Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Dave38 17 cze 2011, 23:48
Cześć !

Po dwóch miesiącach spokoju wróciła mi depresja . Chcialbym tym razem namówic mojego dr na stymulator dopaninowy bo moim zdaniem wszystkie moje objawy somatyczne i psychiczne pasują do zaburzeń gospodarki dopaminowej w moi kapryśnym mózgu . Proszę was o wskazówki o czego zacząć - pyrybedyl , sulpiryd , ropinirol , pramipexol a może cóś innego - równie wytwornego.... ?

-- 17 cze 2011, 23:50 --

acha dodam , że oprócz paroksetyny , escitaloparmu , probowałem juz wszystkiego wellbutrin też
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

przez miko84 18 cze 2011, 07:20
A może właśnie paroksetyna byłaby dobra? Kto wie. Jeśli jednak chcesz spróbować czegoś na dopaminę to polecam:

-amisulpiryd w mniejszych dawkacj (50-100 mg) (sulpiryd sobie daruj...)
-ropinirol (zacznij od małych dawek), ale jest małe prawdopodobieństwo, że Ci go lekarz przepisze...
-tianpetyna (coaxil)
miko84

przez adam_2323 18 cze 2011, 15:31
miko84, stosujesz jeszcze polaczenie ssri+ropinirol?
co myslisz o selegilinie?
biore escitalopram, po wellbutrinie na odblok libido i anhedonie wzmogly sie tylko leki :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aree1987 18 cze 2011, 18:47
miko84, czemu zrezygnowales z ropnirolu? Bardzo go polecales.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez miko84 19 cze 2011, 09:42
Nie biore ropinirolu. Polecałem go ale nie jestem pewien czy to co w tamtym czasie odczułem było działaniem ropinirolu. Później stosowałem sam ropinirol i nie było już tak różowo. Pozatym lubię pewne efekty SSRI.
miko84

przez khali 19 cze 2011, 10:09
dlaczego lekarze częściej przepisują ssri niż imao? jakie są wskazania żeby stosować mao?
who owns my heart?

przez aree1987 19 cze 2011, 12:17
miko84 napisał(a):Nie biore ropinirolu. Polecałem go ale nie jestem pewien czy to co w tamtym czasie odczułem było działaniem ropinirolu. Później stosowałem sam ropinirol i nie było już tak różowo. Pozatym lubię pewne efekty SSRI.

Z tego co czytałem w Internecie, ropinirol sprawdza się najlepiej właśnie jako dodatek do ssri tca..
http://ww1.cpa-apc.org:8080/publication ... assano.asp
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez Michuj 26 cze 2011, 19:10
aree1987, a jak się sprawdza u Ciebie?
Michuj

przez Kalebx3 29 cze 2011, 01:28
A co myślicie o polączeniu niskich dawek ropinirolu z medikinetem.Będzie z tego chleb?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez aree1987 04 lip 2011, 17:26
Michuj napisał(a):aree1987, a jak się sprawdza u Ciebie?

Bardzo dobrze, tzn jak brałem większe dawki 0,75mg to powodował u mnie anhedonię i ciągle mi się chciało spać. Teraz biorę 0,25mg i jest dużo lepiej. Fobia społeczna ograniczona znacznie razem z paro. Na razie mi odpowiada.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez miko84 04 lip 2011, 17:56
U mnie też im mniejsza dawka tym lepiej, jeśli chodzi o ropinirol.
miko84

