Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

przez zdesper 16 kwi 2010, 14:19
Czyli tak jak rozumiem Ty miko bierzesz 1 mg przed snem? Ale to masz te tabletki modutab?.Na drugi dzien nie ma juz sedacjii?

I jeszcze jedno :105:.Na poczatku przyjmowania ropinirolu odczuwales może lekki lęk?
zdesper

przez miko84 16 kwi 2010, 16:57
Biore zwykłe, wiem, że lek ma krótki okres półtrwania ale właśnie okres gdy leku już w sumie w ograniźmie nie ma jest najlepszy. Nie znam się dokładnie, ale to coś z receptorami i ich czułością. Jak brałem też rano to po paru godzinach były momenty sedacji i senności, co w dzień jest złe. Na początku nie było nasilenia lęków czy coś, działanie leku ujawniało się po czasie, a że lek działa przekonałem się po próbach jego odstawienia (bo myślałem, że przestał działać :D). To lek dość subtelny, euforii po nim się raczej nie doświadczy, ale najlepsze dla mnie jest uspokojenie, mniejszy lęk, lepszy sen i brak przymusu poruszania się (czasami np musiałem ruszać nogą, to przypominało zespół niespokojnych nóg).
miko84

przez zdesper 16 kwi 2010, 17:45
To że dziala jest niewątpliwe:).Dzisiaj pierwszy raz od pol roku poczulem ze zyję.Bylem w lesie na rowerze i mialem ochote zostac tam juz na zawsze:D(tak mi bylo dobrze :105: ).Co najwazniejsze moj kręcz szyji zostal prawie calkowicie wyeliminowany...Dzisiaj nie bralem w poludnie ,zostawiajac przyjęcie dawki na wieczor;).Mam nadzieje ze lek nie przestanie działac z dnia na dzien bo chyba nawrotu bym juz nie przezyl:P
zdesper

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 16 kwi 2010, 17:49
Ja miałem silne napięciowe bóle karku które ustają po ropirolu bo rozluźnia mięśnie. Fajnie, że Ci pomaga :)
miko84

przez zdesper 16 kwi 2010, 17:52
Ja mialem takie napięcie ze nie moglem gadac z ludzmi ktorzy siedzieli obok mnie:D Takie skręcenie szyją w bok było ponad moje siły :why: .Teraz jest znacznie lepiej chociaz biore jeszcze 20 mg citronilu i 300mg gabapentiny.Na dzien dzisiejszy to mogę powiedzieć tylko;"Żyć ,nie umierać" hehe
zdesper

przez zbychu 16 kwi 2010, 18:29
Krecz szyji to zapewne rozwiazała gabapentyna choc lek dopaminergiczny mógł pogłębić efekt... zapewne dopamina ma wiele wspólnego z bólem kregosłupa w czesci szyjnej oraz kreczem szyi a konkretnie jej niedobór tym bardziej ze skutkiem przyjmowania neuroleptyków czesto bywa krecz szyjny...
Nasze ciało wie,czego potrzebuje mózg,gdyz potrafi sie on tego domagać-czasami nawet w wyjatkowo drastyczny sposob.

przez zdesper 16 kwi 2010, 19:00
Cos w pewnym badz razie rozwiązalo ten problem ale w sumie w 80%:P
zdesper

przez El Chupacabra 17 kwi 2010, 00:38
Czy ktos napisze cos odnosnie moich pytan ? :roll:

wola człowieka jest jego niebem

przez zdesper 18 kwi 2010, 17:55
Na dzień dzisiejszy mam dosc sporą nerwowośc po ropinirolu , do tego doszły nieoczekiwane ataki paniki. :cry: .Na samych ssri bylem spokojniejszy.Faktycznie wszystko wydaję się bardziej kolorowe i ostrzejsze,taki bajkowy świat. Zapomnialbym ,że kompletnie nie czuję smaku papierosów a jak próbowalem wypić sobie piwko to równie dobrze mógłbym napić się wody(kompletnie bez smaku).Zobaczymy co będzie dalej..;/

Biorę tylko 0.5 mg...

[Dodane po edycji:]

Zapomnialem dodać ze libido zmniejszone i to drastycznie :roll:
zdesper

przez El Chupacabra 18 kwi 2010, 18:54
a jak dlugo to przyjmujesz ?

przez miko84 18 kwi 2010, 19:07
To może być początkowe zmniejszenie transmisji dopaminergicznej. Pytanie czy wytrwasz ten okres. Zmniejszenie libido, nie czucie smaku to ewidentnie zmniejszenie dopaminy. Przeważnie na początku brania tak jest. Niestety trwać to może aż 2 tygodnie.
miko84

przez zdesper 18 kwi 2010, 19:09
uhuh 2 tygodnie? Jutro bedzie 5 dzień od rozpoczęcia brania..Wytrwam jeszcze ,bo w sumie co mam do stracenia:)

U Ciebie miko było podobnie w początkowych dniach?
zdesper

przez miko84 18 kwi 2010, 20:13
Nie, u mnie zadziałało pozytywnie od razu.
miko84

przez El Chupacabra 24 kwi 2010, 21:49
Dzisiaj jestem pierwszy dzien na Requip 0,25. Na razie wzialem wzialem 2 tabletki - rano i w poludnie - i jestem fajnie wyciszony. Nie mialem dzisiaj natrectw, ani wiekszych lekow. Czuje lekki spadek cisnienia, ale umysl mam jasny - kawa stawia na nogi. Ogolnie budzi to moja nadzieje na lepsze :) Moze w koncu trafilem w lek ?

Jutro wchodze juz na dawke 3 X 0,25 mg. Napisze jak sie czuje.

Sortuj wg