Wczesne wybudzanie się -Jaki lek Wam pomógł

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Wczesne wybudzanie się -Jaki lek Wam pomógł

przez zenio 15 wrz 2009, 16:23
Witam
Mam problem z wczesnym wybudzaniem się tj. po około 4-5 godź snu po czym czuję się nie wypoczęty.
Brałem Lerivon który skutecznie wydłużał sen ale po pewnym czasie odstawiłem go bo nie czułem się dobrze w ciągu dnia. Próbowałem inne leki, ale nie bardzo pomagają na długość snu, a jeśli tak to przez dzień czuję się przymulony.
Jeśli chodzi o depresje u mnie to nie czuję się jakoś specjalnie przygnębiony, chociaż podobno przyczyną
wczesnego budzenia się jest depresja.
Napiszcie jakie leki pomogły Wam wydłużyć sen po których dobrze żeście się czuli w ciągu dnia.

Re: Wczesne wybudzanie się -Jaki lek Wam pomógł

przez agusiaww 15 wrz 2009, 16:47
Ja na sen biore chloropernazyne i jest ona takze przeciwlękowa, mi swietnie pomaga na sen na lęki nic nie dziala.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Anna R. 15 wrz 2009, 18:28
Kombinacja trazodonu i mianseryny. Sypia się dobrze, a w dzień jest się energicznym i nie otępiałym. Dobry jest tez Bellergot, usypia i nie przymula.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lea_k 15 wrz 2009, 19:39
Witam,

proponuję zwykły ziołowy "nerwosol" po odpowiedniej dawce (wg ulotki) bedziesz spał jak dziecko jest to lek ziołowy więc bezpieczny a naprawde skuteczny, a w dzień wogóle nie czujesz skutków picia nerwosolu ! polecam !! mi bynajmniej pomógł rewelacyjnie.
LEA_K

przez Anna R. 15 wrz 2009, 20:30
Z leków ziołowych bez recepty niezły jest Benosen. Bardzo tani, można wypróbować.
Herbert Grönemeyer

przez zenio 16 wrz 2009, 15:21
Jeśli chodzi o preparaty ziołowe to moze one pomagają jak nie można zasnąć, ale przy wczesnym wybydzaniu raczej nic nie dają ponieważ sam próbowałem.Benosen także niezbyt skutkował.
Zażywałem mianseryne jako Lerivon i rzeczywiście sypia się dobrze, ale skutki uboczne mi zbytnio przeszkadzały tj. ból nóg -gdy sie wiecej pochodziło trudno było wytrzymać, przybieranie na wadze, otepienie szczególnie do południa. Anno R w jakich dawkach zażywałaś Trazodon i Mianseryne?
Czy znacie jeszcze jakieś inne leki które Wam pomogły?

przez Anna R. 16 wrz 2009, 22:04
Trazodon 75 mg i mianseryna 30 mg. Nie chodzę po nich przymulona, wręcz przeciwnie.

Inne leki to Tisercin, Valdoxan i Chlorprothixen. Próbuj, może któryś z nich wpłynie pozytywnie na długość snu.

[Dodane po edycji:]

Ktoś na forum pisał tez, ze nasennie dobrze działa Olzapin.
Herbert Grönemeyer

przez mariogangsta 24 wrz 2009, 11:33
A JA PROPONÓJE SWIETNY LEK NASENNY SAM GO UŻYWAM JUŻ OD 2 LAT,MIANOWICIE ESTAZOLAM-USYPIASZ A RANO BUDZISZ SIE WYPOCZETY I RZEŚKI:)

przez Anna R. 24 wrz 2009, 12:14
Od dwóch lat??? Co za lekarz ci to przepisuje? Naprawdę współczuje, nie tknęłabym tego nawet kijem.
Herbert Grönemeyer

przez matrixor 25 wrz 2009, 11:13
Estazolam jest lekiem przeznaczonym do krótkotrwałego stosowania, dopóki antydepresany się nie rozkręcą. Co za lekarz przez dwa lata regualrnie wypisuje ci estazolam?
matrixor

przez Abradab 25 wrz 2009, 11:21
O rany, aż się przeraziłem widząc ile Wy tych leków na sen bierzecie o.O Też miałem problem ze snem na początku swojej "kariery z nerwicą". Lekarz przepisał mi przed snem Hydroxyzynę, ale szybko z niej zrezygnowałem. Przede wszystkim organizm musi być wyluzowany, trzeba zadbać o jakiś relaks w ciągu dnia. Wyeliminować kawę, napoje energetyczne jeżeli ktoś je zażywa, kolacja min. 2h przed snem (oczywiście lekkostrawna), a przed kolacją jakiś wysiłek fizyczny (ćwiczenia bardziej aerobowe niż siłowe). Na mnie to działa, radzę unikać leków za wszelką cenę, zdrowy sen to zupełnie co innego niż sen "chemiczny". Pzodrawiam.

przez zenio 04 paź 2009, 15:35
Ja też nie jestem zwolennikiem brania leków na sen, ale jakbyście przez kilka nocy spali po 3-4 godź to pewnie byście zrozumieli dlaczego się to bierze. Oczywiście próbuję także różnych metod żeby lepiej spać np. relaksacja, sport, ale często to nie pomaga. Nadal nad tym pracuję, ale kiedy mi się uda spać bez niczego? Na razie nie wiem.

przez wovacuum 04 paź 2009, 16:43
ja bralam leki od ktorych siè uzaleznilam wièc teraz muszè radzic sobie inaczej zeby zasnàc:pijè ziola wieczorem,spokojna muzyka i duzo czytam;mam tez taki preparat to wyciàg z drzew:zaczyna pomagac,a problemy ze spaniem mam juz od dwoch lat tak wièc to duzy sukces jak dla mnie,jak chcesz to podam ci nazwè tego preparatu?pozdrawiam :smile:
wovacuum

przez kasia000 19 lis 2009, 08:54
hej od jakiegos tygodnia mam problemy z wczesnym wybudzaniem jak to jest u Was nie wiem czy to ta pogoda? jak to jest u was jak wy sie czujecie?
kasia000

Sortuj wg