Chyba znalazłem leki dla mnie...

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Chyba znalazłem leki dla mnie...

przez kuzyn 02 lis 2009, 20:34
Miko84 jaki antycholinergik bierzesz, bo troche się zasiedziałem i nie chce mi się choćby ćwiczyć
Odkryłem jedną nieścisłość-piszesz, że normalnie serce bije Ci bardzo szybko, ale acetylocholina powoduje że serce bije bardzo wolno, miarowo, przy dominacji tego przekaźnika nie powinieneś też mieć nadczynności tarczycy (domninacja katecholamin)

Poza tym ciekawe i bardzo innowacyjne podejście do tematu depresji/motywacji/nastroju
Oby lekarze mieli tak szerokie horyzonty.
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez miko84 05 lis 2009, 12:00
Kuzyn, stosuję Ditropan (czyli lek blokujący M1,M2,M3). To ciekawe co piszesz, bo fakt - acetylocholina powoduje zmniejszenie akcji serca, więc podejrzewam, że możliwy jej nadmiar występuje tylko w pewnych częściach mózgu? Podejrzewam, że skoki tego neuroprzekaźnika są możliwe przy zachwianiu poziomu dopaminy, więc pewnie tak u mnie jest.

Objawy ze strony ciała w postaci potliwości (pot spływający strużkiem itd), szybkie bicie serca i nerwowość były tak silne i podejrzane, że byłem wręcz przekonany, że to nie jest wyłącznie nerwica, ale jakieś sygnały ze strony ciała. Zrobiłem pare lat temu badanie TSH,FT4 i FT3 - tsh było wtedy w normie, ale ft4 i ft3 już podchodziły do górnych granic. Chodziłem do lekarzy i żaden nigdy, mimo moich przekonań, że objawy nie są normalne (nawet u silnie znerwicowanego 50-latka, nie mówiąc już o 25 latku), nie kazał powtórzyć badania tarczycy. Dopiero niedawno zrobiłem to sam, prywatnie i wyszło, że mam nadczynność. Brałem Metizol przez około miesiąc i potliwość oraz szybkie bicie serca ustały, więc znalazłem przyczynę...chcę się podać leczeniu radiojodem, bo leki na nadczynność są dość toksyczne a nadczynność i tak może wrócić :f Jak się wyleczę to pójdę do wszystkich lekarzy którzy mnie przyjmowali i serdecznie im podziękuję za "trafną" diagnozę. Człowieku lecz się sam.

Wracając do acetylocholiny. Wydaje mi się, że może głównym problemem nie jest jakiś szczególnie silny nadmiar acetylocholiny, ale zaburzenia w przekaźnictwie dopaminy. Blok acetylocholiny też pewnie w jakiś sposób działa na dopaminę, stąd takie działanie blokerów acetylocholiny. Z silnym blokiem receptorów acetylocholiny też trzeba uważać, bo takie działanie lekko zaburza koordynację ruchową, może u pewnych osób (tak jak pisałeś) nasilić akcję serca i podnieść ciśnienie (działanie kardiotoksyczne trójpierścieniowców - ale dopiero w dużych dawkach i u osób starszych), zaburzać pamięć itd.

Co do lekarzy - powinni być pasjonatami.

Podsumowujac: Miałem wszystkie objawy nadmiaru katecholamin, ale na pewno nie dopaminy - raczej noradrenaliny i adrenaliny. Ciekawe czy przyspieszony metabolizm ciała przy nadczynności może wpływać na rozpad dopaminy do noradrenaliny i adrenaliny ?? Być może miałem podkręcone wszystkie funkcje ciała więc i dopamina była zbyt szybko przekształcana w jej metabolity? Po leczeniu radiojodem najprawdopodobniej wejdę w stan niedoczynności, więc wtedy się przekonam. Na pewno zdam relację.
miko84

przez zdesperowany1 13 lis 2009, 17:23
okej mam ropinirol(requip) seletywnego agoniste dopaminy i mam zamiar dodac go do swoich 75 mg anafranilu? myslicie ze to zniweluja te akatyzje wywolana braniem anafranilu? Czy zostane niezniszczalny?:P:)
zdesperowany1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 13 lis 2009, 17:58
Hehe xD "niezniszczalny" , chciałbyś ;) miejmy nadzieję, że Ci pomoże. Jak po czasie nie zniesie akatyzji, to może odstawisz anafranil i zostaniesz na samym ropinirolu?
miko84

