Jakie znacie najlepsze leki aktywizujące?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Jakie znacie najlepsze leki aktywizujące?

przez zdesperowany1 13 lut 2010, 13:51
no musisz montechristo pogadac o tych agonistach ,nie ma innego wyjscia;) substancja czynna ropinirol a leki adartel albo requip(drozszy).Ja jak poszedlem do swojej psych to ona wielkie oczy i nie wie co to jest:D ,no i musialem razem z nia wypisywac recepte w raz z dawka leku...co potem i tak okazalo sie w aptece błedne:D ale kupilem i sprawdzilem i z dopamina nie chce miec nic doczynienia...
zdesperowany1

przez ojerry 13 lut 2010, 23:03
Na mnie agoniści dopaminy nie działały, w odróżnieniu od Concerty czy bupropionu. Przy czym Concerta działa bardziej, hmm, naturalnie. Po bupropionie miałem nienaturalnego, noradrenalinowego spida.

przez montechristo 13 lut 2010, 23:12
ojerry napisał(a):Na mnie agoniści dopaminy nie działały, w odróżnieniu od Concerty czy bupropionu. Przy czym Concerta działa bardziej, hmm, naturalnie. Po bupropionie miałem nienaturalnego, noradrenalinowego spida.

O to mi sie podoba. Ja potrzebuje się,,ruszyć" i tak o tym pogadam z psychą - a jak cenowo to wygląda?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez old-Wujek_Dobra_Rada 14 lut 2010, 12:12
Concerta jest na różowe recepty?
old-Wujek_Dobra_Rada

przez ojerry 14 lut 2010, 12:26
Na różowe. Jak próbowałem zrealizować w pierwszej napotkanej aptece to pani oznajmiła, że narkotyków nie sprzedają :shock: i poleciła mi innego dilera :mrgreen: . Co za kraj... Osobiście radzę najpierw spróbować bupropionu. Ja receptę załatwiłem na Zyban u rodzinnej (rzucanie palenia) a w aptece bez problemów zamienili mi to na wella, bo ta sama dawka i substancja czynna a ponad połowę tańsze. Well XR dłużej się uwalnia od Zybanu przez co działa równiej i spokojniej.

Concerta 18 mg 30 szt 154 zł bez refundacji , z refundacją (do 18 lat, bo wg pani minister w dniu osiemnastych urodzin zostajesz ustawowo wyleczony z ADHD) ok 4 zł
Wellbutrin 150 mg 30 szt ok 50 zł
Ostatnio edytowano 14 lut 2010, 12:31 przez ojerry, łącznie edytowano 1 raz

przez old-Wujek_Dobra_Rada 14 lut 2010, 12:28
montechristo - to zapomnij. Różowej recki Ci nie dadzą na coś takiego
old-Wujek_Dobra_Rada

przez paradoksy 14 lut 2010, 12:30
:shock:

anyway,chciałam wtrącić, że jak chcecie dawkę serotoninki to jezdzcie czekoladę po prostu :mrgreen:
paradoksy

przez old-Wujek_Dobra_Rada 14 lut 2010, 12:31
paradoksy napisał(a)::shock:

anyway,chciałam wtrącić, że jak chcecie dawkę serotoninki to jezdzcie czekoladę po prostu :mrgreen:

To też na różową recpetę? :mrgreen:
old-Wujek_Dobra_Rada

przez paradoksy 14 lut 2010, 12:34
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):
paradoksy napisał(a): :shock:

To też na różową recpetę? :mrgreen:

raczej bez ;)
paradoksy

przez old-Wujek_Dobra_Rada 14 lut 2010, 12:38
Na diecie jestem :mrgreen: pozostają mi tylko leki na różowe recki :mrgreen:
old-Wujek_Dobra_Rada

przez ojerry 14 lut 2010, 12:41
a mnie różowa dieta :twisted:

przez montechristo 14 lut 2010, 23:05
ojerry napisał(a):a mnie różowa dieta :twisted:

A dlaczego taki problem z różowymi receptami? to nie dla chorych?
Mi myślę wystrczył bo Walbutrin i o tym pogadam z psych powiem jak jest i czego oczekuję.

przez old-Wujek_Dobra_Rada 15 lut 2010, 10:02
To są leki narkotyczne. Pod ścisła kontrolą. Zrobią wszystko, żeby przepisać je naprawdę w ostateczniości. Musisz jakieś badania porobić itd. Gdyby był do nich taki łatwy dostęp to bym sobie zmontował już dawno sevredol/ contiusy MST/ itd. ;P To nie ma tak jak z antydepresantami gdzie możesz lekarzowi zasugerować co byś chciał brać. I lekarze często poddają się tej sugesti.
old-Wujek_Dobra_Rada

przez Freddie Mercury 15 lut 2010, 14:53
różowe recepty są receptami szczególnego zarachowania... moja mama bierze od pewnego czasu Bunondol -silny przeciwbólowy lek opioidowy wydawany na różową recepte... leczy sie na ból neuropatyczny ,polineuropatie, przeczulice i inne i dopiero gdy przetestowała mase leków opioidowych jak choćby tramal które niewiele pomagały lekarz zdecydował sie na przepisanie tego specyfiku który niweluje ból zaledwie w 20 % ..ale lepsze to niż nic...
Freddie Mercury

Sortuj wg