Samouczek neurologiczno-lekowy. Uwagi, komentarze

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Samouczek neurologiczno-lekowy. Uwagi, komentarze

przez Anna R. 02 lip 2009, 21:03
Isj, mam niestety tylko przedruk artykulow w formie pisanej. Jeden z nich ukazal sie na psychiatrii online, ale dostep do bazy danych maja jedynie lekarze, wiec uzytkownikom forum nie zda sie na wiele.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez isj 02 lip 2009, 23:32
Citi, przepraszam, ale z płci wychodzi obojniak ;) Ja też bym się nie martwil niskim ciśnieniem, uważam, że w tym wypadku lekarze akurat mają rację.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez citi 03 lip 2009, 09:44
ISJ ale niskim 80/50? nie martwic sie? ale mi to zycie utrudnia.
nie moge kucnac z dzieckiem w piaskownicy bo jak wstane to niemal mdleje
w sklepie sieganie do niskich i wysokich półek wywołuje to samo
dziecka ponosic nie moge bo z wysilku jest to samo.

ja nie wiem z czego tu sie cieszyc
ciagle mi slabo, ciagle jestem spiaca i boli głowa....

nic fajnego

ale dorwalam ksiazeczke o niskim cisnieniu.
małe ilosci szampana podnoszą cisnienie :-) a kawa usypia... i tak dokladnie jest ze mną, wypije kawe i nie dosc ze mi siada żołądek to robie sie senna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 03 lip 2009, 18:59
Citi, mialam ten sam problem z niedocisnieniem. Lekarz przepisal mi krople zawierajace efedryne (niestety nazwy nie pamietam, ale to lek tylko na recepte) Bralam je kilka miesiecy i unormowaly mi cisnienie raz na zawsze. Z lekow bez recepty niezle sa guarana i glucardiamid.

[Dodane po edycji:]

Skuteczne sa takze leki Effortil i Gutron (na recepte)
Obecnie traktuje sie zbyt niskie cisnienie jako stan chorobowy, ktory mozna z powodzeniem leczyc. Nie ma porzeby sie meczyc, trzeba udac sie do lekarza i dobrac odpowiedni w twoim przypadku srodek na niedocisnienie.
Herbert Grönemeyer

przez citi 03 lip 2009, 19:33
najpierw trzeba meic odpowiedniego lekarza... bo jak juz pisalam... wszyscy do tej pory uwazaja ze powinnam sie cieszyc i że to nie choroba....

matko jak mi łeb dzis pęka. wkońcu słońce troche odpuscilo, jest czym oddychac myslalam ze bedzie lepiej a chyba mi czaszke zaraz rozsadzi

przez Anna R. 03 lip 2009, 19:39
Citi zmien lekarza i temu nowemu powiedz, ze masz mroczki, zawroty glowy, slabo ci i mdlejesz. Jesli masz dziecko, to mozesz powiedziec, ze zemdlalas i upuscilas malucha. Zobaczysz, ze przepisze ci cos na podwyzszenie cisnienia. Trzeba sobie jakos radzic ;)
Herbert Grönemeyer

przez citi 04 lip 2009, 12:06
heheh no nie wpadlam na to :-) przy najbliższej okazji spróbuję. albo pogadam w pn z psychiatrą zeby mi cos dał, chyba moze mi wypisac cos takiego ?

przez Anna R. 04 lip 2009, 17:30
Citi, twoj post znowu zniknal :?
Herbert Grönemeyer

przez isj 06 lip 2009, 19:02
Citi, jeśli przeszkadza Ci to niedociśnienie, to możesz spróbować farmakoterapii, w Twoim przypadku najlepsza byłaby wenlafaksyna. Wychwyt serotoniny na IBS, wychwyt noradrenaliny na ciśnienie. Możesz również wypróbować kombinację SSRI (ale fluoksetynę i fluwoksaminę odradza)+edronax (wychwyt samej noradreanliny) lub anafranil+edronax. Do tego lek niepsychotropowy będący antagonistą receptora 5-HT4, nie będzie żadnych interakcji. O ile mi wiadomo jedynymi lekami gastrycznymi, jakich nie powinno się stosować w czasie kuracji psychotropami są metoproclamid i cisaprid, ale to są leki przeciwrefluksowe, więc nie widzę tu większych przeciwskazań.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez ESTER 13 lip 2009, 14:10
isj, super wątek ! Przyda mi się do nauki na egz. z psychofarmakologii :D Stworzyłeś taką pigułkę :D
Z niecierpliwością czekam na sertralinkę :D
ESTER

Samouczek neurologiczno-lekowy

przez Anna R. 07 paź 2009, 18:59
He, he Isj, jak slusznie zauważasz teoria teorią, a praktyka praktyką. Tak czy tak nadal jestem zdania, iż w większości przypadków wiedza szkodzi zamiast pomagać, a najlepiej, zamiast sugerować się internetem, wszystko sprawdzać po prostu, że tak powiem, na własnej skórze.
Ostatnio edytowano 16 paź 2009, 00:24 przez shadow_no, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ten jak i poniższe posty zostały wyodrębnione z głównego tematu.
Herbert Grönemeyer

Re: Samouczek neurologiczno-lekowy

przez linka 08 paź 2009, 12:35
isj, nie mam najmniejszych problemów ze zrozumieniem tekstu, jak dla mnie możesz pisać, że jesteś dr hab. psychiatrii i neurologii - to jest INTRENET i nie ufam obcym osobom, mało mnie interesuje ile semestrów skończyłeś - nie jesteś lekarzem a po twoich wypowiedziach (rozumiem, ze jesteś bardzo dumny z tego ile lat studjó masz za sobą) mam wrażenie, że uparcie twierdzisz, że posiadasz wiedzę zupełnie taką samą jak człowiek który skończył akademię medyczną i odbył staż.....

Gwarantuję ci, że żaden lekarz psychiatra nie poparłby tego co robisz, tak jak pisze Anna R. - taka wiedza, z którą nie wiadomo co zrobić jest groźna, ludzie wyłuskają sobie to co najgorsze i problem gotowy niestety.

Co do usuwania komentarzy, jak skończysz pisać ten samouczek to zrobi się z tym porządek - teraz to nie ma najmniejszego sensu. Chyba, że admin zadecyduje inaczej.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez polakita 08 paź 2009, 20:58
linka, z twojej wypowiedzi bije wrogością, nie rozumiem dlaczego ktoś kto chce wzbogacić forum swoją wiedzą jest traktowany jako intruz. Myślałam że forum służy wymianie myśli i informacji. A z twoim podejściem do sprawy dziwię się że jesteś moderatorem bo gdyby ode mnie to zależało to dostałabyś ostrzeżenie za agresywność.
polakita

przez linka 09 paź 2009, 10:10
polakita, nie jako intruz, po raz kolejny przedstawioam mój punkt widzenia, taka wiedza jest poprostu moim zdaniem niebezpieczna - fajnie, że np Ty korzystasz z niej mądrze i ci się przydaje, ale gro ludzi wejdzie, poczyta, poczyta generalnie posty isj, wyciągnie co najgoesze skutki lekó i stwierdzi, że nie on się nie będzie leczył, ponakręca się itd. :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg