Czy leki mogą zmienić moją osobowość?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Czy leki mogą zmienić moją osobowość?

przez pete_27 13 sty 2010, 22:42
Mi się wydaje, że coś we mnie leki zmieniły-konkretnie stałem się bardziej otwarty i ekstrawertyczny-jak w tym artykule. Ale ile w tym leków, a ile wpływu pracy etc to ciężko ocenić. Bankowo jednak pod wpływem długotrwałego ich brania człowiek musi się zmieniać bo jeśli pod ich wpływem zmienia się nasze zachowanie to długotrwała zmiana zachowania musi w końcu zmieniać nas samych. Człowiek zmienia się zresztą całe życie.
pete_27

przez magdalenabmw 14 sty 2010, 10:32
Pete- ja brałam SSRI jedyne 4 miesiące a już czułam sie jak 'nafrytana' i powiem że ten ekstrawertyzm był dla mnie największym skutkiem ubocznym :( I jeśli ma mi sie tak na całe życie zrobić od tych leków to ja pieprze, nie chce sie leczyć. Wszystkie leki tak działają czy tylko SSRI?
magdalenabmw

przez kotecek 14 sty 2010, 11:21
U mnie jak narazie nic się nie zmienia:( dalej czuje się źle, sporo lęków i złych m :( yśli
Ze wszystkiego najbliższy wiary jest, być może, najbardziej zagorzały ateizm.
— Fiodor Dostojewski

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pete_27 14 sty 2010, 22:34
magdalenabmw napisał(a):Pete- ja brałam SSRI jedyne 4 miesiące a już czułam sie jak 'nafrytana' i powiem że ten ekstrawertyzm był dla mnie największym skutkiem ubocznym :( I jeśli ma mi sie tak na całe życie zrobić od tych leków to ja pieprze, nie chce sie leczyć. Wszystkie leki tak działają czy tylko SSRI?

Hmmmm.... Faktycznie-co to jest 4 miesiące:) Ja "eseseraje" brałem przez prawie 2 lata. Wydaje mi się, że z leków potencjalnie zmieniających psychę będą to głównie SSRI i TLPD-to leki w zasadzie najsilniejsze i najsilniej dające "odmienny stan świadomości". Wyobraź sobie, że na codzień byłaś "intro", a po lekach jesteś "ekstra" i bierzesz je przez dłuższy czas-zmiany muszą w końcu nadejść. Druga sprawa jest taka, że te leki zmieniają chemię w mózgu, a mózg jest podatny na wpływ i jeśli przez dłuższy czas jest pod danym wpływem to się do zmian adoptuje. Taka jest moja opinia. Niestety może być też to ujemny wpływ. Ja np. oceniam, że po rocznej kuracji paroksetyną, moja pamięć już nie wróciła do takiego stanu jak kiedyś. Podobnie koncentracja. A niby jest tak, że te leki się odstawia i wszystko wraca do poprzedniego stanu. Gówno prawda!
pete_27

przez kuzyn 15 sty 2010, 19:53
C odo tego arta z onetu to dobrze by było gdyby badania nie były robione jednostronnie.
SSRI w tym paroksetyna u niektórych ludzi sprawdzają się świetnie, u innych jedynie powodują amotywacje, co do ekstrawertyzmu i paroksetyny to też nie jest tak zawsze i u wszystkich, u części autystyków występuje o conajmniej 40 procent podwyższony poziom serotoniny w niektórych częściach mózgu, a autyzm to krańcowa introwersja.
Także dobrze by firmy farmaceutyczne sponsorujące te badania wykazywały też przeciwległy biegun działania.
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez Earthangel 15 sty 2010, 20:14
tego typu leki niedość, że poważnie trują organizm, to jeszcze wpływają na osobowość, niekoniecznie w pozytywny sposób. jest tyle o wiele lepszych i zdrowszych sposobów, ktore nie wpływają negatywnie na organizm. branie tabletek jest najprostsze, ale one w zasadzie lagodza objawy, nie niwelujac przyczyn, a w zasadzie to przede wszystkim szkodząc. to tak jakby rane, wymagajaca interwencji chirurga, jedynie zabandażować :D

przez magdalenabmw 15 sty 2010, 21:16
Earthangel- wiesz co, ja choruję już 2 lata i brałam SSRI i benzo, niestety przerwałam leczenie. Teraz mam tylko benzo dorażnie.
Leki może i są złe, ale mi uratowały życie -dosłownie.
Leki czesto są jedyną drogą do tego aby stanąć na nogi i mieć siłę iść na terapie i leczyć sie też innymi sposobami.
Wiesz co, jak miałam derealizację, myśli samobójcze- miałam dość!, lęk wolnopłynący, 20 ataków na dobę i tysiąc innych objawów to mogłi by mi nawet heroinę podawać jesli to miało by pomóc. I gówno mnie wtedy interesowało że leki są 'złe' - uratowały mi zycie. I tyle.

Dlatego leki znowu będę brać. Ale boję sie że bardzo mnie zmienią bo SSRI jadłam krótko a już czułam sie jak nie 'ja' i taka pobudzona że maskara, jak je odstawiłam to sie lepiej poczułam!

Ale CHCĘ i MUSZĘ brać leki.
magdalenabmw

przez majstero 15 sty 2010, 21:44
Earthangelnie wiem gdzie taki rzeczy wyczytałaś bo wątpie żebyś przeżyła je na własnej skórze.
Earthangel napisał(a): jest tyle o wiele lepszych i zdrowszych sposobów, ktore nie wpływają negatywnie na organizm.

Niby jakie ?meliska, wiara w boga(specjalnie napisane z małej litery).
Earthangel napisał(a): branie tabletek jest najprostsze, ale one w zasadzie lagodza objawy, nie niwelujac przyczyn, a w zasadzie to przede wszystkim szkodząc. to tak jakby rane, wymagajaca interwencji chirurga, jedynie zabandażować :D

Tabletki mają własnie tylko złagodzić objawy. Lwią część pracy przeprowadza się u psychologa i tutaj niweluje się przyczyny choroby.
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez realista 15 sty 2010, 23:21
mogą i zmieniają, nie wiem czy trwale, ale na pewno w trakcie ich przyjmowania jest ona w fazie zmiany, którą się odczuwa poprzez sny, realistyczne, takie, które się pamięta po przebudzeniu, to jest fajne, ale obawiam się, że na trwale leki nie są w stanie zmienić osobowości.
realista

Sortuj wg