Ile trwa kuracja?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Ile trwa kuracja?

przez Abradab 25 cze 2009, 23:22
Yo.
Przeglądam tak sobie to forum i przeglądam i widzę, że sporo z Was cierpi na depresje/nerwice dość długo, a droga do równowagi trwa sporo. Mi lekarz pierwszego kontaktu powiedział, że wyleczenie z nerwicy trwa jakiś rok przy założeniu solidnej psychoterapii trwającej co tydzień.
Moje pytanie dotyczy leków. Niedługo zacznę brać Sertagen już 3 miesiąc. Na początku było fatalnie, bo ledwo po nim żyłem, ale później była poprawa i obecnie jest całkiem, całkiem. Na psychoterapii, już na drugiej wizycie, terapeutka zdziwiła się, że nie myślę już o odstawieniu leku. No i tutaj kilka moich wątpliwości się rodzi. Po pierwsze, czy nie za krótko biorę lek? Czytałem, że leczenie farmakologiczne powinno być dłuższe. Drugie pytanie, to czy leki zawierające sertralinę uzależniają i czy łatwo je odstawić?
Generalnie, czuję się obecnie całkiem nieźle. Jedynie mam wrażenie otępienia, jednak zawroty głowy i serducho dokuczają bardzo rzadko. No i najważniejsze; spośród 4 czynników, które spowodowały u mnie nerwicę, wyeliminowany został tylko jeden i zastanawiam się czy podołam odstawić leki, dlatego wolałbym wiedzieć, czego mogę się spodziewać.

Pozdro.

Re: Ile trwa kuracja?

przez linka 25 cze 2009, 23:26
Przy pierwszym epizodzie nerwicy/depresji leki powinno brać się conajmniej 6 miesięcy po ustąpieniu jakichkolwiek objawów chorobowych.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez vanderlei 25 cze 2009, 23:51
[quote="Abradab"]Yo.
Przeglądam tak sobie to forum i przeglądam i widzę, że sporo z Was cierpi na depresje/nerwice dość długo, a droga do równowagi trwa sporo. Mi lekarz pierwszego kontaktu powiedział, że wyleczenie z nerwicy trwa jakiś rok przy założeniu solidnej psychoterapii trwającej co tydzień.
Moje pytanie dotyczy leków. Niedługo zacznę brać Sertagen już 3 miesiąc. Na początku było fatalnie, bo ledwo po nim żyłem, ale później była poprawa i obecnie jest całkiem, całkiem. Na psychoterapii, już na drugiej wizycie, terapeutka zdziwiła się, że nie myślę już o odstawieniu leku. No i tutaj kilka moich wątpliwości się rodzi. Po pierwsze, czy nie za krótko biorę lek? Czytałem, że leczenie farmakologiczne powinno być dłuższe. Drugie pytanie, to czy leki zawierające sertralinę uzależniają i czy łatwo je odstawić?
Generalnie, czuję się obecnie całkiem nieźle. Jedynie mam wrażenie otępienia, jednak zawroty głowy i serducho dokuczają bardzo rzadko. No i najważniejsze; spośród 4 czynników, które spowodowały u mnie nerwicę, wyeliminowany został tylko jeden i zastanawiam się czy podołam odstawić leki, dlatego wolałbym wiedzieć, czego mogę się spodziewać.

dokładnie tak miałem po ok 3/4 wiekszosc objawów mija ,po roku przy dobrych wiatrach schodzisz z tabletek i stosujac rózne metody na sucho juz bez tabsów radzisz sobie z tym,przy czym cięzka roczna harówka nad sobą.pozdro,sam sie dopiero ostatnio dowiedziałem że generalnie po roku silna nerwica powinna ustąpic.pozdro
vanderlei

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lekopawel 27 cze 2009, 21:32
Sertralina (jak wszystkie SSRI) nie uzależniają! To bardzo bezpieczne leki i nie masz się co obawiać odstawianiem. Teraz masz czas na pracę na psychoterapii i nie przejmuj się na razie odstawianiem leków.

przez Abradab 03 lip 2009, 17:24
No to mi ulżyło, że leki tego typu nie uzależniają.
Dzisiaj rozmawiałem z lekarzem i powiedział mi, że przy dobrych wiatrach to po pół roku dopiero pomyśli się o zmniejszeniu dawki obserwując jednocześnie czy nie ma nawrotów. Dzięki za info :)
Pozdrawiam.

Sortuj wg