Żeń-szeń, a preparaty antydepresyjne

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Żeń-szeń, a preparaty antydepresyjne

przez olo20 27 sie 2009, 13:06
W ulotce informacyjnej dołączonej do preparatów żeń-szenia jest napisane, że wchodzi on w interakcje z lekami antydepresyjnymi - nie uściślono natomiast jakie to interakcje i z jakimi lekami ;]. Zastanawiam się, czy stosowanie żeń-szenia nie koliduje jakoś z leczeniem psychiatrycznym? Sam obecnie stosuję Lerivon, który działa w dużej mierze uspokajająco, natomiast żeń-szeń działa pobudzająco. Mnie w sumie przydałoby się i jedno, i drugie :P... Czy ktoś wie coś więcej na ten temat? Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

Re: Żeń-szeń, a preparaty antydepresyjne

przez Wera 06 wrz 2009, 10:10
ja biorę Cital i sulpiryd z zazyawm żeń-szeń i nic niepokojącego nie zauważyłam, pzodr....

przez Anna R. 06 wrz 2009, 12:20
Biore Lerivon, Trittico, kwas foliowy i zen-szen. Zadnych interakcji nie dostrzeglam. W mojej ulotce preparatu z zen-szeniem nie ma nawet slowa o tym, ze nie mozna go przyjmowac z antydepresantami.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez olo20 06 wrz 2009, 19:10
Aha... No to może i ja spróbuję zastosować taki "mix" ;-).

Znalazłem to tutaj - http://www.bodymax.pl/main-s.php?id=113&id2=101 (ale w tym ostrzeżeniu chodzi chyba tylko o inhibitory MAO).

Pozdrawiam.
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

przez Anna R. 07 wrz 2009, 09:27
Dokladnie, chodzi o IMAO. Takze lykaj na zdrowie
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg