nie dopamina a noradrenalina!!!

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: nie dopamina a noradrenalina!!!

przez miko84 20 mar 2010, 21:39
Ciśnienie nie. Jedyne minusy to momenty słabości/sedacji, ale to chwilowe. Ja wiem czy prolaktyna pokaże Ci czy masz problem z dopaminą?
miko84

przez zdesperowany1 20 mar 2010, 22:53
Myśle ze w jakims stopniu napewno tak, tym bardziej że dopamina-prolaktyna odpowiadają za napięcie woli o czym chyba dobrze wiesz:). Jest przeciez tak , że zawyzony poziom prolaktyny moze wskazywac na obnizony poziom dopaminy.Osoby po orgazmie(u ktorych następuje spory wyrzut dopaminy) maja jeszcze przez 2 tygodnie zwiekszoną prolaktyne.

Zresztą hiperprolaktynemie leczy się agonista dopaminy->bromokryptyna.

Nie jest tez tak do konca ze agonisci rozluzniaja mięsnie bo u niektorych osob dzialajac na receptory dopaminoergiczne sztywnosc mięsni może byc nawet większa.

Szukam dla siebie rozwiązania i chyba jestem juz niezmiernie blisko :)

Po 3 dniach stosowania trittico w dawce 25 mg czuję sie taki spokojny i taki odprężony , że stan swoj mogę porownac do wypicia 2 piw:)..No z tym , że niestety i koncentracja jest w podobnym stanie. Pokładam nadzieję ,że to wszystko wróci do normy a jak nie to zamierzam dołożyc w porozumieniu z lekarka 10 mg citronilu na większą trzeżwośc umyslu.:) .Być może własnie moim kluczem do wyzdrowienia jest blokada 5ht2, biorąc pod uwage fakt , że mięsnie mam o wiele bardziej rozluznione , niz mialo to miejsce podczas przyjmowania paroksetyny.

Oby ten stan w ktorym jestem teraz już taki pozostal:)
zdesperowany1

przez miko84 21 mar 2010, 13:43
Jakby tak było, to proste badanie prolaktyny pokazywałoby Ci czy masz problem z dopaminą, a tak nie jest. Problem z dopaminą to może być problem z jej poziomem, czułością receptorów lub jej małą ilością. Blokada 5-ht2 może Ci zwiększać poziom dopaminy. Oby tylko był to efekt długotrwały.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zdesperowany1 21 mar 2010, 14:38
http://content.karger.com/produktedb/pr ... 6055002101

W małych dawkach trazodone powoduje uwalnianie dopaminy a wiec byc moze masz i rację.Większe dawki 150-300 mg hamuja transmisje dopaminergiczna.

:mrgreen: Takiego spokoju nie mialem nawet po ropinirolu:D
zdesperowany1

przez Freddie Mercury 21 mar 2010, 14:42
zdesperowany1 a moze to poprostu wiosna :mrgreen:
Freddie Mercury

przez zdesperowany1 21 mar 2010, 14:50
Co Ty..:D , nawet pochmurno u mnie jest :mrgreen: . Zreszta rodzice zauwazyli,że jakis za wyluzowany jestem , a ojciec na dodatek zasugerowal ze ćpam:P.

Jest na prawde inaczej i chyba trafilem w lek , ale osłabła koncentracja(spać mi się nie chce).Dorzucam 5 mg citronilu,żeby troche mózg pobudzić do pracy

[Dodane po edycji:]

Our results indicate that trazodone at 2.5-20 mg/kg does not block pre- and postsynaptic striatal D2 DA receptors, while at 30, 40 and 50 mg/kg it blocks postsynaptic striatal D2 DA receptors. Furthermore, at 5, 10 and 20 mg/kg, trazodone blocks 5-HT(2A) and 5-HT(2C) receptors. We suggest that trazodone (5, 10 and 20 mg/kg), by blocking the 5-HT(2C) receptors, releases the nigrostriatal DAergic neurons from tonic inhibition caused by 5-HT, and thereby potentiates dexamphetamine stereotypy and antagonizes haloperidol catalepsy.

Wycinek z artykułu;)
zdesperowany1

przez Freddie Mercury 21 mar 2010, 14:59
Sam widzisz ze z lekami jak z drugą połówką..każda potwora w końcu znajdzie swego amatora :mrgreen:
Freddie Mercury

przez zdesperowany1 21 mar 2010, 15:06
Heh no:).Mam tylko nadzieje ze ten efekt pozostanie już na długo:).Póki co nie zwiększam tego trittico.Zostanę na 25 mg i do tego 5 mg citronilu z rana. :lol: i jak dobrze rozumiem to wszystkie negatywne efekty citronilu zostana zniwelowane.Np: dzisiaj w sklepie poczulem sie po raz pierwszy ,że zyję:))
zdesperowany1

przez Freddie Mercury 21 mar 2010, 15:15
Wiec moze narazie darój sobie citalopram skoro dobrze sie czujesz po samym trazodonie bo nie daj Boże zaczniesz brac obydwa leki pojawi sie dołek i odstawisz obydwa gdy tymczasem którys z nich mógł Ci ratować zycie..
Freddie Mercury

przez zdesperowany1 21 mar 2010, 15:40
Kurczę no mądrze powiedziane;))
zdesperowany1

przez miko84 21 mar 2010, 16:36
Wogóle kwestia dopamina-serotonina jest bardzo ciekawa. Zastanawiające jest np czy działanie antylękowe ssri (u niektórych) jest spowodowane blokiem dopaminy przez agonizm 5-ht2, czy właśnie przez jej blok po 2 tyg następuje jej "odblok" jak niektórzy twierdzą (że działanie atydepresyjne ssri to w jakiś sposób ich wpływ na dopaminę). Czy może działanie antylękowe jest właśnie spowodowane blokowaniem dopaminy. Najbardziej ciekawi mnie to, że u niektórych stymulanty mają działanie uspokajające a niektórych pobudzają. Czy można wysnuć teorię, że u osób z nadmiarem dopaminy jej zmniejszenie będzie miało działanie antylękowe, a u osób z jej niedoborem jej dostarczenie? Po sobie wiem, że ssri bardzo mnie pobudzały i zwiększały nerwowość, a leki na dopaminę uspokajają, ale tak nie jest u wszystkich, więc kurde.. coś mam z dopaminą, to na pewno.
miko84

przez zdesperowany1 21 mar 2010, 16:41
Zrobię tak jak radzisz Freddy a to że tak postępuje i chce w koncu zeby bylo dobrze wynika z moich obsesjii :roll:

Coś takiego znalazlem.Widać, że rożne dawki trazodonu roznie dzialaja

Trazodone may affect the endocrine system. Following oral administration of a single 50-mg dose in one study in healthy adults, trazodone caused a decrease in mean serum prolactin concentration. However, in another study in depressed patients, trazodone did not alter mean serum prolactin concentration following oral administration of 200 mg daily for 2 weeks
zdesperowany1

przez Freddie Mercury 21 mar 2010, 16:53
Powodzenia
Freddie Mercury

przez zdesperowany1 21 mar 2010, 17:35
Wszystko jest jasne.W małych dawkach (do 30 mg) trazodon antagonizuje serotonine.

Znalazlem tez artykul w ktorym opisano przypadek osoby, która doznala halucynacjii zarowno werbalnych jak i wzrokowych po jednorazowym podaniu 25mg trittico. To by wyjaśnialo czemu u mnie wszystko jest takie kolorowe i intensywne.Probowalem w zyciu wiele rzeczy i nie tylko leków i takiego czegos nie doznalem nigdy...zobaczymy jak sie rozwinie sytuacja;)

Pozdrawiam

[Dodane po edycji:]

:D

Ale wszystko jest kolorowe i piękne :mrgreen: i ta lekkość ciala. Tak czułem sie tylko po zaciągnieciu się papierosem:D.Z każdym dniem czuję coraz większy luzik a zamierzam spotęgować to jeszcze dokładając agomelatyne.W ten sposob spotęguje antagonizm 5htc2 :lol:
zdesperowany1

Sortuj wg