Jakie znacie najlepsze leki aktywizujące?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Jakie znacie najlepsze leki aktywizujące?

przez ojerry 12 lut 2010, 09:29
To po co w takim razie lekarze specjaliści skoro pacjenci sami wiedzą co dla nich dobre

Specyfika psychiatrii polega na tym, że w zasadzie nie istnieje tu coś takiego jak obiektywna diagnoza. Nie można tu zrobić np. morfologii i stwierdzić, że za dużo cukru, za mało żelaza i co za tym idzie wskazać do leczenia odpowiednie organy i po jakimś czasie skontrolować stan zdrowia powtórnym badaniem. Psychiatra wystawia diagnozę na podstawie tego, co powie pacjent, kontroluje przebieg leczenia także na podstawie tego, co powie pacjent. A jeśli lekarz ignoruje fakt, że młodemu człowiekowi spada libido do zera, co jakby ma baaardzo negatywny wpływ na jakość jego życia, że o zdrowiu psychicznym już nawet nie wspomnę, to owszem, należy poważnie pomyśleć o zmianie lekarza, bo lekarz jest od tego, żeby problemy rozwiązywać a nie je ignorować. Inna sprawa, że jest mnóstwo pacjentów starających się przed lekarzem wymądrzać i podważać ich kompetencje co lekarz odbiera jako atak na ego (ego większości lekarzy wielkością dorównuje mgławicy Pegaza) i wynikiem tego jest postawa "nie, bo nie". Po prostu trzeba umieć rozmawiać.

Moja rada: Opowiedz lekarzowi o twoim problemie i zapytaj co zamierza z tym zrobić. Nie proś o przepisanie jakiegoś leku, tylko zapytaj lekarza, co o nim sądzi i czy sprawdził by się u ciebie. Jeśli odpowiedzi będą wymijające, stanowczo PROŚ o dokładniejsze wyjaśnienia. Zachowaj spokój, bo twoja irytacja działa na twoją niekorzyść.

przez Paranoja 12 lut 2010, 09:33
ojerry, owszem, niestety psychiatra czy psycholog to nie wróżka i jeśli pacjent nie mówi wszystkiego lekarzowi to on się nie domyśli co pacjentowi dolega. Jednak nie chodzi o to, że sobie wyczytam w necie co mi jest bo objawy pasuja poczytam na forach że jakiś lek jest świetny i pójdę powiem, że "Panie daj mi to czy i tamto bo mam to czy tamto".
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez old-Wujek_Dobra_Rada 12 lut 2010, 10:23
Ja trafiłem raz na psychiatrę który na pierwszych dwóch wizytach nie dał niczego sobie zasugerować. Natomiast na 3 wizycie mówiłem, że mam problemy ze snem a nie chcę brać typowych nasennych. Powiedział, że mogę sobie wybrać: doxepina, jakiś neuroleptyk, mianseryna, hydroksy zzyna. Ja się pytam: który lek wg. Pana doświadczeń byłby najlepszy w moim przypadku? Powiedział - nie wiem. Wybór należy do Pana.
old-Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ojerry 12 lut 2010, 12:06
Ja się pytam: który lek wg. Pana doświadczeń byłby najlepszy w moim przypadku? Powiedział - nie wiem. Wybór należy do Pana.

O fak :shock:

No to jest właśnie ta sytuacja w której należy zmienić konowała 8)

psycholog to nie wróżka i jeśli pacjent nie mówi wszystkiego lekarzowi to on się nie domyśli co pacjentowi dolega.

Jasne. Nie brałem pod uwagę sytuacji, gdzie pacjent oszukuje lekarza, żeby dostać to co chce, tylko sytuację gdzie pacjentowi i lekarzowi zależy na tym, żeby dociec prawdy. Jeśli lekarz stawia diagnozę i przepisuje odpowiednie leki to logicznie rzecz biorąc powinien potrafić uzasadnić swoje decyzje. To samo tyczy się niechęci do przepisania danego lekarstwa. Jeśli tego nie potrafi to albo sam nie wie, albo ma gdzieś wyjaśnienia, co prowadzi do spadku zaufania pacjenta zarówno do diagnozy jak i do samego lekarza a to ze względu na wywołany efekt psychologiczny może rzutować na powodzenie terapii. Inna sprawa jest taka, że czasami pacjent nie wie co jest istotne a co nie, a psychiatra nie pyta. W takiej sytuacji także wzrasta prawdopodobieństwo złej diagnozy.

