Co robicie z lekarstwami, ktore wam zostaja ?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Co robicie z lekarstwami, ktore wam zostaja ?

przez El Chupacabra 01 maja 2009, 13:15
Witam.

Zanim doszedlem do lekarstwa, ktore mi pasowalo testowalem 8 innych. Zazwyczaj zapisywano mi odrazu kilka opakowan, niektore dosyc drogie. Zadnego z nich nie uzywalem dluzej niz miesiac, wiec sporo mi tego zostalo. Zastanawiam sie czy mozna to jakos legalnie sprzedac w internecie. Ewentualnie co za to grozi ?

Jezeli macie jakies doswiadczenia to podzielcie sie :)

wola człowieka jest jego niebem

Re: Co robicie z lekarstwami, ktore wam zostaja ?

przez betty_boo 01 maja 2009, 13:18
ja bym je dała za darmo tym, ktorzy je naprawdę używają.

przez linka 01 maja 2009, 13:30
Nie wolno sprzedawać ani oddawać lekarstw na receptę - na to o ilę się nie mylę jest jakiś paragraf. Nie powinno się ich też wyrzucać do śmieci.
Najbezpieczniej iść do apteki i spytać pani farmaceutki czy może prrzyjąć te leki - w aptece powinni mieć specjalne pojemniki na zużyte np do połowy lekarstwa i specjalnie je jakoś utylizować.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pajak 01 maja 2009, 13:35
U mnie w mieście np apteki nie chcą przyjmować takich lekarstw. Rozmawiałem ze znajomym farmaceutą i wytłumaczył mi że to dlatego, iż muszą za to ponosić koszty. A teraz wiadomo, kryzys, wszyscy szukają oszczędności.
Obrazek

przez Ridllic 01 maja 2009, 13:48
można by było np upiec takie wielkie ciasteczko i zjeść :mrgreen: a tak na serio to myślę sobie ze fajnie by było sie dzielić z potrzebującymi bo naprawdę leki są drogie w większości tylko teraz ilu by się znalazło samo leczących z tłumaczeniem "bo przeczytałem ,że taki zestaw pomógł komuś tam" druga sprawa ,że nasze leki mają też drugą stronę medalu wcale nie leczniczą a tego chyba byśmy nie chcieli bo jako jedna z nielicznych grup "legalnie ćpamy :mrgreen: " i niech tak zostanie wiec nic nie pozostaje mi jak przyłączyć sie do zdania że odnosimy do apteki a jeśli nie no to puścić z dymem i spokój ;)
Ridllic

przez El Chupacabra 01 maja 2009, 13:57
szkoda wyrzucac dobre lekarstwa :roll:

Policzylem, ze w cenach zakupu mam ich za 200 zl, tymbardziej mi szkoda.

wola człowieka jest jego niebem

przez pajak 01 maja 2009, 16:16
podoba mi się stwierdzenie - "legalnie ćpamy" :) hehe. To może by tak zebrać wszystkie, zmielić, wymieszać i zrobić jedną tabletkę która cudownie wyleczy nas wszystkich ?
Obrazek

przez linka 01 maja 2009, 16:53
Fajnie by było gdyby np hospicja mogły przyjmowac leki....ale niestety, przepisy są na NIE.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez betty_boo 01 maja 2009, 18:06
ja czasami daje niezuzyte leki znajomej ktora jest weterynarzem... musze zapytac czy chce psychotropy? :)

przez miko84 01 maja 2009, 20:58
Co robię? Zjadam? :mrgreen: a tak na serio, to leżą w szafce i pewnie będą tam leżały do czasu upłynięcia terminu ważności, a wtedy je wywalę.
miko84

przez shadow_no 01 maja 2009, 21:34
miko84, też tak robię. Chociaż życie pokazało, że nie jest to zbytnio bezpieczne... Kiedyś po prostu wziąłem przeterminowany lek. Dobrze, że mimo wszystko coś mnie natknęło i na drugi dzień sprawdziłem datę. Okazało się, że wziąłem tabletkę (coś na przeziębienie/grype to było) 6 miesięcy po upływie terminu przydatności.

Dodam, że nic mi na szczęście nie było.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Alienated 01 maja 2009, 22:14
Był tutaj swego czasu na forum koleś, któremu wydawało się, że jest na tyle sprytny, by wyłudzić od niczego nie podejrzewających użytkowników nieużywane przez nich leki. Szczęśliwie jednak osoby sprawujące nad wszystkim kontrolę w porę zorientowały się w czym rzecz :D. Swoją drogą praktyka przepisywania leków "na zapas" jest chyba całkiem powszechna i jak mniemam po części wynika z chęci uwolnienia pacjentów z konieczności ponoszenia kosztów prywatnych wizyt. Z drugiej jednak strony, jeśli konkretny specyfik nie jest refundowany i do tanich również nie należy, w przypadku gdy nie okaże się on skuteczny także nie stanowi to dla nas korzystnego rozwiązania. Z własnego doświadczenia mogę dodać, że zdarzało mi się już doświadczyć reakcji uczuleniowych na niektóre substancje i zmuszony byłem je odstawiać po jednej, góra trzech tabletkach i w szafkach też co nieco u mnie zalega :D.
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez Estel86 03 maja 2009, 08:53
Ja zanoszę do apteki. Co o ni tam z nimi robią to nie wiem :)
http://www.gwendolen.blog.onet.pl

Powiadam wam; trzeba mieć chaos w sobie, by narodzić tańczącą gwiazdę.
F. Nietzsche

Sortuj wg