Tiki nerwowe i nadmierna ruchliwość.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Tiki nerwowe i nadmierna ruchliwość.

przez bl4czek 27 sie 2009, 10:28
Witam!
Chciałbym wam przestawić mój problem dotyczący tików nerwowych i nadmiernej ruchliwości, nie mogę sobie z nim kompletnie poradzić... Na początku chciałbym zapytać was jaki wpływ mają te leki gdy je stosujemy naraz: Rispolept 1,5 mg, Haloperdiol (2mg/ml)- 10 kropli, Anafranil 5 mg. Teraz wam podam na co cierpię: Depresja endogenna, jak podawałem Tiki nerwowe nadmierna ruchliwość. Więc to tak tiki miałem od 6 klasy podstawówki lecz niespodziewanie w 1 gimnazjum nasiliły się do tego stopnia, że nie mogłem normalnie funkcjonować- pogorszyły się stopnie, jeszcze więcej stresu i różnych spojrzeń. Czy te tiki mogą być spowodowane, którymś z tych leków? Wiem doskonale, że Haloperidol jest najskuteczniejszym lekiem, lecz mam okropne objawy uboczne, takie jak: Zaburzenia mowy i zaburzenia wzroku. Co robić?

Re: Tiki nerwowe i nadmierna ruchliwość.

przez ewaryst7 27 sie 2009, 11:16
Witaj. Nie napisałeś , czy byłeś badany przez neurologa?Bo chyba od niego powinieneś zaczać.Jeśli chodzi o nadruchliwość , to też tak mam.Od dziecka.Napisz coś więcej.pzdr. ;)

przez bl4czek 27 sie 2009, 11:29
Otóż jestem leczony u psychiatry. Kompletnie nie może mi zaradzić bo żaden lek mi nie pomaga.Jest rozwiązanie ale nie możliwe: EEG Biofeedback- psychoterapia bardzo skuteczna, niestety nie możliwa, ponieważ nie stać mnie na nią i zaczyna się szkoła. Dlatego chciałbym zapytać czy jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie a u neurologa zawitam jak najszybciej ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 27 sie 2009, 11:30
Neuroleptyki mogą powodować różne objawy uboczne. Rozumiem że tiki pojawiły się przed braniem tych leków?
miko84

przez bl4czek 27 sie 2009, 11:33
Pierwszym moim lekiem był Rispolept (moim zdaniem już zupełnie nie potrzebny). I po roku brania w 5 klasie podstawówki wystąpiły tiki ale nie wiem czy od Rispoleptu.

przez bl4czek 30 sie 2009, 10:11
Rispolept jest odstawiany, na depresje biorę Anafranil a Haloperidol jest na tiki, po których mam duże objawy uboczne.

przez Anna R. 09 wrz 2009, 08:40
Anafranil w ilosci 5 mg? I co ma dac taka mini-dawka?
Tiki moga byc skutkiem brania neuroleptykow, a jesli po Haloperidolu masz takie objawy uboczne, to moze warto by bylo zmienic ten lek na inny o podobnym dzialaniu.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez bliksa 09 wrz 2009, 11:40
ja mam leki dobrze dobrane, pomagają, zastanawiam sie jednak, czy nie mają one jakiegoś składnika pobudzającego, podobnego do działania amfetaminy. Cały czas muszę wystukiwać rytm nogą, ręką, palcami, nie mogę usiedzieć w miejscu, nosi mnie cały czas.
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez Anna R. 10 wrz 2009, 09:44
To skutek uboczny niektorych antydepresantow, glownie tych dzialajacych na serotonine, tak zwana akatyzacja. Poczytaj o tym w necie. Jesli Ci to przeszkadza, to trzeba zmienic leki na inne. Ja na przyklad lubilam stan niezbyt nasilonej akatyzacji. Wykorzystywalam fakt niemoznosci usiedzenia na miejscu i sprzatalam dom (jest ogromny, a wiec roboty huk)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg