( przeciwne działanie ).
Wątpie jednak , czy dzięki AD podniesiesz sobie nastrój . Wątpię.

przez Kalebx3 19 lut 2014, 21:09
agoniśći dopaminy to nie są leki do równoległego brania z neuroleptykami ( przeciwne działanie ).
Wątpie jednak , czy dzięki AD podniesiesz sobie nastrój . Wątpię.

przez brown 19 lut 2014, 23:10
Kalebx3 ale tak sobie myślę że może ad w połączeniu z ssri coś zdziała. Biorę taki zestaw pod uwagę na wypróbowanie w przyszłości jeśli uda mi się skołować receptę. Neuroleptyk ewentualnie mogę odstawić. Dzięki za zainteresowanie

przez Kalebx3 19 lut 2014, 23:24
Kalebx3 ale tak sobie myślę że może ad w połączeniu z ssri coś zdziała.

-powiem Ci tak , jeśli ewentualnie coś podziała to raczej bardzo słabiutko . Gdybyś dodał Metylo do SSRI tu raczej byłby konkretny efekt .
Przynajmniej u mnie był on na tyle dobry ,że Paro+ Metylo " naprawilo " wiele rzeczy psychiczno - emocjonalnych ,które bardzo u mnie kulały, dzięki Bogu.

przez mvp95 23 mar 2014, 21:47
Przymierzam się powoli do Ropinirolu i mam standardowo kilka skomplikowanych pytań przed rozpoczęciem leczenia ;) Pierwsze to czy ten lek działa od razu czy trzeba czekać tak jak na SSRI? I to jest tak że działa doraźnie w sensie jak wezmę tabletkę to działa a później przestaje czy też coś jak SSRI że nawet kilka dni po odstawieniu będe czuł działanie? Drugie to czy ten Ropinirol zakłóca w jakiś sposób działanie noradrenaliny tak jak to napisał Miko84 na pierwszej stronie? Bo byłoby to dla mnie bardzo nie wskazane. Trzecie jaka jest maks dawka i od jakiej dawki zacząć? No i ostatnie czy pomaga na PSSD? Z góry dzięki
mvp95

przez miko84 24 mar 2014, 14:33
Wg. mnie agoniści mogą początkowo obniżyć transmisję katecholamin przez agonizm autoreceptorów D2, więc początkowo może być senność i osłabienie, ale z czasem to mija. Lek działa tylko jak bierzesz, działanie czuć o pierwszych tabletek, ale przeważa senność i osłabienie, dopiero po jakimś czasie zaczyna być lepiej. Co to PSSD to nie wiem, ale u wielu agoniści poprawiają libido więc myślę, że może być pewien efekt.
miko84

przez Kalebx3 25 mar 2014, 11:06
Lek działa tylko jak bierzesz, działanie czuć o pierwszych tabletek, ale przeważa senność i osłabienie, dopiero po jakimś czasie zaczyna być lepiej. Co to PSSD to nie wiem, ale u wielu agoniści poprawiają libido więc myślę, że może być pewien efekt.

Zgodził bym sie z Tobą MIko ,że pewnie tak sie dzieje w przypadku wiekszości AD, jednak nie moge tego samego powiedzieć o Pirybedylu . Ten nie dość ,że kompletnie nie ma uboków to działa od pierwszej tabletki ( CR -24 h) , a libido po nim jak u konia na wybiegu . Takie własnie wręcz zwierzęce , ajajjaj ;)

przez miko84 25 mar 2014, 11:14
Kalebx3 pirybedyl jest innym antagonistą dopaminy bo ma antagonizm alfa-2, a to działa na zwiększenie libido (co widać po jihimbinie).
miko84

Sortuj wg