Jaki lekarz przepisze antydepresanty?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Jaki lekarz przepisze antydepresanty?

przez noja 18 mar 2010, 22:45
Czy lekarz rodzinny może przepisać antydepresanty czy trzeba iść do lekarza z inną specjalnością?
Ostatnio edytowano 18 mar 2010, 23:17 przez linka, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Znak zapytania nic nikomu nie mówi, sformułowałam temat pod kątem pytania w poście.

Re: ?

przez linka 18 mar 2010, 22:49
noja, może - ale nie jest to wskazane. Lekarzem zajmującym się przepisywaniem recept na leki psychoaktywne jest psychiatra. On też stawia diagnozę a w konsekwencji dużo lepiej niż lekarz ogólny dobiera leki.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Jaki lekarz przepisze antydepresanty?

przez magdalenabmw 18 mar 2010, 22:59
Mi rodzinna wypisywała to samo co wcześniej wypisał psychiatra- to brania dorażnie, ale powiedziała że do psychiatry i tak iść muszę bo to on kieruje leczeniem.

Ale w awaryjnych sytuacjach rodzinny może wypisać- jeśli masz diagnozę od psychiatry i jesz jakieś leki ale np kończą Ci się, nie masz recepty a Twój psychiatra pojechał na urlop.
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez noja 18 mar 2010, 23:08
a pierwszy raz nie może przepisać antydepresantów rodzinny?
trzeba się najpierw udać do psychiatry?

przez linka 18 mar 2010, 23:18
noja, Jak masz problem z sercem to leczysz się u kardiologa a nie u ogólnego....a jak masz problem z psychiką - udaj się do psychiatry. Zna się lepiej na rzeczy, przepisze odpowiedniejsze leki, skieruje na terapię.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez agnieszka.m 19 mar 2010, 12:20
popieram linkę, najlepiej udać się do specjalisty, interniści nie znają się na leczeniu zaburzeń psychicznych. Z mojego doświadczenia wiem, że lekarze rodzinni zbyt chętnie przepisują benzo, ponadto jeśli już biorą się za leczenie depresji (czego moim zdaniem nie powinni robić), to najczęściej przepisują pramolan - chyba najlepiej znają ten lek i najmniej się go boją (ale to często zbyt słaby lek).
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez fobia 19 mar 2010, 13:09
noja, lekarz rodzinny i tak pewnie wyśle Ciędo specjalisty więc lepiej zrobisz jak od razu pójdziesz do psychiatry - zaoszczędzisz sobie drogi ;)

przez linka 19 mar 2010, 13:28
agnieszka.m napisał(a):Z mojego doświadczenia wiem, że lekarze rodzinni zbyt chętnie przepisują benzo,

O to, to, dokładnie ....... moja mama na "nerwy" od ogólnego dostała z mety xanax - i na szczęście nie zaczęła tego brać, bo to nie były ataki lękowe, tylko mega wkurzenie - takie wiecie, o co chodzi....każdemu się zdarza, ale to chyba nie powód do brania non stop xanaxu 3 razy dziennie bez konsultacji z psychiatrą (tak miała przepisany).
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 19 mar 2010, 14:03
Moja rodzinna też Xanax na luzie wypisuje. Raz moja mama u mnie była i mówi- o widzę, że ci się trochę xanaxu zostało, to może dasz 'Jadzi'(jej przyjaciółka). Ja- słucham?! Mama - No bo wiesz, jej rodzinny to przepisuje, a teraz nie chce jej wypisać a jej się skończyły.. A przypomniało mi się że ty to masz, to może podziel się trochę? :shock:

Oczywiście nic jej nie dałam a potem godzinę tłumaczyłam że Xanax to nie są cukierki którymi się dzieli z koleżankami....

Ale fakt, rodzinni lekką ręką go wypisują.
magdalenabmw

przez fobia 19 mar 2010, 22:40
hmmm moja rodzinna jest wyjątkiem - jak nie byłam jeszcze w Polsce to poprosiłam tatę żeby mi od rodzinnej wziął receptę na xanax i zeby mi wysłali - to mu powiedziała,ze to silnie uzaleznie i nie przepisze - co ja się tacie natłumaczyłam ,że dobrze o tym wiem i ze psychiatra mi to to przepisał :roll: po długich staraniach przepisała mi wkońcu.Moja mama tez kiedys chciała cos mocniejszego na uspokojenie to ją wysłała do psychiatry.

przez symp 20 mar 2010, 00:52
jednorazowo może wypisać rodzinny, czasem jak wytłumaczysz, że nie udało Ci się do psych. umówić, a musisz brać systematycznie; ja tak miałam kiedyś i bez problemu
mam na myśli oczywiście, jak już się leczysz i jest to rozpoznane przez psychiatrę, na pierwszy raz na dobór leków przez rodzinnego bym nie polegała

przez Alienated 20 mar 2010, 01:26
Chyba ostatnio, czekałem w przychodni na umówioną wizytę u swojego psychiatry, któremu zawsze asystuje pielęgniarka. Skądinąd poroniony pomysł. -Tym bardziej, że ów pan doktor jest również seksuologiem :!: Byłem świadkiem następującego zdarzenia: Wspomnianą pielęgniarkę wywołała na zewnątrz koleżanka po fachu prosząc o jakieś środki antydepresyjne dla swojej córki ponieważ Deprim nie działa :shock: W odpowiedzi usłyszała, że przecież tak nie można, z obserwacji jednak wywnioskowałem coś jakby innego... Rozumiem, że niektóre osoby mogą mieć pewne opory aby udać się wprost do psychiatry, ale żeby ludzie związani ze środowiskiem medycznym postępowali w taki sposób to już chyba lekka przesada...
agnieszka.m napisał(a): Z mojego doświadczenia wiem, że lekarze rodzinni zbyt chętnie przepisują benzo, ponadto jeśli już biorą się za leczenie depresji (czego moim zdaniem nie powinni robić), to najczęściej przepisują pramolan - chyba najlepiej znają ten lek i najmniej się go boją (ale to często zbyt słaby lek).

Pramolan przepisał mi kiedyś psychiatra. Niewielkie dawki. Okazało się, że jestem na ten specyfik w jakiś sposób uczulony i omal mnie to nie doprowadziło do utraty świadomości. Fatalnie wspominam...
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez magdalenabmw 23 mar 2010, 00:58
Mi mama dzisiaj powiedziała że mi Oxazepam przywiezie bo ma go trochę, a mi się przyda. Jak zapytałam skąd ma to mi powiedziała że od koleżanki i czasem bierze jak zasnąć nie może... :? A potem mi się przypomniało że jak byłam nastolatką i spać nie mogłam to mama mi to dawała na sen... :? Ech...
magdalenabmw

przez wentyl77 27 mar 2010, 20:07
Mnie teraz rodzinny przypisuje i nawet zaznacze 'P' wiec mam nawet taniej. Chociaz raz do psycho to polecam pójść.

Sortuj wg