nie dopamina a noradrenalina!!!

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: nie dopamina a noradrenalina!!!

przez Freddie Mercury 27 mar 2010, 20:42
wiola173 to zamów i dla mnie paczke jak bedzie taka mozliwosc ;)
Freddie Mercury

przez pete_27 27 mar 2010, 20:53
Stamtąd byłoby bajeczenie tanio. Taka agomelatyna na Ukrainie kosztuje np. 80 zł , a u nas 2 stówki. Zresztą jakby miało się okazać, że afobazol ma dobre działanie długofalowe to na weekend do ruskich mogę się wybrać. :)
pete_27

przez *Wiola* 27 mar 2010, 20:58
Jak tylko będzie to nie ma sprawy:)
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Freddie Mercury 27 mar 2010, 21:11
wiola173 z góry dziękuje :P
Freddie Mercury

przez *Wiola* 27 mar 2010, 22:29
Freddi
Jeszce nie ma za co:), ale mam nadzieję ,że będzie:)
Moderator

przez ojerry 28 mar 2010, 13:19
Dla wszystkich "zainteresowanych" katecholaminami :

w korze przedczołowej która odpowiada m innymi za pamięć roboczą, inicjatywę i kontrolę zachowania transporterem dopaminy jest NET, tak więc u osób dotkniętych niedoborem dopaminy właśnie w tych rejonach DAT blokery na niewiele się zdadzą a pomoże taka selegilina czy bupropion, amoksetyna i amfetamina. Tak więc czasami leki noradrenalinowe potrafią wyczyniać cuda z dopaminą u osób z konkretnymi zaburzeniami a na inne działają wręcz odwrotnie zaburzając równowagę dopaminowo-noradrenalinową powodując ADHDopodobne objawy. Ten fakt wyjaśnia również dlaczego na niektóre osoby z ADHD leki dopaminergiczne albo nie działają, albo działają słabo z mnóstwem skutków ubocznych, natomiast rewelacyjnie sprawdzają się amfetaminy.

przez pete_27 28 mar 2010, 22:43
Afobazol działa, to pewne. Fajny lek, ale drażni mnie w nim to, że trzeba go brać kilka razy dziennie by stabilnie działał. Mam wrażenie, że ma silniejsze działanie antydepresyjne niż przeciwlękowe. Zauważyłem też, że powoduje bóle w brzuchu, ale może to na początku tylko. Jeśli działanie będzie się rozkręcało z każdym dniem a bóle znikną to jadę do ruskich po większe pudło tego leku, bo obecne leczenie jest zwyczajnie qrewsko drogie. Co ciekawe lek ma też pewien potencjał rekreacyjny :) Wiola, a może Ty masz już jakieś info zza Buga?
pete_27

przez *Wiola* 28 mar 2010, 22:53
pete_27
Dzisiaj dzwoniłam, jutro mają sprawdzić czy jest i po ile. Jak coś będę wiedziała , dam zaraz znać.
Moderator

przez kocia_mama 29 mar 2010, 02:28
Witam wszystkich!
Dwa tyg.temu zaczęłam brać venlafaksynę.Tydzień brałam 37,5 mg.Od tyg.biorę 75 mg i na razie mam tak zostać.Od kilku dni jestem nadmiernie pobudzona,mam problemy z koncentracją i zasypianiem,ciągle gadam,mam nieskoordynowane ruchy itd....Myślicie,że to się może nasilić?Powinnam odstawić ten lek?Ogolnie czuję się lepiej,niż wcześniej...Wreszcie chce mi się cokolwiek,mam lepszy nastrój i lęki się zmniejszyly.Za to zauważyłam,że silnie reaguję na różne sytuacje.Proszę o rady:]
Pozdrawiam

przez *Wiola* 29 mar 2010, 16:38
Na Białorusi nie ma , ale może się uda z Rosji.
Moderator

przez pete_27 31 mar 2010, 22:29
Witam ponownie

Afobazol się rozkręca - tak powiem. Znikły stany pobudzenia po tabletkach, teraz czuć już bardziej równomierne działanie wzrastające z każdym dniem. Działanie jest na tyle dobre, że zdecydowałem się zmniejszyć dawkę agomelatyny do połowy. Jest po prostu w porządku. Myślę coraz intensywniej o spódniczkach, przyszłości i koncentruję się na życiu "tu i teraz". Bóle brzucha wydają się ustępować więc miejmy nadzieję, że to tylko początkowe "sajdy". Ogólnie coraz mniej mi się tu chce zaglądać:)
pete_27

przez *Wiola* 31 mar 2010, 22:46
pete

Tylko nie znikaj:) A im lepiej się czujesz tym bardziej nas na duchu podtrzymujesz:) . A tak w ogóle to jesteś pewien ,że to afobazol, a nie agomelatyna tak dobrze działa?
Moderator

przez pete_27 31 mar 2010, 22:58
Wiola pewien to ja będę dopiero wtedy jak ją odstawię:) Z perspektywy czasu i doświadczenia widzę, że agomelatyna dała mi remisję powiedzmy w 70%. Jej działanie przeciwdepresyjne jest fajne i wyraźne i porównuje je do SSRI. Przeciwlękowe działanie jest słabsze, ale na tyle dobre, że normalnie się funkcjonuje, pracuje etc. Tak było. Teraz zmierzam do 100 % remisji i to dużymi krokami. Przez remisję rozumiem brak lęków, bo nastrój już był ok. Więc nie wiem czy to słońce(yes!), afo, czy ago:) A może taka kombinacja daje takie rezultaty akurat? W sumie ago nasila wydzielanie neuroprzekaźników a z kolei afo jako IMao hamuje ich rozpad, więc pozostaje ich więcej w połączeniach neuronowych. Może tak to być. Na marginesie-schudłem kilo.
pete_27

przez *Wiola* 31 mar 2010, 23:37
No to już całkiem Ci zazdroszczę:( bo ja na swoim kochanym anafranilku to muszę się pilnować jak diabli ,żeby mi kilogramów nie przybywało. Czekam na ten afobazol z wielką nadzieją. Zaglądaj proszę i pisz jak u Ciebie. Pozdrawiam
Moderator

Sortuj wg