przez Kalebx3 05 lip 2011, 19:39
Witam .I ja wtrącę swoje trzy grosze,ku lepszemu zrozumieniu dawkowania ropinirolu.Panowie to święta racja ,że wysokość dawkowania ma tu PIERWSZORZĘDNE ZNACZENIE.Im mniejsza dawka dzienna (u mnie około0,3 -0,4 mg tym lepiej.W tym przypadku duże dawki ,które lekarze serwują książkowo moą mocno zniechęcać i odstręczać od tego dardzo dodrego mydykamentu. Na początki taż zrobiłem ten błąd,gdy dostałem od neurologa 2mg Modutab-kazał brać 1 raz dziennie.I tak też zrobiłem przez co bardzo szybko przestałem brać REQUIP.Za dużo dzialań niepożądanych,a sswamopoczcie falne i kiepskie(senność,zamotanie,szczękościski etc).Po jakims pół roku niebrania ropinirolu,tym razem zacząlem niżiutko ,spokojnie ,pomalutku.I co tym razem rewelacjia.Pewnie dawki rzędu 2mg i więcej są odpowiednie dla osób z prawdziwym Parkinsonem.Tak więc podsumowując powyższy temat,jak powiedział Miko 84 im mniej tym lepiej,NAPEWNO! I jeszcze na sam koniec,mam same modutaby(te o przedłużonym działaniu),cholernie niewygodnie się je dzieli, kroji-konsystencjia sparciałej plasteliny ,kruszą się bardzo kitowato,żle ,i to mnie wkurza,ale radzę sobie jakoś bo co innego na ten czas mogę zrobić? Jak już wcześniej pisałem requip biorę razem z medikinetem.Naprawdę jestem zadowolony z tego mixa ,wycisza mnie ,daje większa koncentrację ,jestem mniej wybuchowy,impulsywny a jeśli wybuchnę to szybko wracam do normy.Po prostu super! Pozdrawiam wszyskich forumowiczów i dziękuję za cenną wiedzę jaką czerpie z Waszych pełnych mądrości,głeboko osobistych wypowiedzi.

przez Kalebx3 05 lip 2011, 22:46
Marku77,nie wiem co rozumiesz przez szybki rozpad leku?Myślisz ,ze pokruszony modutab nie przechdzi do krwi,czy jak według Ciebie jest ? Wyjaśnij więcej i jaśniej,bo nie za bardzo Cię rozumiem. W ulotce leku jest napisane ,że nie powinno sie dzielić leku,z uwagi na zbyt szybkie uwolnienie się leku,a to z kolei grozi przedawkowaniem.Lecz jeżel ja dzielę modutab 2mg na 6 części i każdego dnia biore tylko tę jedną część to nie ma mowy o jakimkolwiek przedawkowaniu,Tak to ja rozumiem,i już teraz zasiałeś wątpliwość w moim postepowaniu.Może ,ktoś z Forumowiczów wie więcej na temat tego rodzaju praktyk dzielenia leku,których producent nie nie zaleca dzielić.Bardzo proszę o pomoc,jeśli ktoś wie jak to z tym dzieleniem jest ,bo naprawdę Marku 77 "zamieszałeś mi "w głowie.Pozdrawiam.

przez Kalebx3 05 lip 2011, 23:25
Dokładnie chodzi mi o to ,że nie chcę mieć tabletki o przedłużonym uwalnianiu tylko szybko działającą w mniejszej dawce. Dlatego wykonuję ten manerw ,po pierwsze żeby zmiejszyć dawkę do np.:0,3mg,a co za tym idzie rozkruszony lek traci powolne uwalnianie. Lecz dalej Cię nie rozumiem,jak lek 2mg może miec siłe 0,5mg,tylko dlatego ,że jest pokruszony ,przecież dalej 2mg to 2mg.Zrozumiałeś co mi chodzi ,moje wątpliwości?Albo jeszcze jaśniej :dzielę 2mg modutab na 6 części to według Ciebie każda z tych części jaka ma moc i czy jest szybkouwalniająca ,czy jeszcze modutab? Proszę odpowiedz mi na to pytanie ,bo udało Ci się zadać mi klina.I proszę nie odbieraj mojego postu jako atak na twoją osobę ,jestem jak najbardziej daleko od tego typu postaw.Z całym szacunkiem,pozdrawiam i czekam na twoje wyjaśnienie.

Sortuj wg