Antagoniści NMDA-nowa rola w depresji.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Kalebx3 28 cze 2013, 19:36
Ma działanie stymulujące? Jak w kwestii ochoty do kontaktów społecznych? Jest jakieś działanie na układ krążenia?

Nie, nie ma zupełnie działania stymulującego , (ale jak dorzucisz do niego ,najlepiej w nochala ;) , cząstkę Metylo), będzie lepiej niż w niebie. :lol:
U mnie pełen relaks i luzik ,ale taki miły dla siebie i wszystkich wokół. Miłe przeżycie . Zupełnie inaczej niż po benzo , czy cokolwiek . najbardziej przypominało mi Baclofen na początku brania , ale jednak troszku inaczej , choć podobnie.
Marek , może trochę z Tianeptyny ,może troszkę ,ten taki pozytywny , odważny postęp ,ale to dalekie porównanie , choć...
Na układ krązenia ?, nie wiem , chyba jeszcze żyję ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez tiktalk 28 cze 2013, 19:44
Na układ krązenia ?, nie wiem , chyba jeszcze żyję

to dobrze dobrze :) pytam bo ostatnio po przygodzie z bupropionem i wenlafaksyną mam trochę problemów z kołataniem i nadciśnieniem
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez Kalebx3 28 cze 2013, 19:50

to dobrze dobrze :) pytam bo ostatnio po przygodzie z bupropionem i wenlafaksyną mam trochę problemów z kołataniem i nadciśnieniem

to żes sobie polepszył noradrenalikami system . Mnie tam te leki co wymieniłeś w ogóle nie interesują . Sztywne i napięte szczęki po nich tylko pamiętam co najbardziej . Wolę bardziej wysublimowane rzeczy ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tiktalk 28 cze 2013, 19:55
no nora potrafi rozperdolić system szczególnie u osób z predyspozycjami krążeniowymi i dużą reakcja stres-układ krążenia:/
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez Kalebx3 28 cze 2013, 21:20
kolo 20 ,całkowicie "zeszlo" ze mnie dobroczynne działanie Mementyny. Apetyt jakby troche mniejszy ,ale spoko .
Nie będę brał drugiej dawki , chociaż bardzo kkkusi.

przez depresyjny 19 lip 2013, 14:45
wiecie co? Mi nie chodzi o to zeby poczuc sie jak w niebie, ale zeby wyeliminowac bolesna proznie z piersi, ktora nasila sie wsrod ludzi, nad ktora nie jestem w stanie zapanowac i opisac i uprzyczynowic, na terapi nie jestem w stanie go powiazac z zadnym tokiem myslenia, uczuciem. Rowniez intelektualnie sie slabo czuje.natomiast bez lekow to odczucie jest nie do wytrzymania. Obawiam sie agonizmu dopaminy, ze nasili leki, natomiast jestem zainteresowany glutamina.Powiedzcie mi ktory lek jest najblizszy dzialaniu tak chwalonej ketaminie? i czy ketamina jest tylko glutaminowcem? Jesli tak to chce tego dzialania wyproboxac, mysle ze moze to odmienic moje odczuwanie.

-- 19 lip 2013, 14:48 --

musze sie pozbyc tej prozni zeby zycie bylo wporzadku, z nia jego jakosc jest zla.

-- 19 lip 2013, 14:51 --

jest to pewien rodzaj odczuwania nie godny czlowieka.Pocieszny piesek biegajacy lepiej odczuwa odemnie.
depresyjny

przez Kalebx3 19 lip 2013, 17:30
"Najbliższy lek chwalonej ketaminie." ? Chyba nic nie znajdziesz, a może .
Ja mam takie odczuwanie ( jak Ty), albo podobne w splocie nerwowym < słonecznym . Każdy stres tam odczuwam w postaci ścisku.
Na takie rzeczy wybitnie ciężko jest znależć lek , który uleczy. Można coś tam kombinować , ale to zawsze będzie jakieś dorażne. Ja już przez tyle lat takie rzeczy u mnie. Odkąd pamiętam , już jako dziecko tam umiejscawiał i się każdy stres w postaci ścisku. Ty masz to wyżej , chyba bliżej serca. Tak jakby czakra kręciła Ci się w drugą stronę , jak u mnie tylko inna. Mi tak naprawdę na to pomagały posty, 1-3 dni.

przez depresyjny 19 lip 2013, 22:40
nie ujmuje anafranilowi, zeby nie on lezal bym w psychiatryku, wil bym sie w bolu, otumaniony jakims tisercinem lub innym gownem, ale ja w tym wszystkim widze taka sztucznosc. Albo sie usmiecham, ze sie ludzie zastanawiaja dlaczego, jak sie nie usmiecham to rowniez nie czuje sie z tym dobrze, to wszystko jest jakies takie puste ,sztywne, spiete,nie moje. Prawdziwy ja to jestem jak siedze i gapie sie w sciane, cala reszta jest nienaturalna. Duzo naturalniej czuje sie bez lekow, ale odczucia nie pozwalaja funkcjonowac. Mysle ze mogl bym sprobowac nmda ale moj lekarz jest tradycyjny, on mi mowi o braniu odpowiedzialnosci za zycie, o wychodzeniu z roli ofiary, on nie wie ze to wrzystko jest podszyte nienaturalnoscia, pewnego rodzaju spieciem i nie byciem soba, odczlowieczeniem. Nie wiem nawet czego moglbym sprobowac z tych lekow, nie chcialbym dostac jakiegos pobudzenia. Bo nie potrzebuje tego. Chce byc poprostu soba na lekach, marze o takim precyzyjnym zadzialaniu.

