Szybka zmiana SSRI na SNRI ...

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Szybka zmiana SSRI na SNRI ...

przez Freddie Mercury 01 lut 2010, 20:58
biore sertraline 16 dni i zero pozytywnych efektów,jedyne co mi ten lek daje to same negatywy-ból głowy,zobojętnienie i brak motywacji,jak sadzicie czy zmiana z dnia na dzień sertraliny na wenlafaksyne mi nie zaszkodzi?
Freddie Mercury

Re: Szybka zmiana SSRI na SNRI ...

przez aree1987 01 lut 2010, 21:04
Ja pod koniec listopada przechodziłem ze 150mg sertraliny na 75mg wenlafaksyny i nic mi nie było. Tylko że wenla zaczęła działać po ponad mcu..
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez celineczka3 01 lut 2010, 21:05
No jednak 2 tygodnie to dla ssri juz sporo.Na pewno tak nagłe odstawienie nie będzie korzystne.Poza tym takie posunięcia zawsze trzeba konsultować z lekarzem bo można sobie problemów narobić.
celineczka3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Freddie Mercury 01 lut 2010, 21:10
widze ze zdania są jednak podzielone... to prawda ze 2 tygodnie powinny dawac conajmniej zwiastun poprawy czego u mnie wogóle nie obserwuje ale prawdą moze okazac sie to ze te leki nie koliduja ze soba bo wenlafaksyna w małych dawkach działa podobnie do SSRI.... i bądź tu człowieku mądry......i zdrowy :?
Freddie Mercury

przez Majster 01 lut 2010, 21:13
Ja przerabialem szybkie przejscie z paroksetyny na wenlafaksyne. U mnie skonczylo sie szpitalem, ale mysle ze bez wzgledu na zmiane lekow i tak bym tam wyladowal bo bylem wtedy naprawde w paskudnej formie.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Freddie Mercury 01 lut 2010, 21:16
głowa mi dosłownie eksploduje,jakby mi ją ktoś ścisnął imadłem i tak od 16 dni... to nie jest normalne.....chyba.... nie wiem co robić ,lekarz będzie dopiero pod koniec lutego ... zostaje wóz albo przewóz na własną odpowiedzialność bo tak jak obecnie żyć sie nie da........................
Freddie Mercury

przez celineczka3 01 lut 2010, 21:22
Jeśli jesteś w takiej sytuacji to ja bym po prostu stopniowo zmniejszała dawkę ssri, ale na pewno nie robiła tego bardzo szybko, bo naprawde moga być problemy.
celineczka3

przez pete_27 01 lut 2010, 21:23
Ja po roku brania paroksetyny przeszedłem w sertralinę. Między lekami zrobiłem chyba z 5 dni przerwy. Poszło całkiem nieźle, ale z dzisiejszego punktu widzenia uważam, że nie był to dobry pomysł. Ostatnio pytałem jednak o to lekarza i powiedział, że postąpiłem dobrze i niczym to nie groziło.
pete_27

przez Freddie Mercury 01 lut 2010, 21:34
chyba tak zrobie zmniejsze dawke pobiore ją 2 dni i wskakuje na wenle... wiecie im wiecej czytam o lekach,depresji i nerwicy tym coraz wiekszy mam mętlik w głowie ... zaufam chyba intuicji bo racjonalne myslenie zamiast porzadkować życie tylko je utrudnia... i rozmywa to co jest oczywiste...
ps.swego czasu brałem efectin przez 2 tyg. i pozytywy takie jakich oczekiwałem czułem od 1 kaps. (odrzuciłem bo negatywy jak jadłowstret i bezsennosc mnie zabijały).. ale teraz jestem zaprawiony w brodzeniu po bagnie dzieki temu co mi zaserwowała sertralina wiec mam nadzieje ze przezyje tą zmiane...
dzieki za zainteresowanie i pozdrawiam...
Freddie Mercury

przez jantarek 01 lut 2010, 21:38
Ja odstawiłem sertralinę po tygodniu brania od razu i nie było skutków ubocznych.
jantarek

przez aree1987 01 lut 2010, 21:39
Przecież nie odstawia tylko zmienia lek. Co się może takiego stać? Bez przesadyzmu. ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez zdesperowany1 01 lut 2010, 21:50
ojoj ja po 2 tygodniach odstawilem paroksetyne i po 2 dniach tak mna wykrecalo ze malo sam w psychiatryku nie wylądowalem:)
zdesperowany1

przez celineczka3 01 lut 2010, 22:20
aree1987 napisał(a):Przecież nie odstawia tylko zmienia lek. Co się może takiego stać? Bez przesadyzmu. ;)

Każdy lek preciwdepresyjny działa na inne neuroprzekaźniki, zwiekszając ich poziom w mózgu. Ale mózg to nie żolądek, nie można pakować do niego w krótkim czasie różnych rzeczy bo zaczyna nie nadążać z dostosowywaniem się do zmieniających warunków.
Niestrawność nie spowoduje jakichś tragicznych skutków ale nieadekwatność działania mózgu może całkowicie rozchwiać psychike.
celineczka3

przez aree1987 01 lut 2010, 22:27
celineczka3 napisał(a):
aree1987 napisał(a):Przecież nie odstawia tylko zmienia lek. Co się może takiego stać? Bez przesadyzmu. ;)

Każdy lek preciwdepresyjny działa na inne neuroprzekaźniki, zwiekszając ich poziom w mózgu. Ale mózg to nie żolądek, nie można pakować do niego w krótkim czasie różnych rzeczy bo zaczyna nie nadążać z dostosowywaniem się do zmieniających warunków.
Niestrawność nie spowoduje jakichś tragicznych skutków ale nieadekwatność działania mózgu może całkowicie rozchwiać psychike.

To czym wytłumaczysz częstą praktyke lekarską kiedy przy odstawianiu antydepresantu jednego przepisuje sie drugi o dłuższym okresie półtrwania żeby przyzwyczaić organizm?
Z reszta 2 tygodnie brania to jest nic jeszcze sertraliny która jest bardzo łagodna w porównaniu do paroksetyny czy wenlafaksyny...
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

Sortuj wg