chlorprothixen dla zwierząt ?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

chlorprothixen dla zwierząt ?

przez elzbieta66 08 lut 2010, 19:36
Witam !

Mam do wszystkich pytanie, trochę abstrakcyjne ale jednak mnie to nurtuje. Mianowicie jakiś czas temu usłyszałam, iż chlorprothixen działa na zwierzęta ( w tym przypadku psa) uspokajająco. Jedna pani opowiadała, iż jej pies był agresywny w stostunku do niej i innego psa, zaczęła podawać właśnie ten lek i zauważyła znaczną poprawę. Czy to możliwe ? Pozdrawiam wszystkich

Re: chlorprothixen dla zwierząt ?

przez linka 08 lut 2010, 20:01
elzbieta66, generalnie nie ma oddzielnych leków dla zwierząt i ludzi, a przecież psy czy koty też potrafią się stresować itd.
Moja psina(boi się huku sztucznych ogni) w okresie około - sylwestrowym cały czas jedzie na Hydroksyzinie lub jak ma gorsze jazdy dostaje Relanium (Diazepam) - wszystkie leki przepisane przez weterynarza.
Na własną rękę bym nie faszerowała zwierzaka, bo nawet nie wiemy jaka dawka by wystarczyła.

Ps. pomijam fakt, że jak pies jest agresywny to się z nim idzie do behawiorysty bo jest to zwykle spowodowane złym wychowaniem .....a nie natyka psa lekami uspokajającymi.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez elzbieta66 08 lut 2010, 20:31
No rozumiem ... Też tak właśnie podejrzewałam, chociaż zdziwiło mnie że neuroleptyki działają też na zwierzęta. Spotkałam się także z przypadkami podawania psom antydepresantów, które wyciszały i "układały" agresywne psy :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 08 lut 2010, 21:30
mój kot dostał fluo na depresję po kamicy nerkowej :mrgreen:
paradoksy

przez elzbieta66 08 lut 2010, 21:36
i ile podawałaś mu fluo ?
Powiem szczerze że też mam problemy ze swoją suczką i zastanawiam się czy nie pójść za radą koleżanki i nie spróbować podawać chlorprothixenu lub antydepresantu

przez paradoksy 08 lut 2010, 21:38
nie wzięła, wyniuchała jakkolwiek bym schowała w pokarmie.
paradoksy

przez linka 08 lut 2010, 21:59
elzbieta66, zadzwoń do jakiegoś behawiorysty jeśli są problemy z zachowaniem zwierzaka, zwykle daje się to jakoś rozpracować - no ale wymaga to wysiłku od strony właściciela....nie truj psa bez potrzeby takimi lekami....... :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg