Szybka zmiana SSRI na SNRI ...

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Szybka zmiana SSRI na SNRI ...

przez Majster 01 lut 2010, 22:28
aree1987 napisał(a):
celineczka3 napisał(a):
aree1987 napisał(a):Przecież nie odstawia tylko zmienia lek. Co się może takiego stać? Bez przesadyzmu. ;)

Każdy lek preciwdepresyjny działa na inne neuroprzekaźniki, zwiekszając ich poziom w mózgu. Ale mózg to nie żolądek, nie można pakować do niego w krótkim czasie różnych rzeczy bo zaczyna nie nadążać z dostosowywaniem się do zmieniających warunków.
Niestrawność nie spowoduje jakichś tragicznych skutków ale nieadekwatność działania mózgu może całkowicie rozchwiać psychike.

To czym wytłumaczysz częstą praktyke lekarską kiedy przy odstawianiu antydepresantu jednego przepisuje sie drugi o dłuższym okresie półtrwania żeby przyzwyczaić organizm?
Z reszta 2 tygodnie brania to jest nic jeszcze sertraliny która jest bardzo łagodna w porównaniu do paroksetyny czy wenlafaksyny...

A Ty rozumiesz temat wątku? Bo odnosze wrazenie ze Ty wszystkie psychotropy do jednego worka wkladasz ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez aree1987 01 lut 2010, 22:32
Majster napisał(a):

A Ty rozumiesz temat wątku? Bo odnosze wrazenie ze Ty wszystkie psychotropy do jednego worka wkladasz ;)

Rozumiem, i przerobiłem w praktyce, wenlafaksyna w dawkach do 150mg działa jak typowy SSRI.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Majster 01 lut 2010, 22:34
aree1987 napisał(a):
Majster napisał(a):A Ty rozumiesz temat wątku? Bo odnosze wrazenie ze Ty wszystkie psychotropy do jednego worka wkladasz ;)
Rozumiem, i przerobiłem w praktyce, wenlafaksyna w dawkach do 150mg działa jak typowy SSRI.
No i tą wlasnie wypowiedzia dales dowod, ze jednak nie rozumiesz :mrgreen: :mrgreen:
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aree1987 01 lut 2010, 22:35
Majster napisał(a):
aree1987 napisał(a):
Majster napisał(a):A Ty rozumiesz temat wątku? Bo odnosze wrazenie ze Ty wszystkie psychotropy do jednego worka wkladasz ;)
No i tą wlasnie wypowiedzia dales dowod, ze jednak nie rozumiesz :mrgreen: :mrgreen:

Chyba sie jednak nie rozumiemy.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez Majster 01 lut 2010, 22:37
aree1987 napisał(a):Chyba sie jednak nie rozumiemy.
Ja rozumiem, Mercury rozumie, Calineczka tez rozumie, ale Ty nie ..

przez celineczka3 01 lut 2010, 22:38
Być może po prostu poprzedni lek nie działa i trzeba zmienic na inny, albo są to leki o podobnym spektrum działania. Jednak mówimy o ssri i ssnri a ona jak wiemy się między sobą dość znacznie różnią.
celineczka3

przez aree1987 01 lut 2010, 22:40
Majster napisał(a):
aree1987 napisał(a):Chyba sie jednak nie rozumiemy.
Ja rozumiem, Ty nie ..

Nie to Ty nie rozumiesz..
Poza tym przechodziłem z SSRI na SNRI pod kontrolą lekarza nie robiłem tego na własną rękę. Było to z dnia na dzień takie było zalecenie.
Prędzej obawiałbym się skutków ubocznych ale wenlafaksyny niż samego odstawienia sertraliny, ale to już wynika z różnicy moca działania obu, co też jest w sumie subiektywne.

[Dodane po edycji:]

celineczka3 napisał(a):Być może po prostu poprzedni lek nie działa i trzeba zmienic na inny, albo są to leki o podobnym spektrum działania. Jednak mówimy o ssri i ssnri a ona jak wiemy się między sobą dość znacznie różnią.

Ale w niskich dawkach wenlafaksyna akurat blokuje tylko wychwyt zwrotny serotoniny czyli dziala bardzo podobnie do SSRI.
http://www.youtube.com/watch?v=iQPcffhGTyI
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez celineczka3 01 lut 2010, 22:54
Aree mnie też tak z dnia na dzień zmieniali psychotropy to wpadłam w taką depresje, że dotąd się wygrzebuje....Jak widzisz reakcje ludzkie czasami mogą być dość ostre o czym wie każdy mądry lekarz, dlatego prewencyjnie nie powinno się takich rzeczy robić.
celineczka3

przez Majster 02 lut 2010, 07:20
Widocznie on nie trafil na madrego lekarza. Albo kreci tutaj jakis film. Startowanie pacjenta po zmianie lekow od razu od dawki wenlafaksyny 150mg jest po prostu nieprofesjonalne. Ta substancja wystepuje w kilku postaciach i prawidlowo powinien dostawac najpierw 37.5 lub 75mg/dobe a dopiero po tygodniu-dwoch 150 i to tylko wtedy gdy nie ma jakichs nieprzewidzianych reakcji. Poza tym wystarczy zwykla lektura ulotki aby nawet laik doczytal o zagrozeniach i interakcjach.

przez aree1987 02 lut 2010, 13:22
Majster napisał(a):Widocznie on nie trafil na madrego lekarza. Albo kreci tutaj jakis film. Startowanie pacjenta po zmianie lekow od razu od dawki wenlafaksyny 150mg jest po prostu nieprofesjonalne. Ta substancja wystepuje w kilku postaciach i prawidlowo powinien dostawac najpierw 37.5 lub 75mg/dobe a dopiero po tygodniu-dwoch 150 i to tylko wtedy gdy nie ma jakichs nieprzewidzianych reakcji. Poza tym wystarczy zwykla lektura ulotki aby nawet laik doczytal o zagrozeniach i interakcjach.

Jesteś totalnym ignorantem albo nie umiesz czytać.. Startowałem od dawki standardowej tj. 75mg 37,5mg przepisuje się osobom naprawdę wrażliwym na leki, albo panikarzom.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez aree1987 03 lut 2010, 16:52
Venlectine napisał(a):aree1987 bo moze to tylko zwiekszyc niepozadane efekty.

Może ale nie musi, wszystko to kwestia reakcji danego organizmu na lek. Także ta dyskusja wydaje się być nierozstrzygnięta- ile ludzi tyle opinii.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

Sortuj wg