LEKI PRZYJMOWANE STALE I DORAŹNIE

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

LEKI PRZYJMOWANE STALE I DORAŹNIE

przez luciana 15 lut 2010, 14:51
Witam założyłam nowy temat aby porozmawiać wyłącznie o lekach. Chciałam się zorentować jak długo przyjmujecie leki jakie to są leki? Aby ewentualnie podsunąć jakąś propozycje psychiatrze oraz dla własnej orientacji.
Ponieważ sama zazywam od 3 miesięcy coaxil 3/1 i wydaje mi się, że jest to zasłaby lek antydepresyjny dla mnie, ale biore go tylko z uwagi na to, że nie uzależnia i jest w miare bezpieczny. Dorywczo dostałam najsłabszy AFOBAM tak mi sie spodobał, że mogła bym na nim lecieć na okrągło ale mam płytki sen po nim. Więc chciała bym się Was poradzić co jest mocniejsze od coaxilu i czego moge sie spodziewać po zmianie leków? oraz waszą subiektywną ocene działaniu leków, który zażywacie.
INNE: znane mi specyfiki to FLUOKSYTYNA brałam ją ponad dwa miesiące i włosy mi wypadały garściami, osobiście bardzo źle się po niej czułam. Silne zawroty głowy, i spedek masy ciała aaa i nie ustająca depersonalizacja....
Teraz zażywając coaxil studiuje na tym się kończy moja działalność, nie jeżdze samochodem, nawet do szkoły sama nie jestem w stanie dojechać busem i dlatego powinnam zmienić lek i prosze o doradzenie co ewewntualnie mogła bym sie spodziewać u psychiatry.
Ideą tego tematu jest przegląd leków i waszej osobistej oceny działania leku.
Myśle, że wielu sobą mogło by to pomuc :)

Re: LEKI PRZYJMOWANE STALE I DORAŹNIE

przez agusiaww 16 lut 2010, 12:21
luciana, ja przyjmuje prawie rok wenlafaksyne -ALventa jest to dla mnie swietny lek antydepresyjny, tez nie uzaleznia, dodatkowo podzialal na moje lęki, depresji juz chyba nie mam :) A na sen biore neurlopetyk Chloroprotixen, 7 mg :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez luciana 16 lut 2010, 13:33
Dziękuje za rade porozmawiam na pewno o tym z psychiatrą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez polakita 16 lut 2010, 14:16
luciana napisał(a):Dorywczo dostałam najsłabszy AFOBAM tak mi sie spodobał, że mogła bym na nim lecieć na okrągło ale mam płytki sen po nim.

Afobam nie jest najsłabszym lekiem uspokajającym, kto ci tak powiedział? Wydaje mi się że najsłabsza jest hydroksyzina, która nie jest benzodiazepiną. Afobam jest pochodną benzodiazepiny, przy dłuższym stosowaniu może uzależniać. Może przeczytaj sobie wątek benzodiazepiny-t675.html
oraz
http://www.doz.pl/leki/p4332-Afobam ("Krótkotrwałe (do 4 tygodni) leczenie umiarkowanych lub ciężkich stanów lękowych", "istnieje ryzyko wystąpienia przyzwyczajenia i uzależnienia, zwłaszcza u osób ze skłonnością do nadużywania leków i alkoholu")

Najczęściej takie uspokajacze się bierze tylko na początku brania ssri, żeby wytrzymać nieprzyjemne "efekty uboczne". Więc tytuł twojego wątku jest bardzo dobry - leki przyjmowane stale i doraźnie, to jest znacząca różnica ;)
polakita

przez agnieszka.m 16 lut 2010, 14:26
luciana, ja stosuję lek antydepresyjny lerivon 60 mg, to bardzo dobry lek, stosowany na zespoły depresyjne oraz depresję lękową, dobrze sprawdza się przy depresji połączonej z bezsennością, jeśli oprócz depresji masz problemy ze snem to jak najbardziej go polecam - porozmawiaj o tym leku ze swoim lekarzem.
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

Sortuj wg