coś legalnego/nielegalnego na gaba

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez kuzyn 26 lip 2009, 18:44
Witam!
Na tym forum jestem nowy!
Szukam czegoś działającego na poziom GABA(chodzi o podwyższenie), na receptory gabergiczne.

Zaznacze, że raz byłem u psychiatry i przepisał mi sulpiryd,wziął 200 złoty i zachowywał siak jakby mnie uleczył pacan jeden, więcej nie pójde-szkoda nerwów, kasy i zdrowia.

W temacie jestem od kilku lat-brałem Prozac-tłumił mnie strasznie, podobnie paroksetyna, jak z czasem zacząłęm kojarzyć wszystko przez serotonine.

Miałem też środek mocno działający na noradrenaline-podobno najsilniejszy-zdobyty przez neta-jednak ten nasilał lęk, także noradrenalina to dla mnie, pobudzenie strach.

Ogólnie psychiatra podejrzewał u mnie nadaktywność dopaminy-stąd sulpiryd- akurat z diagnozą bym się zgodził,ale lek mógł dobrać lepszy.

Ogólnie o nadaktywności dopaminy ma świadczyć fakt, iż w pewnych tematach boje się zabrać głos, bo myśle przez pryzmat jakby ocenili mnie inni, ogólnie bym coś powiedział ale przez gardło mi to nie chce przejść mimo,że nie mam objawów wstydu czy nieśmiałóści,ogólnie mam zachiowania troche schizotypowe ale bez żadnych urojeń.

rekreacyjnie brałem benzo ui w małych dawklach miałem gdzieś co myślą o mnie inni,w większych występowała depresja i otępienie niestety.

Ja swoją diagnoze opieram tak jak lekarz na nadaktywności dopaminy, ale szukam czegoś co podniesie gaba-a przez to obnizy dopamine -dwie pieczenie przy jednym ogniu.
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

Re: coś legalnego/nielegalnego na gaba

przez basior 26 lip 2009, 19:33
jesli szukasz czegos na gaba to idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie lek o nazwie Liryca...niestety jest on drogi i nierefundowany...

[Dodane po edycji:]

...czeski błąd...chodziło mi o lek -Lyrica!!!
basior

przez StahuPL 27 lip 2009, 19:36
200 złoty
Masz rację, niezły frajer, taką kasę zbijać na ludzkim bólu. Ale wg. mnie nie powinieneś zaprzestać leczenia, napewno u innego lekarza. Jak nie chcesz pieniędzy tracić to możesz na koszt państwa w przychodni czy jakiejś poradni. Wiadome że kolejki i krótki czas spotkania, ale możesz spróbować.

[Dodane po edycji:]

tak jeszcze dodam że ja się leczę prywatnie, ale za rozsądną cenę. 4 razy mniejszą
Obrazek
Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kuzyn 30 lip 2009, 19:33
coś jeszcze?
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez xanonymous 06 lip 2013, 22:41
Ponoć tauryna jest agonistą receptorów gaba i nie wywołuje otępienia przy większych dawkach jak benzo. Są też suplementy zawierająće czysty kwas gamma-aminomasłowy (GABA) dostepne w sklepach z supelemntami dla kulturystów czy choćby na allegro http://allegro.pl/sport-i-turystyka?string=gaba

przez *Wiola* 06 lip 2013, 23:13
xanonymous, Już to gdzieś wklejałam :

GABA podany doustnie ulega enzymatycznemu i kwasowemu rozkładowi do wolnego kwasu masłowego i dlatego nie wywiera działania takiego, jak w ośrodkowym układzie nerwowym. Rozkład GABA powodują także enzymy wytwarzane przez mikroorganizmy przewodu pokarmowego. Ponadto bariera krew-neuron i krew-mózg ograniczają swobodną migrację tego związku do tkanki nerwowej. Suplementy zawierające GABA nie mają żadnego wpływu na czynności układu nerwowego i są jedynie źródłem kwasu masłowego. Informacje producentów i dystrybutorów suplementów z GABA mówiące o jego działaniu uspokajającym i przeciwpadaczkowym są nieprawdziwe.

http://rozanski.li/?p=1140
Moderator

przez Marek1977 06 lip 2013, 23:18
Tiagabina jest inhibitorem zwrotnego wychwytu GABA.
Conscientia est, necesse est

przez xanonymous 07 lip 2013, 17:24
*Wiola*, Tak znalazlem gdzieś ten twój post z odnośnikiem do rozańskiego. Jednak Ludzie w komentarzach do artykułua piszą żę coś tam jednak to działa. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16971751 - a ten link też ktoś podał chyba na tym forum. Że były badania i po przyjęciu gaba badanie EEG pokazało jednak zmiany fal mózgowych.

Ty stosowałaś GABA i działało ono jak placebo?

Ponoć zioło melisa jest inhibitorem zwrotnego wychwytu gaba. Najlepiej zebrać świeżą melise z ogrodu, posiekać i zalac ją wódką co by się dobrze aktywne jej składniki rozpuściły i potem pić sobie.

przez Ferdynand k 07 lip 2013, 17:34
gaba moźna połączyć z i mao nieselektywnymi
pochodzenia roślinnego rhodiola, gingko albo dziurawiec
a kwasowy rozkład zatrzyma na pewno posiłek i woda -rozcieńczą soki żołądkowe
Naczelny Użyszkodnik

przez xanonymous 07 lip 2013, 17:45
Czytałem komentarze do gaba czy 5htp dostepnych na http://www.swansonvitamins.com i ludzie pisali żę działa, pojawiały się też czasem komentarze że nie działają.

Waleriana też jakoś oddziałuje na gaba.

przez Kalebx3 07 lip 2013, 17:54
Czy GABA działa , nie wiem . zwykle słyszałem ,że nie. Jednak to co podał tutaj szanowny Xanonymous troche mnie zaskoczyło i zachęciło zarazem. Sam nie wiem , ale badania nie kłamią.
Jednak Xano ( język idzie połamać ;) )jak chcesz dobry lek na GABA to tylko Baclofen . Nie ma ( a przynajmniej nie testowałem nic lepszego). Nawet Tiagabina się chowa , której też sporawo swego czasu zjadłem.
A 5HPT moge powiedzieć po sobie ,że działa . Akurat "suplementuję " ów specyfik . Na dzień 50mg i drugie tyle na noc . Delikatnie wzmacnia Paroksetynę ( bo i dawka mała), ale na pewno poprawia sen i to znacznie i trochę oslabia apetyt. Polecam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez zmienny 07 lip 2013, 18:28
Kalebx3, baclofen na recepte, wszystko na recepte.
zmienny

przez Kalebx3 07 lip 2013, 18:42
Kalebx3, baclofen na recepte, wszystko na recepte.

Przestań . Baclofen jest bajecznie łatwo zdobyć . Brakuje Ci polotu i wyobrażni to napisz o swoim problemie do Tuska ;) . Tak na poważnie , na receptę są najlepsze rzeczy .Na nie recepty jest waleriana w ziolowym ,co okant dups*kA ,,, A Baclofen nie dość ,że bajecznie tani ( 7 zł -50 tabletek tej najwyższej dawki 25mg) to jeszcze i bajeeeecznie dobry.Kombinuj ,,,
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez zmienny 07 lip 2013, 18:46
Kalebx3, nie brakuje mi wyobrazni i moglbym sobie skombinowac, tylko nie jest to norma i nie chodzi mi akurat o siebie tutaj, a o powszechny stan rzeczy.
zmienny

Sortuj wg