przez zdesperowany1 13 lis 2009, 21:35
Tak też własnie zamierzam zrobic ,jutro akurat będe mial requip wiec od dnia jutrzejszego dołacze go do anafranilu .Jezeli w przeciagu tygodnia akatyzja ciągle bedzie miala miejsce(nie daj Boże większa) to rzucam w cholere anafranil i zostaje na ropinirolu.Dzisiaj mija 9 dzien na klomipraminie i roztrzesienie jak było tak i jest ,ewidentnie coś jest nie tak w mojej reakcji organizmu na leki zwiększajace ilosc serotoniny....
zdesperowany1

przez Anna R. 14 lis 2009, 21:24
Chcesz samymi agonistami leczyć natręctwa?
No cóż- życzę szczęścia, choć pomysł wydaje mi się nieco wątpliwy :?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez zdesperowany1 14 lis 2009, 21:51
agonisci beda tylko na podtrzymanie mojego nastroju bo z lekami na natrectwa juz nie wytrzymalem .Z kazdym dniem brania anafranilu bylo coraz gorzej.Na chwile obecna ,piszac tę wiadomosc głowa mi lata z boku na bok.Załuje ze wrocilem do lekow po przerwie wakacyjnej ,zachłysnelem sie tym strachem ze sobie nie poradze i ze natrectwa mnie wykoncza.Okazalo sie ze to jednak leki wyprowadzily mnie z rownowagi.Obym doszedl do siebie a poki co na drzenia miesni bede bral doraznie afobam.

Z drugiej strony to dziwne ze tak reaguje na te leki .Mialem pewnosc ze na anafranilu nie dojdzie do tych okropnych drzen..... Sam juz nie wiem.Może serotonine mam na wysokim poziomie a problem z natrectwami tkwi w niewlasciwych nawykach ? eh:(
zdesperowany1

przez kuzyn 29 gru 2009, 21:08
miko a jest jakiś lek obniżający serotonine i troche podnoszący poziom neuroprzekaźnika spokoju-gaba?
ewentualnie tylko ciut obniżający serotonie

gdzie Ty jesteś?

przez zdesperowany1 29 gru 2009, 21:10
gaba podnosi np kwas walproinowy a zmniejsza serotonine to hmm...nie pamietam:P

na gaba jeszzcze alprazolam baklofen
zdesperowany1

przez miko84 04 sty 2010, 14:36
Coaxil Ci może przyblokować serotoninę. Są też antagoniści receptorów serotoniny, np mianseryna.
miko84

przez desperat 06 sty 2010, 17:37
:( ;( ;(

Bez sensu chyba ta bromokryptyna :( Obniza cisnienie, chce mi sie po niej spac. Libido jest wysokie, ale performance wcale nie jest lepszy :( Chyba się powieszę :(

przez zdesperowany1 06 sty 2010, 20:01
ktos mi nicka podwedzil:P
zdesperowany1

przez miko84 07 sty 2010, 09:17
Obniża bo rozluźnia mięśnie gładkie i początkowo zmniejsza poziom noradrenaliny.
miko84

przez kuzyn 15 sty 2010, 19:43
Acetylocholina to przekaźnik, który działa długo-jak przedobrze z lecytyna znaczy wezmę za dużo to podły, depresyjny nastrój utrzymuje się kilka dni.
MIKO ditropan można nabyć bez recki? Czytałem o ditropanie(ulotka), że zaburza czynności psychofizyczne, można po nim prowadzić autko?
Tak obserwując siebie, to przy stymulacji acetylocholiny ciągle myśle o seksie, a dodatkowo neuroprzekaźnik ten ogranicza działanie, zajmuje się bardziej myśleniem niż działaniem, a życie ucieka.

Kiedyś pewien człowiek związany z nurtem suplementacji i żywienia pisał, że lecytyny nie należy podawać ludziom o napiętej konstrukcji psychicznej, chorym na depresje czy chorobe afektywną dwubiegunową, dzisiaj wychwala się zalety prekursorów acetylocholiny, lecz już o tych faktachpodanych przeze mnie nie wspomina-wiadomo pieniądz rządzi.

Lecytyna(prekursor acetylocholiny) może sprawdzić się dla osób chcących stłumić przeszłość, uspokaja, tłumi nerwy, rozdrażnienie, spłyca traumatyczne przeżycia.

W jakiej cenie ten ditropan?

gdzie Ty jesteś?

Sortuj wg