Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

przez Adwentystka 23 lis 2010, 19:19
no własnie,wszystko co wychwytyje noradrenaline i serotonine odpada,welafax asertin,natomiast doxepin nie zadziałal w ogóle,dzis w ncy wstawalam do mojego szczeniaka i zemdlalam,po raz pierwszy mi sie to przytrafiło,

przez miko84 24 lis 2010, 00:10
O, bardzo mi przykro. A bierzesz już amitryptylinę?
miko84

przez Adwentystka 24 lis 2010, 10:09
miko jeszcze nie biore.mialam zrobic przerwe miedzy tritico a ami.jutro ide do psychiatry neurologa on tez lecz w przychodni leczenia bolu zobacze co mi powie.normalnie nie wiem czemu ale boje sie ami,moze niepotrzebnie,inne leki zawiodly

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 24 lis 2010, 16:55
Aha. Wiesz co pomyślałem sobie, że jak się boją ropinirolu to może przepiszą Ci bromokryptynę? To też agonista dopaminy ale często u nas stosowany na wysoką prolaktynę u kobiet. Działa na receptor D2 i powinien pomóc w napięciu mięśni, jeśli jego podłożem jest dopamina.
miko84

przez Adwentystka 24 lis 2010, 18:50
dzieki miko zapytam jutro tego lekarza

[Dodane po edycji:]

przepisal mi bioxetin i afobam konował jeden

przez zdesperowany1 09 gru 2010, 14:55
polaczylem paroksetyne z ropinirolem...powiem jedno : takie euforyczne polaczenie napewno nie jest normalne:D
zdesperowany1

przez miko84 09 gru 2010, 17:51
Adwentystka fluoksetyna jest moim zdaniem najlepszym z wszystkich SSRI, bo ma działanie antagonizujące 5-ht2c i dodatkowo blokuje receptory nikotynowe. To zupełnie różny SSRI od innych.
miko84

przez Lady_Makbet 17 sty 2011, 00:55
Może ktoś jeszcze wypowie się na temat agonistów dopaminy? :)
Wiem, jak zimno potrafi być, gdy wszystko jest ze szkła...

przez Michuj 20 mar 2011, 22:14
Podbijam temat. miko84, Dlaczego przerzuciłeś się na esci?
Michuj

przez miko84 21 mar 2011, 10:43
Bo ropinirol nie działał na nastrój.
miko84

przez Adamo 21 mar 2011, 21:11
Najlepszy/najmocniejszy na motywację i koncentrację agonista to ropinirol?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez miko84 22 mar 2011, 10:53
Nie wiem, ja próbowałem tylko ropinirolu i piribedilu. Ponoć piribedil lepszy na koncentrację ale na mnie dużo lepiej działał ropinirol. Pramipexol jest za drogi.
miko84

przez Adamo 22 mar 2011, 18:47
Dzięki za odpowiedzi, zatem Piribedyl jest najlepszym wyborem jak dla mnie, zobaczymy.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Lady_Makbet 25 mar 2011, 02:56
Skopiuję tu artykuł który przeczytałam na Wirtualnej Polsce - co o tym myślicie? Czy naprawdę możliwa jest zmiana orientacji seksualnej za sprawą leków? :shock:
* wklejam ten tekst właśnie tu ponieważ leki o których mowa w wątku są przeznaczone głównie do leczenia Parkinsona.

"Brytyjski gigant farmaceutyczny został oskarżony o produkowanie "wadliwych" leków podawanych przy chorobie Parkinsona. Jeden z chorych twierdzi, że leki ze szczęśliwie żonatego mężczyzny zrobiły z niego geja uzależnionego od seksu - informuje "Daily Mail" na swojej stronie internetowej.

Francuz, 52-letni Didier Jambart, domaga się 390 tys. funtów (ok. 1,8 mln zł) odszkodowania do firmy produkującej leki za to, że został "zamieniony w geja". Sprawa toczy się przed sądem w Nantes.

Jambart zaczął brać produkowane przez brytyjskiego giganta farmaceutycznego tabletki w 2003 r. Później jego zachowanie drastycznie się zmieniło. Stał się "uzależnionym od seksu gejem" i zaczął nosić damskie ubrania. Twierdzi także, że przez swoje zachowanie został zgwałcony. Powiedział, że osiem razy próbował popełnić samobójstwo.

Lek może powodować wiele skutków ubocznych. Jednym z nich jest hiperseksualność, czyli ciągła, wyniszczająca i uporczywa potrzeba uprawiania stosunków płciowych, przesłaniająca inne potrzeby człowieka. Jak twierdzi prawnik mężczyzny, ostrzeżenie o występowaniu takich skutków ubocznych pojawiło się w dołączonej do leku ulotce dopiero w 2006 r.

Prawnik firmy podkreśla z kolei, że zachowania Jambarta nie wskazują na to, że są efektem stosowania leku. Dodaje, że jest możliwość, że u pacjenta wystąpiły "wyjątkowo rzadkie reakcje", ale nic nie wskazuje, że firma wyprodukowała "wadliwy" lek, jak twierdzi Jambart."
Wiem, jak zimno potrafi być, gdy wszystko jest ze szkła...

Sortuj wg