Jakie znacie najlepsze leki aktywizujące?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Jakie znacie najlepsze leki aktywizujące?

przez montechristo 10 lut 2010, 22:32
Freddie Mercury napisał(a):no niestety wenlafaksyna to dla mnie lek zagadka,reaguje na niego wyjątkowo wrażliwie ...teraz jestem na sertralinie od 4 tyg i zaczyna "coś " sie dziać ... widać moge mieć deficyt serotoniny i nadprodukcje noradrenaliny ,jesli chodzi o dopamine to... zostawie to dla miko 84 :D

a co myśliecie o tym że można mieć deficyt tych neurprzekaźników? od urodzenia??

przez Freddie Mercury 10 lut 2010, 22:44
mysle ze to mozliwe szczególnie u osób podatnych na zaburzenia depresyjne... dziś np. czytałem artykuł amerykańskich uczonych 8) w którym na podstawie badań dowodzili ze dzieci które jedzą bardzo dużo słodyczy są narażeni w póżniejszym wieku na alkoholizm ... słodycze pobudzają te same neuroprzekaźniki co alkohol ... jestem sceptyczny co do wywodów amerykańskich uczonych ale przekonuje mnie teoria która głosi ze wielu nałogowców uzależnia się zwykle od tego czego ma deficyt ... jednym podoba sie działanie kokainy innym heroiny-dlaczego ??? ;)
Freddie Mercury

przez old-Wujek_Dobra_Rada 10 lut 2010, 22:48
To mnie ciągnie do wszystkiego co euforyczne :roll: Chyba wiem w czym deficyt...
old-Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Freddie Mercury 10 lut 2010, 22:49
a dlaczego każdego faceta ciągnie tam z kąd wyszedł...???
Freddie Mercury

przez old-Wujek_Dobra_Rada 10 lut 2010, 22:52
Freddie Mercury napisał(a):a dlaczego każdego faceta ciągnie tam z kąd wyszedł...???

zgadnij
old-Wujek_Dobra_Rada

przez montechristo 10 lut 2010, 23:10
Freddie Mercury napisał(a):mysle ze to mozliwe szczególnie u osób podatnych na zaburzenia depresyjne... dziś np. czytałem artykuł amerykańskich uczonych 8) w którym na podstawie badań dowodzili ze dzieci które jedzą bardzo dużo słodyczy są narażeni w póżniejszym wieku na alkoholizm ... słodycze pobudzają te same neuroprzekaźniki co alkohol ... jestem sceptyczny co do wywodów amerykańskich uczonych ale przekonuje mnie teoria która głosi ze wielu nałogowców uzależnia się zwykle od tego czego ma deficyt ... jednym podoba sie działanie kokainy innym heroiny-dlaczego ??? ;)

No ciekawe.....ale czego ma za mało heroinista, kokainista, lub hazardowiec?
zapytuje bo ciężko mi dopasować tą teorię....

przez ojerry 10 lut 2010, 23:19
Odpowiednia aktywność życiowa jest związana ze stanem RÓWNOWAGI określonych substancji w mózgu oraz odpowiednią wrażliwością receptorów na te substancje. Niedobór albo nadmiar jednego z tych czynników zawsze będzie prowadzić do zaburzeń tej aktywności. Skoro napisałeś, że zaktywował cię Citalopram, to znaczy, że miałeś do czynienia z niedoborem serotoniny, natomiast jej nadmiar wywołany lekami doprowadził do spadku poziomu dopaminy i wzrostu prolaktyny, co zabiło twoje libido, które do sfery aktywności życiowej, co by tu nie mówić, jak najbardziej należy. Proponował bym wrócić do Citalopramu (może w mniejszej dawce) z dodatkiem bupropionu lub małych dawek metylofenidatu. Wilk będzie syty i owca cała :twisted: .

