jak długo brać lek po stwierdzeniu u siebi

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

jak długo brać lek po stwierdzeniu u siebi

przez symp 20 mar 2010, 00:48
Po uzyskaniu poprawy - tzn. powiedzmy od czasu zauważenia wyjścia z epizodu mega depresji - ile czasu powinno się jeszcze brać maksymalną dawkę antydepresanta? A potem zredukowaną ile?

(proszę o nie pisanie postów "spytaj swego lekarza", celowo pytam na tym forum)

pozdrawiam :twisted:

Re: jak długo brać lek po stwierdzeniu u siebi

przez *Wiola* 20 mar 2010, 01:23
Dawkę podtrzymującą to chyba około pół roku należy brać.
Moderator

przez Majster 20 mar 2010, 08:37
Kazdorazowo o czasie brania leku, dawce, ewentualnym odstawieniu itd., decyduje lekarz. Dlaczego? Bardzo proste: dlatego, ze pacjent z zaburzonym afektem nie jest w stanie obiektywnie ocenic swojego stanu, choroba zawsze ten odczyt zaburzy. Moze Ci sie wydawac, ze jest wszystko OK, ze juz nie potrzebujesz leków, ale prawda jest taka, ze moze to byc iluzja rzeczywistosci nie znajdujaca odbicia w rzeczywistosci. Pytanie innych chorych mija sie z sensem, oni tez moga nie miec obiektywnej oceny, a juz na 100% nie znaja Ciebie i Twojego stanu. Tak wiec najbardziej sensowne pozostaje: "Spytaj swojego lekarza". Pozdrawiam;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez symp 20 mar 2010, 20:23
Majster masz dużo racji, faktycznie.
Ale trochę nie dowierzam - przecież to ja jestem 24h/dobę w "swojej skórze" a taki lekarz rozmawia ze mną co, powiedzmy, półtora miesiąca przez 10 min... więc chyba to ja muszę ocenić, kiedy jest dobrze?

Jak długo można w ogóle brać maksymalną dawkę leku? Jeden z nich, antydepresant, biorę maksymalną dobową dopuszczaną wg. ulotki - ile czasu można na takiej ciągnąć?

przez agusiaww 20 mar 2010, 20:26
Tyle ile trzeba. Moja psychiatra powiedziala ze jak jest pierwszy epizdo depresji, trzeba lek brac co najmniej 2 lata + pol roku leczenie podtrzymujace.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez symp 20 mar 2010, 20:31
dzięki wielkie za szybkie odp ;)
no to już jest drugi ciężki epizod

tylko właśnie nie chodzi mi o jakąś małą dawkę, ale o tą maksymalną...

przez agusiaww 20 mar 2010, 20:34
Symp jezeli drugi epizod to co najmniej 5 lat. Jezeli masz duza dawke, to masz taka brac, nie wolno zmieniac.

przez symp 20 mar 2010, 20:47
ale to mi przecież wątrobę czy co tam innego zniszczy :shock:
ile tak można pociągnąć życia - albo wegetacja w depresji skończona samobójstwem albo życie z perspektywą śmierci spowodowanej zniszczeniem organizmu przez leki, a to i tak już nie takie normalne życie no i tyle kasy w to pójdzie...

przez *Wiola* 20 mar 2010, 20:56
symp

Są ludzie z różnymi chorobami somatycznymi, którzy leki muszą brać przez całe życie. Niestety tak to bywa. Myślę ,że wątrobę można jakoś wspierać: dieta, zminimalizowanie alkoholu itd. Powiem Ci ,że ja na lekach jestem już ładnych parę lat i odpukać nie daje mi o sobie znać. A kasa, cóż gdybym mogła zapłacić za dobre samopoczucie nie byłoby mi żal. Zresztą są leki również za 0 zł. jeśli masz z tym duże problemy.
Moderator

przez agusiaww 20 mar 2010, 22:27
symp, watroba ma to do siebie, ze jako jedyny organ moze sie sama regenerowac, takze pij herbati ziolowe wspomagjace prace watroby i bierz lek, jak trzeba. Jak zmniejszysz lek to tez bedzie wplywac wjakims stopniu na watrobe a Ci sie moze pogorszyc, i po co takie problemy?

Sortuj wg