Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

przez zawilinski 19 lis 2010, 22:28
bralem pronoran (piribedil) 50mg chyba na wieczor. bralem przez 2-3 dni, ale podziekowalem. bylem po nim zamulony, byla dezorientacja. sprobuje jeszcze raz requip 0,5mg na wieczor co moze pomoze mi zasnac. jesli requip ponownie nie wypali wracam do solianu 200mg albo 300mg na wieczor na sen, byleby moc zasnac.

przez Adwentystka 20 lis 2010, 11:50
zdesperowany ja nie potrafie zyc z tym bolem,drętwieje mi szyja cała naokolo,plecy nawet uszy mam zrętwiale,siedze przy kompie i placzę,nie mogę tak życ,nic mnie nie cieszy nie interesuje,dopiero 21 grudnia mam poradnie bolu,a wogole cos ci pomaga ten bol?

przez zawilinski 21 lis 2010, 16:17
jednak lipa z requipem. wzialem raz dawke 0,5mg okolo 20:00 i wynik jest taki ze mam uczucie plyniecia plus do tego jestem zamulony. myslalem ze tak jest tylko gdy requip sie bierze w dzien. ale widac nie ma roznicy kiedy bierzesz requip - czy z rana, czy po poludniu, czy pod wieczor, czy na noc - zamulenie, senosc, uczucie plyniecia caly dzien. skreslam ten lek na dobre. tak samo skreslam selerin (selegilina), pronoran (piribedyl), a z tego co czytalem z doswiadczen uzytkownikow z mirapexinem (pramipeksol) to tez moge mirapexin skreslic, bo sennosci nie chce czuc w dzien. zostaje przy solianie. sprobuje 200mg na sen, jesli za malo to wezme 300mg, a przy 300mg to juz na pewno zasne. nie wiem jaki jest pobudzajacy wplyw dawki 50mg solianu z rana. bo takiej dawki z rana nigdy nie bralem. pobierzemy zobaczymy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 21 lis 2010, 17:32
A ile dałeś czasu ropinirolowi? Jeśli tydzień i senność nie minęła to możesz skreślić lek, ale jeśli czujesz senność po jednej dawce i skreślasz lek to błąd. Ja też zawsze mam senność przez pierwsze dni, do tygodnia, to normalne, a później następuje przewrażliwienie receptorów dopaminy.
miko84

przez Adwentystka 22 lis 2010, 13:03
miko a jak brales doxepine to tez zmniejszala ci napiecie miesni tak jak amitruptylina czy raczej nie?

przez miko84 22 lis 2010, 15:11
Adwentystka, amitryptylina inaczej na mnie działała niż doxepina. Amitrytylina to chyba lek o najszerszym działaniu ze wszystkich dostępnych. Ale na pewno nie rozluźniała mięśni jak ropinirol.
miko84

przez Adwentystka 22 lis 2010, 19:34
miko wlasnie dostalam amitryptyline.mam odstawic tritico,moja psychiatra jest kochana ale chyba bezradna,zaczynam od 25mg potem 50 potem 75 jesli lek bedzie dobrze tolerowany,a wczwartek ide na akupunkture do neurologa psychiatry,nie chca mi przepisac ropiniolu a bez lekarza po prostu sie boje,miko mi caly kregoslup az trzeszczy,kregi przeskakuja,i to uczucie sciagania skory najgorsze,i znowu boje sie tej amitryptyliny ze podziala jak asertin albo welafax i sciagnie mnie jeszcze bardziej,wiesz kiedys 10 lat temu chlalam jak szewc i zastanawiam sie czy dlatego n ie ide na leki?

przez miko84 22 lis 2010, 20:16
Nie wiem czy ma to jakiś związek, ale myślę, że "ami" u Ciebie zadziała. Ja osobiście bardzo dobrze toleruję ten lek. On działa bardzo szeroko - antycholinergicznie i hamuje kanały sodowe, wapniowe, to wszystko ma wpływ na napięcie mięśni. Na początku możesz być senna, ale to z czasem powinno przejść.
miko84

przez Adwentystka 22 lis 2010, 20:57
och miko tak bym chciała zeby zadzialala ta ami.zaczynam od jutra wieczor,będę zdawac relacje,i napisze co po akupunkturze

[Dodane po edycji:]

miko skąd wiesz tyle o lekach?pytalam lekarke ona mowla o ami ze nie dziala na serotoninę,ale bardziej noradrenalicznie,trochę dopaminegrycznie i antycholinergicznie

przez zdesperowany1 22 lis 2010, 21:12
amitryptylina jest jednym z najsilniejszych wychwytywaczy serotoniny jakie dostepne sa na rynku wiec nie wiem na jakims świecie zyje ten lekarz;P
zdesperowany1

przez Adwentystka 22 lis 2010, 21:38
zdesperowany a na miko wszystkie ssri dzialaly zle potegowaly u niego napiecie a amitryptylina nie

przez miko84 22 lis 2010, 23:32
Zdesperowany chyba Ci się amitryptylina pomyliła z klomipraminą. Dokładnie, ssri miały u mnie zupełnie inne działanie jak amitryptylina. Klomipramina była podoba do ssri.

O lekach wiem tyle z netu, czytałem stronki, badania, głównie po angielsku, bo po naszemu nie ma wiele ;) Amitryptylina jest bardzo ciekawym lekiem i rzeczywiście słabo działa na serotoninę, ma za to działanie blokujące 5-ht2 (podobnie jak trittico), histaminę H1 (więc będzie trochę "sennie" na początku), blokuje też dość silnie receptory acetylocholiny więc to powinno pomóc na napięcie mięśni. Na to napięcie może też pomóc dość silny blok napięciowych kanałów sodowych, co może ogólnie pomóc Ci się wyciszyć - serce się wyciszy i może też napięcie mięśni zelżeje.
miko84

przez Adwentystka 23 lis 2010, 17:44
dzięki miko,ale ja normalnie boje sie ją wziąc,bo oczywiscie poczytalam w wikipedi i tam pisze ze w rownym stopniu wychwytuje serotonine i noradrenaline czyli tak jak pieprzony welafax.nie ma slowa o dopamigrenicznym dzialaniu,k...a co ja sobie robię.po holerę to czytam?żeby się jeszcze gorzej poczuc?a ty brałes welafax miko?masz porównanie z ami?

przez miko84 23 lis 2010, 17:54
Nie brałem welafaxu nigdy, ale wychwyt noradrenaliny przez welafax może potęgować napięcie mięśni moim zdaniem. Amitryptylina działa dużo silniej na inne mechanizmy - wg mnie to głównie bloker 5-ht2 i antycholinergik oraz bloker kanałów sodowych.
miko84

Sortuj wg