SSRI/SNRI i kortyzol

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

SSRI/SNRI i kortyzol

przez Rev 13 lis 2009, 23:41
Hej,

Wiecie coś może na temat tego jak leki z grupy SSRI oraz SNRI wpływają na poziom kortyzolu w organizmie?

Hormon ten jest często podwyższony u osób cierpiących na nerwice i ma on za zadanie chronić przeciążony system nerwowy. Niestety nie ma róży bez kolców i hormon ten niszczy kości, paskudzi i sciencza skórę, niszczy narządy wewnętrzne oraz "otłuszcza" ciało powodując cellulitis oraz ginekomastie, a u kobiet nadmierne owłosienie ciała.

Zależy mi na tym by dobrać leki tak, by obniżyć jego poziom w organizmie, bo nie chce być zniszczony przez ten wytwór nadnerczy, który powoli już zaczyna siać spustoszenie.

Pozdrawiam!
We'll ride the spiral to the end and may just go where no one's been
Rev

Re: SSRI/SNRI i kortyzol

przez basior 14 lis 2009, 20:53
Coaxil ponoc tłumi reakcje osi podwzgórze-przysadka mózgowa-nadnercza..moze warto spytac lekarza o ten lek?
basior

przez Rev 14 lis 2009, 22:28
Dziękuje ślicznie basiu:)
Rev

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez olo20 23 lis 2009, 09:52
Czytałem, że podobno Ketotifen ma działanie blokujące kortyzol. Jest to lek stosowany w alergii i astmie, działa także uspokajająco, poprzez blokadę receptora H1 (należy do I generacji przeciwhistaminików, więc nie wiem, czy nie blokuje też przypadkiem serotoniny - odwrotnie do SSRI - ale takiej akurat informacji nie znalazłem np. w Wikipedii)... Stosuje się to co 12 godzin. A Coaxil (tianeptyna) uchodzi za placebo.
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

przez desperat 23 lis 2009, 18:07
Dokładnie. Tianeptyna wg wielu lekarzy jest placebo.

przez Rev 27 lis 2009, 04:14
Nie wiem czy w to wierzyć, skoro jest to wprowadzone jako lek wiec musiało przejść badania. Poza tym ludzie piszą, ze maja skutki uboczne wiec... Może po prostu nie na wszystkich działa? Nie wiem... Ale się być może dowiem. Dzięki za posty :)
Rev

przez olo20 27 lis 2009, 08:49
"Leki homeopatyczne" też musiały przejść badania, co więcej są nieraz - ba - bardzo drogie, co nie zmienia faktu, że stopień stężenia substancji czynnych jest w nich tak śladowych ilościach, jak w każdej przypadkowej butelce wody...
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

przez miko84 28 lis 2009, 23:32
Nie porównuj coaxilu do środków homeopatycznych. Jakby był placebo to by nie był nadużywany przez narkomanów. Spróbuj mieć odlot na środku homeopatycznym.
miko84

przez Rev 03 gru 2009, 04:06
Doczytałem się, ze każdy SSRI wyrównuje kortyzol, więc jak układ jest zaburzony jedynie przez nerwice czy depresje, to zostanie wyregulowany.
Rev

Sortuj wg