-- 19 lip 2013, 22:47 --

chce poczuc zmeczenie , sennosc, milosc, chce wejsc pod kaldre po ciezkim dniu i poczuc cielesnie ze jest mi dobrze pod ta koldra. Juz nie mowie o libido. Nie ma tego przez te cholerne odczlowieczacze. Mozna powiedziec ze oprocz chwastow powyrywalo wszystkie rosliny to cholerstwo.

-- 19 lip 2013, 22:52 --

nie jestem w stanie np. zaczac relacji z jakals dziewczyna. Tutaj poprostu cala moje nie czucie sie soba przybiera postac blokady nie do przeszkoczenia

-- 19 lip 2013, 23:22 --

sory czy anafranil ma jakis zwiazek z przewodnictwem nmda?
depresyjny

przez Siding Spring 20 lip 2013, 09:04
Odnosnie tej glutaminy to jakis czas temu w dziale nowe odkrycia w leczeniu depresjii ktos wklejal link do leku ktory ma wyjsc w 2014 . Cos na bio bi(heh nie pamietam). Ma podobno dobre recenzje nawet w leczeniu objawow negatywnych schizofrenii.

Bardzo dobrze depresyjny potrafisz opisac swoje stany z ktorymi zreszta w wiekszej mierze utozsamiam sie (nawet odnoscie sprawy ze zwiazkami). Nie myslales moze kiedys zeby psychiatrom/teraupetom wlasnie przekazac to wlasnie wszystko na pismie...wtedy lepiej moze by to zrozumieli a Ty z kolei wiedzialbys , ze przekazales o sobie wszystko co można...

przez depresyjny 20 lip 2013, 10:11
tak z tym pisaniem to dobra sprawa, tylko ze lekarz jest gluchy.On chce dodawac te leki, dodawac, bez celu , automatycznie. Jak nie pomaga to daje sulpiryd, a jego mozna zwieksyac przez kilka lat o mala dawke co 2 miesiace. To jest niby jeden z lepszych lekarzy, a mam wrazenie ze nie ma pojecia o tym co sie u mnie dzieje. Pochodze na terapie, terapeutka to jego znajoma, to moze powie mu cos znaczacego o mnie. Bo mnie on nie chce sluchac. A jak bedzie dzialal ten nowy lek? Tj ketamina powieksza rozmiar neuronow, ilosc wypustek, odbudowuje mozg?

-- 20 lip 2013, 10:14 --

nie moge znalezc tego leku.
depresyjny

przez sylvek 20 lip 2013, 10:37
ketamina silnie blokuje receptor NMDA co prowadzi do kompensacyjnego wzmocnienia przewodnictwa za pomocą AMPA. Po zblokowaniu AMPA ketamina przestaje byc antydepresantem.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17643398

w przeciwienstwie do obecnych antydepów ketaminie wystarcza kilka zastrzyków aby wyleczyć depresje. Oczywiscie, nie u kazdego, ale lek jak najbardziej ma potencjał.

przez Siding Spring 20 lip 2013, 11:17
I co nie ma jak tej calej ketaminy zalatwic? ;) roznymi sposobami..

http://en.wikipedia.org/wiki/Bitopertin

In a Phase II proof-of-concept study patients on RG1678 experienced a significant improvement in the change of the Negative Symptom Factor Score from baseline within 8 weeks (from -4.86 in the placebo group to -6.65 in the treatment group, p<0.05, per-protocol population). In addition, 83% of patients on RG1678 described an improvement of negative symptoms on the CGI-I1 vs 66% on placebo (p<0.05, per-protocol population)

ten lek mialem na mysli jezeli chodzi o nmda...

przez sylvek 20 lip 2013, 11:24
w sprzedazy (wiadomo gdzie) sa analogi ketaminy czyli etketamina i metoksetamina. Są silniejsze od pierwowzoru ale nikt tego dobrze nie przebadał (moze poza spolecznoscia hypereala). Dostepne sa jedynie badania na temat psychofarmakologii i pare badań na szczurach z których wysnuto ze niewiele sie roznia od znanego znieczulacza . Zreszta sama obecność na rynku nieregulowanym budzi watpliwosci co do czystosci oferowanej substancji

bitopertin to agonista NMDA czyli nie to samo co ketamina a jej dokladne przeciwienstwo.

przez Siding Spring 20 lip 2013, 11:30
To jak to jest ze ketamina i ten aognista maja dzialanie antydepresyjne...skoro jeden lek dziala przeciwne do drugiego to powinien nasilac depresje;>

Sortuj wg