przez old-Wujek_Dobra_Rada 13 lut 2010, 00:25
No ale do cholery. Prosiłem lekarza o neuroleptyk w najmniejszej dawce ponieważ MIAŁEM już i działał bardzo dobrze nasennie. Rano byłem wypoczęty i wyspany. Chciałem wyregulować sen. A ten zjeb wypisał mi kabramazepine którą mogę sobie tyłek podetrzeć.
Nawet największej sławy, światowy specjalista nie siedzi mi w głowie.
old-Wujek_Dobra_Rada

przez montechristo 13 lut 2010, 00:42
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):No ale do cholery. Prosiłem lekarza o neuroleptyk w najmniejszej dawce ponieważ MIAŁEM już i działał bardzo dobrze nasennie. Rano byłem wypoczęty i wyspany. Chciałem wyregulować sen. A ten zjeb wypisał mi kabramazepine którą mogę sobie tyłek podetrzeć.
Nawet największej sławy, światowy specjalista nie siedzi mi w głowie.

Ja następnym razem idę i mówie: zmnieszamy po woli Trittico ale proszę o cos na dopaminę(aktywizację)
I koniec. Ja nie udaję! chodzę na terapię, dużo pracuje nad sobą, ale jestem zmulony, nie mam napędu, kiedyś mnie rozsadzała energia

przez old-Wujek_Dobra_Rada 13 lut 2010, 00:57
Aktywizacja to raczej noradrenalina. I to napędza. A dopamina to hormon szczęscia.
old-Wujek_Dobra_Rada

przez old-Wujek_Dobra_Rada 13 lut 2010, 10:47
Często przyczyną jest niedobór piwa w organiźmie :D :D :D
old-Wujek_Dobra_Rada

przez ojerry 13 lut 2010, 11:49
Aktywizacja to raczej noradrenalina. I to napędza. A dopamina to hormon szczęscia

Błędne uproszczenie. No ale żeby w ogóle mówić o działaniu mózgu uproszczenia są nieuniknione :-)

Jeśli nasz mózg przyrównać by do walczącego żołnierza, to noradrenalina odpowiadała by za szybkość, dopamina za celność a serotonina za odwagę. Co z tego, że żołnierz jest szybki i odważny, jeśli strzela na oślep? Co z tego, że celny i odważny, jeśli 2 razy zdążą go trafić zanim przeładuje karabin? Co daje szybkość i celność skoro najchętniej został by w okopie?

przez old-Wujek_Dobra_Rada 13 lut 2010, 11:52
Zawsze może zostać kamikadze :mrgreen: :mrgreen:
old-Wujek_Dobra_Rada

przez Freddie Mercury 13 lut 2010, 12:53
to wy macie kierować swoim życiem a nie zestaw prochów każdy na inne niedostatki
Freddie Mercury

przez old-Wujek_Dobra_Rada 13 lut 2010, 13:22
Freddie Mercury napisał(a):to wy macie kierować swoim życiem a nie zestaw prochów każdy na inne niedostatki

Dokładnie. Zdrowy człowiek wytwarza wszystkiego tyle, żeby żyć w równowadze.
old-Wujek_Dobra_Rada

przez montechristo 13 lut 2010, 13:29
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):
Freddie Mercury napisał(a):to wy macie kierować swoim życiem a nie zestaw prochów każdy na inne niedostatki

Dokładnie. Zdrowy człowiek wytwarza wszystkiego tyle, żeby żyć w równowadze.

Tylko ja i cześć z nas nie jesteśmy zdrowi a bardzo już chciałbym być!

przez ojerry 13 lut 2010, 13:41
to wy macie kierować swoim życiem a nie zestaw prochów każdy na inne niedostatki

Wyrównanie niedostatków (bądź nadmiarów) umożliwia normalne kierowanie życiem. Choroby i cierpienie nie uszlachetniają, tylko upadlają. Taka np. ciężka depresja czy (jak w moim przypadku) ADD z depresją to kompletny życiowy paraliż. Leczenie odmieniło moje życie a co więcej życie ludzi mi bliskich. Po raz pierwszy w życiu czuję, że jestem podporą a nie ciężarem i chwała za to "prochom".

Sortuj wg