Problem z dobraniem leku

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Problem z dobraniem leku

przez isj 22 cze 2009, 21:32
Mnie chodziło o powinowactwo+selektywność, wtedy liczy się większy współczynnik.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez lekopawel 23 cze 2009, 20:27
Anna R. napisał(a):Wzrost wagi, brak orgazmu i zaparcia mozna latwo wyeliminowac, a reszta- coz nic nie jest doskonałe ;)

Jak można wyeliminować te objawy? W szczególności jak wyeliminować brak orgazmu?

przez isj 23 cze 2009, 20:49
Jeżeli to jest Twój jedyny problem, bierz NRI - edronax. Receptory serotoninergiczne 5HT2 i 5HT3 wykazują działania hamujące czynności seksualne. Noradrenalina jest stosowana w leczeniu zaburzeń orgazmu. Możesz spróbować mirtazapiny - blokuje receptory noradrenargiczne Alfa-2 oraz serotoninergiczne, dokładnie te, które podałem powyżej. Trazodon również pozytywnie wpływa na funkcje seksualne i jest stosowany w przypadku ich dysfunkcji. Trzymaj się z daleka od TLPD i SSRI.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 23 cze 2009, 21:49
Mozna tez przyjmowac Lerivon. Mianseryna rowniez stosowana jest z powodzeniem w leczeniu zaburzen funkcji seksualnych.

Ja osobiscie nie mam dobrych doswiadczen z mirtazapina i trazodonem. Mirzaten zwiekszyl jeszcze moja anhedonie, nie mowiac juz o tym, ze jego dzialanie przeciwdepresyjne bylo zadne.
Natomiast biorac Trittico zaliczylam nawrot choroby, a przyjemnosc plynaca z seksu w trakcie jego zazywania byla niepelna. Mialam uczucie, jakby wszystko dzialo sie nieco "obok mnie".

Z Lerivonu jestem natomiast do tego stopnia zadowolona, ze az nie chce mi sie z niego rezygnowac ;)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez elfrid 02 wrz 2009, 05:13
aniu r. miałaś rację!;-) byłem już w bardzo kiepskim stanie na fevarinie i tak się zle czulem, ze poszedlem prywatnie do psychiatry. oprocz powotu do fluoksetyny dostalem tez fluanxol, ktory rowniez aktywizuje a jednoczesnie dziala przeciwlekowo. i musze powiedziec, ze to swietne polaczenia, lepsze nawet niz fluoksetyna + lerivon, nie tylko dlatego ze sie nie tyje, ale dlatego, ze jest skuteczniejsze, czuje sie praktycznie zdrowy;-)
ps. moglem wczesniej cie posluchac i zasugerowac fluanxol swojemu lekarzowi :D ale faktycznie duzo lepsze efekty przynosi leczenie kombinowane, polaczenie lekow.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Anna R. 05 wrz 2009, 14:01
Elfrid bardzo sie ciesze, ze Fluanxol tak dobrze zadzialal :D
To dla mnie najlepszy lek na aktywizacje. Zawsze wyciagal mnie ze stanu totalnego "niechciejstwa". Dziwnym trafem tez, gdy go biore, lepiej sypiam (oczywiscie przyjmuje dwie tabletki rano po przebudzeniu)
Ja mam teraz przerwe od neuroleptykow, biore tylko Lerivon i Trittico. Ale wroce do nich, jesli tylko poczuje taka potrzebe, bo moim zdaniem w polaczeniu z antydepresantami sa bezbledne.

Pozdrawiam i zycze pelnej remisji
Herbert Grönemeyer

przez Anna R. 06 wrz 2009, 12:14
Biore 3 mg dziennie
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg