może się tak dziać?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

może się tak dziać?

przez kasia000 10 lip 2009, 08:06
Gdy podskoczy prolaktyna powoduje to spadek dopaminy?
gdzieś tak wyczytałam ,o co tu chodzi ma to jakis zwiazek?
kasia000

Re: może się tak dziać?

przez miko84 10 lip 2009, 21:48
Hmm, hamowanie dopaminy może spowodować podwyższenie się poziomu prolaktyny, tak jak to ma miejsce w przypadku neuroleptyków. Tak samo po stosunku seksualnym poziom dopaminy spada a podwyższa się poziom prolaktyny. Tyle faktów. Ale czy wysoki poziom prolaktyny może obniżyć dopaminę, czy jest tylko wynikiem jej obniżenia z innych powodów, tego nie wiem.
miko84

przez vanderlei 10 lip 2009, 22:14
a ja mam takie pytanie:

-jak zdrowa osoba(nie majaca zaburzen nerwicowo-depresyjnych) zrobi terapie na antydepresancie to bedzie się czuła jeszcze lepiej niż normalnie ? czy może antydepresanty poprostu uzupełniają poziom np.serotoniny i przywracają normalne funkcjonowanie u osób z "problemami" pytam z czystej ciekawosci
vanderlei

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 11 lip 2009, 08:45
Robiono badania i taka osoba nie będzie się czuła lepiej niż normalnie.
miko84

przez isj 11 lip 2009, 19:49
No ja nie wiem, czy nie zmiotłoby zdrowego po terapeutycznej dawce amitryptyliny :mrgreen:

Co do kasi, przyczyna wzrostu poziomu prolaktyny tkwi w zażywanej przez nią paroksetynie, która jest często przyczyną hiperprolaktynemii.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

Sortuj wg