Ważne pytanie o działaniu leków przeciwdepresyjnych!!!

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Ważne pytanie o działaniu leków przeciwdepresyjnych!!!

przez basior 15 gru 2009, 16:23
mam do Was pytanie,otóż zastanawia mnie pewien aspekt stosowania antydepresantów...czy uzasadnione jest przekonanie że im silniej reagujemy na lek przeciwdepresyjny na początku terapii jesli chodzi o intensywnosc objawów negatywnych jakie dany lek posiada tym lepsze będzie jego działanie gdy ujawni się jego efekt terapeutyczny???..
chodzi o to że Wenlafaksyna wywołuje u mnie nawet w minimalnych dawkach rzędu 19 mg bardzo nasilone negatywne objawy typu silny jadłowstret,bezsennosc,pobudzenie itp...a wiec rzekomo naturalne objawy początkowe...oczywiscie chodzi mi tylko o szczególnie duże ich nasilenie w moim przypadku na poczatku terapii,czy wynikac moze z tego przesłanka ze skoro tak mocno reaguje na ten lek to bedzie on działał pozytywnie gdy się "rozkręci"?
basior

Re: Ważne pytanie o działaniu leków przeciwdepresyjnych!!!

przez linka 15 gru 2009, 16:27
basior napisał(a):...czy uzasadnione jest przekonanie że im silniej reagujemy na lek przeciwdepresyjny na początku terapii jesli chodzi o intensywnosc objawów negatywnych jakie dany lek posiada tym lepsze będzie jego działanie gdy ujawni się jego efekt terapeutyczny???..

Nie wydaje mi się, żeby występowanie lub brak skutków ubocznych przy stosowaniu antydepresnatów był w jakikolwiek sposób powiązany z tym, czy dane leki na nas zadziałają.....ale może niech odpowie tez ktoś kto brał różne rodzaje lekó i ma większe doświadczenie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez basior 15 gru 2009, 16:32
chodzi o to ze brałem duzo róznych leków przeciwdepresyjnych i najbardziej mocno reagowałem na wenlafaksyne co bynajmniej nie swiadczy o jej złym wpływie przeciwdepresyjnym...brałem zawsze kilka dni bo nie mogłem zniesc objawów nieporzadanych... moze poprostu brakuje mi bardzo dużo tych substancji na które działa wenlafaksyna i stąd moja ekstremalna reakcja nawet na bardzo subtelne dawki tego leku...nie wiem co mam o tym myslec...
basior

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 15 gru 2009, 19:49
basior napisał(a):...czy uzasadnione jest przekonanie że im silniej reagujemy na lek przeciwdepresyjny na początku terapii jesli chodzi o intensywnosc objawów negatywnych jakie dany lek posiada tym lepsze będzie jego działanie gdy ujawni się jego efekt terapeutyczny???..

O niczym podobnym nigdy nie slyszalem, wg mnie taka relacja nie istnieje.

basior napisał(a):chodzi o to że Wenlafaksyna wywołuje u mnie nawet w minimalnych dawkach rzędu 19 mg bardzo nasilone negatywne objawy ...

Dawki terapeutyczne wenlafaksyny to 75 i 150mg w kapsulkach. Skad wytrzasnales dawke 19mg? Bawisz sie w jakies przesypywanie kapsulek? Stanowczo odradzam.

Stosowanie leków psychotropowych wymaga sporo cierpliwosci. Nie mzoesz oczekiwac, ze branie wenlafaksyny "po pare dni" da Ci szanse na uzyskanie jakiejs rownowagi, musisz przyjmowac lek minimum kilka tygodni aby efekt jego dzialania byl wyrazny.
Ostatnio edytowano 15 gru 2009, 19:54 przez Majster, łącznie edytowano 1 raz
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez basior 15 gru 2009, 19:51
brałem pół tabletki velafaxu 37,5 mg ,czyli ok.19 mg 8)
basior

przez Majster 15 gru 2009, 20:02
No dobrze, niech bedzie. To lekarz przepisal lamanie tabletek i takie male dawki?
Bralem efectin 75 i 150 (kapsulki) i jak juz zaczelo dzialac to dzialalo OK :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez aree1987 15 gru 2009, 20:10
Ja do wczoraj nie czułem nic łykając Efectin er 75mg, oczywiście nic pozytywnego, negatywy byly dzisiaj równe 3tygodnie i wreszczcie coś czuje, nawet lekka euforia jest. :)
Ostatnio edytowano 15 gru 2009, 20:13 przez aree1987, łącznie edytowano 1 raz
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez basior 15 gru 2009, 20:10
lekarz przepisał mi efectin 75 mg i od razu kazal mi brac takie dawki,moja mama leczy sie na ból neuropatyczny i brała velafax ,miała akurat dawke 37,5 mg,byłem przezorny i wziołem pół tej dawki i szczescie ze tak zrobiłem bo po dawce 4 razy wiekszej (75 mg) prawdopodobnie bym umarł.
basior

przez Majster 15 gru 2009, 20:16
Ze tak sie zapytam: na co chorujesz? Ci Ci zdiagnozowano?

przez basior 15 gru 2009, 20:26
depresja ,lęki ,bezsennosc,natrectwa ...,ekstremalny niepokój wewnetrzny..jestem seksoholikiem takze wyczerpałem chyba cały zapas dopaminy i serotoniny i stad moje dołytak przynajmniej ja sadze ,lekarz o tym nie wie :P
basior

przez Majster 15 gru 2009, 20:29
Chwila chwila.. A ile Ty masz lat? I dlaczego: "lekarz o tym nie wie"?

przez basior 15 gru 2009, 20:37
prawdopodobnie jestem starszy od Ciebie ,a lekarz nie musi o wszystkim wiedziec,wystarczy ze leczy mnie objawowo a seksoholizm traktuje jako mój niechlubny sekret
basior

przez Majster 15 gru 2009, 20:42
Nie odpowiedziales na pytanie.
Poza tym dlaczego to niby sexoholizm ma byc niechlubny? Wstydzisz sie tego? Przed kim? Przed nami? Przed psychiatra? Myslisz ze nie widzial ciekawszych przypadkow?

przez basior 15 gru 2009, 20:45
to nałóg z którego niepotrafie wyjsc juz od dłuzszego czasu,ruinuje mózg jak opioidy i tak samo mocno uzaleznia,leki przeciwdepresyjne maja mi pomóc na skutki jakie poczynił ten nałóg w mojej głowie
basior

Sortuj wg