Psychozy polekowe itd.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Psychozy polekowe itd.

przez jantarek 23 lut 2010, 19:43
Czy choroby psychiczne przez psychotropy wywoływane są jedynie przez końskie dawki?
jantarek

Re: Psychozy polekowe itd.

przez celineczka3 23 lut 2010, 22:07
Nie wiem czy chodzi Ci o to że duże dawki psychotropów powodują choroby psychiczne?Może się tak zdarzyć, ale takie zjawisko występuje nadzwyczaj rzadko i mija po odstawieniu leków, które to wywołały. Jeśli nie mija to znaczy że ktoś jest chory i leki nie mają tu nic do rzeczy.
celineczka3

przez jantarek 24 lut 2010, 09:42
Tak właśnie o to mi chodziło. Jest wiele wypowiedzi, że pojawiły się głosy, dziwaczne zachowania, efekt zombi, utrata 'ja' przez risperidon lecz nie pisali oni jaką brali dawkę czy 2mg czy więcej.

Praktycznie każdy pisze, że risperidon to wielkie G. Czy to aż taki wstrętny lek?

[Dodane po edycji:]

Dziwne że u dzieci nie ma prawie żadnych skutków ubocznych :shock:

[Dodane po edycji:]

A i jeśli rano biorę 1mg i na wieczór 1mg to będzie 2mg czy poranna dawka się do wieczora wydali?
jantarek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pasman 24 lut 2010, 11:43
A i jeśli rano biorę 1mg i na wieczór 1mg to będzie 2mg czy poranna dawka się do wieczora wydali?[/quote]

nie, risperidon ma czas półtrwania 24h.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez bliksa 24 lut 2010, 12:07
czytałam gdzies, ze moze dojsc do uszkodzenia neuronów, gdy sie za duzo bierze psychotropów.
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

Sortuj wg