pozdrawiam

przez montechristo 10 lut 2010, 23:25
[quote="ojerry"]Odpowiednia aktywność życiowa jest związana ze stanem RÓWNOWAGI określonych substancji w mózgu oraz odpowiednią wrażliwością receptorów na te substancje. Niedobór albo nadmiar jednego z tych czynników zawsze będzie prowadzić do zaburzeń tej aktywności. Skoro napisałeś, że zaktywował cię Citalopram, to znaczy, że miałeś do czynienia z niedoborem serotoniny, natomiast jej nadmiar wywołany lekami doprowadził do spadku poziomu dopaminy i wzrostu prolaktyny, co zabiło twoje libido, które do sfery aktywności życiowej, co by tu nie mówić, jak najbardziej należy. Proponował bym wrócić do Citalopramu (może w mniejszej dawce) z dodatkiem bupropionu lub małych dawek metylofenidatu. Wilk będzie syty i owca cała :twisted:

To jest jakiś pomsł al ew takim razie musiałbym wycofywać powoli trittico i zwiększać cital i właczyć coś na dopaminę...

Tylko pytanie jest takie: Czy zamiast polepszyć nie popieprze ?
I czy psychiatra mi przepisze coś na dopaminę - ostatni coś nie chciał a dwa razy mówiłem o tym...

przez ojerry 10 lut 2010, 23:29
I czy psychiatra mi przepisze coś na dopaminę - ostatni coś nie chciał a dwa razy mówiłem o tym...

wyjaśnił dlaczego?

Generalnie wyższy poziom dopaminy obniża poziom serotoniny, aczkolwiek czytałem, że metylofenidat zwiększa odpowiedź kliniczną dla SSRI. Citalopram jest najbardziej selektywnym dla serotoniny znanym dotychczas związkiem.

przez old-Wujek_Dobra_Rada 10 lut 2010, 23:41
A może pomyśl o wenlafaksynie? U mnie się genialnie sprawdziła. Działa bardzo aktywująco. Oj bardzo ;)
old-Wujek_Dobra_Rada

przez montechristo 10 lut 2010, 23:43
ojerry napisał(a):

wyjaśnił dlaczego?

Generalnie wyższy poziom dopaminy obniża poziom serotoniny, aczkolwiek czytałem, że metylofenidat zwiększa odpowiedź kliniczną dla SSRI. Citalopram jest najbardziej selektywnym dla serotoniny znanym dotychczas związkiem.

tzn. najsilnieszy?

przez pete_27 10 lut 2010, 23:45
Montechristo jak chcesz coś na podniesienie dopaminy i nie szkoda Ci kasy to ładuj się śmiało w agomelatynę. Daje radę ten lek, podniosłem kilka dni temu dawkę i różnica jest naprawdę spora. Dopamina to spokój, zadowolenie i skupienie i taki człowiek jest właśnie po ago - relaksik.

[Dodane po edycji:]

Z SSRI najsilniejsza jest paroksetyna. Citalopram (i escitalopram) są najbardziej selektywne.
pete_27

przez montechristo 10 lut 2010, 23:56
pete_27 napisał(a):Montechristo jak chcesz coś na podniesienie dopaminy i nie szkoda Ci kasy to ładuj się śmiało w agomelatynę. Daje radę ten lek, podniosłem kilka dni temu dawkę i różnica jest naprawdę spora. Dopamina to spokój, zadowolenie i skupienie i taki człowiek jest właśnie po ago - relaksik.

[Dodane po edycji:]

Z SSRI najsilniejsza jest paroksetyna. Citalopram (i escitalopram) są najbardziej selektywne.

Można jakoś kupić agomelatynę? nie wiem ....gdzieś w stanach? oni mają tam dużo bez recepty...
Bo już widze jak mi psych to da...ostatnio wysępiłem lek an alzhaimera - riwestygminę...
ten mój psych jest jakiś taki niechętny - może i coś w tym jest...może się martwi jak będe z tych(trittico, cital) schodził....

przez pete_27 11 lut 2010, 00:05
Agomelatyna to antydepresant:) Na receptę, tyle, że droga bo 2 stówki kosztuje.
pete_27

Sortuj wg